Înfrângere fără drept de apel pentru luceferi

Posted May 25, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

luceafarul

de Lucian Popa
Damila Măciuca – Luceafarul Oradea 3-1 (2-0)

Sâmbătă dimineaţa în cadrul etapei a XXVIII-a a Ligii a II-a a seriei vest, formaţia bihoreană Luceafărul Oradea a suferit o înfrângere normală în deplasare la Dragăşani pe terenul celor de la Damila Măciuca. La finele timpului regulamentar de joc gazdele s-au impus fără probleme cu scorul de 3-1 (2-0).
Vâlcenii au reuşit relativ repede după doar un sfert de oră să deschidă scorul prin Codin care a şutat imparabil din interiorul careului 1-0.
Cu cinci minute înainte de finalul primului mitan, Menassel a mărit avantajul pentru organizatori în urma unei execuţii de excepţie de la mare distanţă 2-0.
Şi în partea a doua tot alb-verzii s-au menţinut periculos, Negrţ reuşind să finalizeze o fază ca şi la antrenament pentru un neverosibil 3-0.
În ultimul minut de joc Pantea a reuşit să reducă din handicap cu un şut plasat din interiorul careului.
Luceafărul: Sălăjan – Muntean, Letan, Cura, A. Achim – Florin Neaga (46 Bogdan), Haş, Ghilea, Pop (74 Pantea), Ianc – Roşu.
Rezerve: Toderaş – Iovan, Pantea, Jurca, Cornea, B. Vlad, G. Bogdan
Antrenor: Florin Farcaş