Adversari abordabili la debut în Liga Naţională şi Cupa României

0
Posted July 4, 2013 by Lucian Popa in Baschet

csm

de Lucian Popa

În cursul zilei de joi la sediul Federaţiei Române de baschet a fost stabilit programul competiţional al sezonului 2013-2014 al Ligii Naţionale de baschet masculin.
Totodată au fost stabilite şi partidele din cadrul primului tur al Cupei României în noul format eliminatoriu.
CSM Oradea va avea un program uşor atât în Cupa României cât şi în campionat în primele runde.
Astfel în primul tur al Cupei, CSM Oradea va primi vizita celor de la Concordia Chiajna echipă nou promovată. Turul se va juca pe data de 21 septembrie returul urmând a se desfăşura pe data de 25 septembrie.
Partidele din cadrul turului secund se vor desfăşura în perioada 8 şi respectiv 12 ianuarie 2014.
Celelalte partide din cadrul primului tur se vor desfăşura după programul: CSU Sibiu – Mureşul Târgu Mureş, SCM Craiova – BT Mobitelco Cluj-Napoca, Timba Timişoara – CSU Ploieşti, BCM U Piteşti – CSŞ Giurgiu, Steaua Bucureşti – BC Timişoara, Gaz Metan Mediaş – Energia Rovinari, Farul Constanţa – CSM Bucureşti.
De asemenea în debutul Ligii Naţionale de baschet, CSM Oradea va juca în prima rundă în faţa propriilor suporteri cu nou promovata Steaua Bucureşti pentru ca în runda a doua să joace la Timişoara cu Timba. Abia în rundele următoare vor avea loc primele dueluri importante cu CSU Ploieşti în Arena „Antonio Alexe” şi la Mediaş cu Gaz Metan.
Dar iată programul complet al turului Ligii Naţionale:

Etapa 1
CSȘ Giurgiu – BCM U Pitești
Concordia Chiajna – Gaz Metan Mediaș
CSM București – CSU Ploiești
CSU Sibiu – Timba Timișoara
CSM Oradea – Steaua București
Energia Rovinari – BC Mureș
BC Timișoara – Farul Constanța
“U” BT Mobitelco Cluj – SCM U Craiova

Etapa 2
BCM U Pitești – SCM U Craiova
Farul Constanța – “U” BT Mobitelco Cluj
BC Mureș – BC Timișoara
Steaua București – Energia Rovinari
Timba Timișoara – CSM Oradea
CSU Ploiești – CSU Sibiu
Gaz Metan Mediaș – CSM București
CSȘ Giurgiu – Concordia Chiajna

Etapa 3
Concordia Chiajna – BCM U Pitești
CSM București – CSȘ Giurgiu
CSU Sibiu – Gaz Metan Mediaș
CSM Oradea – CSU Ploiești
Energia Rovinari – Timba Timișoara
BC Timișoara – Steaua București
“U” BT Mobitelco Cluj – BC Mureș
SCM U Craiova – Farul Constanța

Etapa 4
BCM U Pitești – Farul Constanța
BC Mureș – SCM U Craiova
Steaua București – “U” BT Mobitelco Cluj
Timba Timișoara – BC Timișoare
CSU Ploiești – Energia Rovinari
Gaz Metan Mediaș – CSM Oradea
CSȘ Giurgiu – CSU Sibiu
Concordia Chiajna – CSM București

Etapa 5
CSM București – BCM U Pitești
CSU Sibiu – Concordia Chiajna
CSM Oradea – CSȘ Giurgiu
Energia Rovinari – Gaz Metan Mediaș
BC Timișoara – CSU Ploiești
“U” BT Mobitelco Cluj – Timba Timișoara
SCM U Craiova – Steaua București
Farul Constanța – BC Mureș

Etapa 6
BCM U Pitești – BC Mureș
Steaua București – Farul Constanța
Timba Timișoara – SCM U Craiova
CSU Ploiești – “U” BT Mobitelco Cluj
Gaz Metan Mediaș – BC Timișoara
CSȘ Giurgiu – Energia Rovinari
Concordia Chiajna – CSM Oradea
CSM București – CSU Sibiu

Etapa 7
CSU Sibiu – BCM U Pitești
CSM Oradea – CSM București
Energia Rovinari – Concordia Chiajna
BC Timișoara – CSȘ Giurgiu
“U” BT Mobitelco Cluj – Gaz Metan Mediaș
SCM U Craiova – CSU Ploiești
Farul Constanț – Timba Timișoara
BC Mureș – Steaua București

Etapa 8
BCM U Pitești – Steaua București
Timba Timișoara – BC Mureș
CSU Ploiești – Farul Constanța
Gaz Metan Mediaș – SCM U Craiova
CSȘ Giurgiu – “U” BT Mobitelco Cluj
Concordia Chiajna – BC Timișoara
CSM București – Energia Rovinari
CSU Sibiu – CSM Oradea

Etapa 9
CSM Oradea – BCM U Pitești
Energia Rovinari – CSU Sibiu
BC Timișoara – CSM București
“U” BT Mobitelco Cluj – Concordia Chiajna
SCM U Craiova – CSȘ Giurgiu
Farul Constanța – Gaz Metan Mediaș
BC Mureș – CSU Ploiești
Steaua București – Timba Timișoara

Etapa 10
BCM U Pitești – Timba Timișoara
CSU Ploiești – Steaua București
Gaz Metan Mediaș -BC Mureș
CSȘ Giurgiu – Farul Constanța
Concordia Chiajna – SCM U Craiova
CSM București – “U” BT Mobitelco Cluj
CSU Sibiu – BC Timișoara
CSM Oradea – Energia Rovinari

Etapa 11
Energia Rovinari – BCM U Pitești
BC Timișoara – CSM Oradea
“U” BT Mobitelco Cluj – CSU Sibiu
SCM U Craiova – CSM București
Farul Constanța – Concordia Chiajna
BC Mureș – CSȘ Giurgiu
Steaua București – Gaz Metan Mediaș
Timba Timișoara – CSU Ploiești

Etapa 12
BCM U Pitești – CSU Ploiești
Gaz Metan mediaș – Timba Timișoara
CSȘ Giurgiu – Steaua București
Concordia Chiajna – BC Mureș
CSM București – Farul Constanța
CSU Sibiu – SCM U Craiova
CSM Oradea – BT Mobitelco Cluj
Energia Rovinari – BC Timișoara

Etapa 13
BC Timișoara – BCM U Pitești
“U” BT Mobitelco Cluj – Energia Rovinari
SCM U Craiova – CSM Oradea
Farul Constanța – CSU Sibiu
BC Mureș – CSM București
Steaua București – Concordia Chiajna
Timba Timișoara – CSȘ Giurgiu
CSU Ploiești – Gaz Metan Mediaș

Etapa 14
BCM U Pitești – Gaz Metan Mediaș
CSȘ Giurgiu – CSU Ploiești
Concordia Chiajna – Timba Timișoara
CSM București – Steaua București
CSU Sibiu – BC Mureș
CSM Oradea – Farul Constanța
Energia Rovinari – SCM U Craiova
BC Timișoara – “U” BT Mobitelco Cluj

Etapa 15
“U” BT Mobitelco Cluj – BCM U Pitești
SCM U Craiova – BC Timișoara
Farul Constanța – Energia Rovinari
BC Mureș – CSM Oradea
Steaua București – CSU Sibiu
Timba Timișoara – CSM București
CSU Ploiești – Concordia Chiajna
Gaz Metan Mediaș – CSȘ Giurgiu


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)