FRF a anunţat programul primei runde din Cupa României 2013-2014

0
Posted July 13, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

cupa

preluare liga2.ro

Federaţia Română de Fotbal a anunţat programul oficial al primului tur din Cupa României, faza naţională, ediţia 2013-2014. Acesta cuprinde 42 de meciuri în care sunt implicate cele 42 de câştigătoare ale ediţiilor judeţene ale Cupei României, plus alte 42 echipe din Liga a III-a, clasate în a doua jumătate a clasamentului în ediţia de campionat 2012-2013 (adică de la locul 7 în jos). Meciurile sunt programate a se disputa pe data de 17 iulie, de la ora 17:30.

Cum o parte din echipe s-au retras sau desfiinţat, un număr de cinci partide nu se dispută. Din păcate, sunt semnale că vor fi destule echipe care nu vor participa la această rundă din lipsă de efectiv, aşa că ne putem aştepta la un număr mult mai mare de meciuri al căror verdict se va da la masa verde. Interesant de spus că în comunicatul FRF este specificat clar că absenţa de la meciuri va fi aspru sancţionată: “În conformitate cu art.31.13 din ROAF, echipele programate în Cupa României nu pot renunţa la jocuri şi nici nu pot disputa jocuri amicale în zilele în care au fost programate, sub sancţiunea eliminării lor din campionatul în care participă.”

Iată programul integral al competiţiei

1. CS Performanţa Alba Iulia (AB) – CS Jiul Petroşani (HD) – Nu se dispută
2. CS Gloria CTP Arad (AR) – CS Vladimirescu (AR) – Telecom – Arad
3. CS Sporting Piteşti (AG) – SCM Argeş Piteşti 2012 (AG) – Municipal – Curtea de Argeş/Argeş
4. SC Bacău 2 (BC) – CS Aerostar Bacău (BC) – Lucreţiu Avram – Bacău
5. FC Hidişelul de Sus (BH) – CS Naţional Sebiş (AR) – Comunal – Hidişelul/Bihor
6. ACS Viitorul Lechinţa (BN) – FCM Turda (CJ) – Nu se dispută
7. CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT) – CS Ştiinţa Miroslava (IS) – Comunal – Ipoteşti/Botoşani
8. FC Braşov 2 (BV) – ACS Civitas Făgăraş (BV) – ICIM – Braşov
9. CS Conpet Cireşu (BR) – CS Viitorul Domneşti (IF) – Comunal – Cireşu/Brăila
10. Voinţa Lanurile (BZ) – CS Afumaţi (IF) – Comunal – Lanurile/Buzău
11. AS Voinţa Lupac (CS) – CS Autocatania Caransebeş (CS) – Comunal – Lupac/Caraş-Severin
12. AS Dunărea Ciocăneşti (CL) – CS Voluntari (IF) – Comunal – Ciocăneşti/Călăraşi
13. AS Vulturii Vultureni (CJ) – CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ) – Comunal – Vultureni/Cluj
14. AS Danubius Rasova (CT) – AFC Rapid Feteşti (IL) – Comunal – Rasova/Constanţa
15. ACS FC Păpăuţi (CV) – CS Conpet Ploieşti (PH) – Comunal – Păpăuţi/Covansa
16. AS Voinţa Pietroşiţa (DB) – FCM Târgovişte (DB) – Comunal – Pietroşiţa/Dâmboviţa
17. AS Podari (DJ) – AS ASRA Apa Craiova (DJ) – Comunal – Podari/Dolj
18. CS Sporting Lieşti (GL) – CSM Focşani (VN) – Comunal – Lieşti/Galaţi
19. FC Bolintin Vale Malu Spart (GR) – FC Concordia Chiajna II (IF) – Orăşenesc – Bolintin Vale/Giurgiu
20. AS Ştiinţa Turceni (GJ) – FC Pandurii Târgu Jiu 2 (GJ) – Orăşenesc – Turceni/Gorj
21. FC Csikszereda Miercurea Ciuc (HR) – FC Zagon (CV) – Municipal – Miercurea Ciuc/Harghita
22. AS Armata Aurul Brad (HD) – CS Vulturii Lugoj (TM) – Aurul – Brad/Hunedoara
23. CS Voinţa Cocora (IL) – CS Victoria Chirnogi (CL) – Comunal – Cocora/Ialomiţa
24. CS Rapid Dumeşti (IS) – SC FC Ceahlăul 2 Piatra Neamţ (NT) – Comunal – Dumeşti/Iaşi
25. AS Popeşti Leordeni (IF) – SC FC Rapid 2 Bucureşti (B) – Nu se dispută
26. AS Avântul Bârsana (MM) – CS Plimob Sighetul Marmaţiei (MM) – Central – Bârsana/Maramureş
27. CS Baia de Aramă (MH) – CS Muncitorul Reşiţa (CS) – Orăşenesc – Baia de Aramă/Mehedinţi
28. ACS Miercurea Nirajului (MS) – FCM Avântul Reghin (MS) – Comunal – Miercurea Nirajului/Mureş
29. FC Cetatea Târgu Neamţ (NT) – SCM Petrotub Roman (NT) – Cetate – Târgu Neamţ/Neamţ
30. AS Inter Markus Slatina (OT) – CS Vişina Nouă (OT) – Comunal – Coteana/Olt
31. CS Petrolistul Boldeşti (PH) – CS Tunari (IF) – Viorel Mateianu – Boldeşti/Prahova
32. AS Tâlna Oraşul Nou (SM) – CS Europa Alba Iulia (AR) – Comunal – Oraşul Nou/Satu Mare
33. CS Barcău Nuşfalău (SJ) – FC Seso Câmpia Turzii (CJ) – Nicolae Mandel – Nuşfalău/Sălaj
34. AS Spicul Şeica Mare (SB) – FC Girom Albota (AG) – Nu se dispută
35. AS Progresul Frătăuţii Vechi (SV) – ACS Bucovina Rădăuţi (SV) – Comunal – Frătăuţii Vechi/Suceava
36. CS Sporting Roşiorii de Vede (TR) – FCM Alexandria (TR) – Municipal – Roşiori/Teleorman
37. FC Ripensia Timişoara (TM) – CS Flacăra Făget (TM) – Electrica – Timişoara
38. CS Izbânda Hagilarea M. Kogalniceanu (TL) – CS Eolica Baia (CT) – Nu se dispută
39. FC 2007 Gîrceni (VS) – FC Oţelul 2 Galaţi (GL) – Comunal – Gîrceni/Vaslui
40. ACS Hidro Rm. Vâlcea (VL) – ACS Urban Titu (DB) – Hidro – Rm. Vâlcea/Vâlcea
41. ACS Naţional 2012 Goleşti (VN) – ACS Young Stars Panciu (VN) – Comunal – Goleşti/Vrancea
42. AS Ilie Oană (AMFB) – SC FC Sportul Studenţesc 2 (B) – Jilava – Jilava/Ilfov


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)