Oradea capitala baschetului juvenil românesc

0
Posted June 3, 2013 by Lucian Popa in Baschet

baschet

de Lucian Popa
De miercuri şi până duminică Oradae av deveni capitala bschetului masculin şi feminin din ţara noastră. Federaţia Română de Baschet în colaborare cu Asociaţia Judeţeană de Baschet Bihor şi Colegiul Naţional “Mihai Eminescu” din Oradea organizează TURNEU FINAL BASCHET U 16 –FEMININ,MASCULIN, GRUPA VALORICĂ A. Partenerii oficiali vor fi DJST Bihor,CSM Oradea,LPS Bihorul, Universitatea Oradea,SC VADIS PROD SRL
PROGRAM JOCURI :
FEMININ

MIERCURI 5 IUNIE 2013, ARENA ANTONIO ALEXE

JOC 1 ORA 10,00 LPS Galati – CS CET Govora
JOC 2 ORA 12,00 CSS Ploiesti – CSU Cuadripol Brasov
JOC 3 ORA 14,00 CSS Al Ceusianu Reghin – LPS CSS Satu Mare

JOC 4 ORA 15,00 CN Mihai Eminescu Oradea – CSS Craiova
JOI 6 IUNIE 2013 ,ARENA ANTONIO ALEXE

JOC 1 ORA 09,00 CS CET Govora – CSS Ploiesti

JOC 2 ORA 11,00 CSS Craiova – CSS Al Ceusianu Reghin

JOC 3 ORA 13,00 CSU Cuadripol Brasov – LPS Galati

JOC 4 ORA 14,30 LPS CSS Satu Mare – CN Mihai Eminescu Oradea

VINERI 7 IUNIE , SALA LPS BIHORUL

JOC 1 ORA 11,00 CSS Craiova – LPS CSS Satu Mare

JOC 2 ORA 13,00 CSU Cuadripol Braşov- CS CET Govora

JOC 3 ORA 14,30 CSS Al Ceusianu Reghin – CN Mihai Eminescu Oradea

JOC 4 ORA 17,00 LPS Galati – CSS Ploieşti
SÂMBĂTĂ 7 IUNIE , SALA LPS BIHORUL

JOC 1 ORA 09,00 5-8 places
JOC 2 ORA 11,00 5-8 places

JOC 3 ORA 13,00 1-4 places
JOC 4 ORA 15,00 1-4 places

5-6 places
JOC 5 ORA 17,00 învingătoare 5-8 joc.1- învingătoare 5-8 joc.2

7-8 places
JOC 6 ORA 19,00 învins 5-8 joc.1-învins 5-8 joc.2

DUMINICA 9 IUNIE 2013 ,ARENA ANTONIO ALEXE
JOCURI 9,00- 17,00 FINALE (masculin,feminin)

ORA 17,00 – FESTIVITATE DE PREMIERE

MASCULIN

MIERCURI 5 IUNIE 2013, SALA LPS BIHORUL

JOC 1 ORA 12,00 LPS TG. Mureş – CSS Tg. Jiu
JOC 2 ORA 14,00 CS Dinamo CSS 6 Buc- CSU Cuadripol Brasov
JOC 3 ORA 16,00 U Mobitelco 1 Cluj Napoca – ACS Vipo Bucuresti
JOC 4 ORA 18,00 ACS Dan Dacian Buc.- CSS Viitorul Cluj 1 Napoca
JOI 6 IUNIE 2013 , SALA LPS BIHORUL

JOC 1 ORA 11,00 ACS Vipo Bucuresti – LPS TG. Mureş

JOC 2 ORA 13,00 CSS Viitorul Cluj 1 Napoca- CS Dinamo CSS 6 Buc

JOC 3 ORA 15,00 CSS Tg. Jiu – U Mobitelco 1 Cluj Napoca

JOC 4 ORA 17,00 CSU Cuadripol Brasov- ACS Dan Dacian Buc.

VINERI 7 IUNIE , SALA UNIVERSITATE

JOC 1 ORA 10,00 LPS TG. Mureş – U Mobitelco 1 Cluj Napoca
JOC 2 ORA 12,00 CS Dinamo CSS 6 Buc- ACS Dan Dacian Buc.
JOC 3 ORA 14,00 ACS Vipo Bucuresti – CSS Tg. Jiu
JOC 4 ORA 16,00 CSS Viitorul Cluj 1 Napoca- CSU Cuadripol Brasov

SÂMBĂTĂ 7 IUNIE , SALA UNIVERSITATE

JOC 1 ORA 11,00 5-8 places
JOC 2 ORA 13,00 5-8 places

JOC 3 ORA 15,00 1-4 places
JOC 4 ORA 17,00 1-4 places
5-6 places
JOC 5 ORA 18,45 învingătoare 5-8 joc.1- învingătoare 5-8 joc.2
7-8 places
JOC 6 ORA 20,15 învins 5-8 joc.1-învins 5-8 joc.2

DUMINICA 9 IUNIE 2013 ,ARENA ANTONIO ALEXE

JOCURI 9,00- 17,00 FINALE (masculin,feminin)

ORA 17,00 – FESTIVITATE DE PREMIERE F.R. BASCHET


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)