EXCLUSIV: FC Hidişelul de Sus din victorie în victorie!!!

0
Posted August 13, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

echipa

de Lucian Popa

În cursul după-amiezii de miercuri au avu loc partidele din cadrul etapei a IV-a a Cupei României la fotbal, ediţia 2013-2014. Surpriza rundei a reuşit-o echipa bihoreană FC Hidişeul de Sus, formaţie care a eliminat după un sec 2-0 (1-0) pe Şoimii Pâncota, gruparea cotată cu prima şansă.
După ce au eliminat pe Naţional Sebiş şi CS Oşorhei, bihorenii pregătiţi de Adrian Iova care au şi câştigat SuperCupa judeţului între timp, au reuşit să-i scoată din cursă şi pe cei din Pâncota o echipă cu pretenţii cu salarii uriaşe la jucători.
Golurile învingătorilor au fost marcate de Ungur în minutul 17 şi Fărcuţa în parte a doua minutul 65 din penalty.
Celelalte rezultate:
CS INTER CLINCENI (IF) – FC Metaloglobus Bucureşti (B) 2-1
AS Popeşti Leordeni (IF) – SC JUVENTUS BUCUREŞTI (B) 0-2
CS VOLUNTARI (IF) – FCM Dunărea Călăraşi (CL) 11-2
CS BALOTEŞTI (IF) – SC Dinamo 2 SA Bucureşti (B) 2-1
AS Inter Markus Slatina (OT) – SCM ARGEŞUL PITEŞTI (AG) 0-5
Avramescu (52), Burghel (75, 79, 90), Stancu (88)
AS ARMATA AURUL BRAD (foto)(HD) – FC Caransebeş (CS) 2-1 d.p. (1-1 în 90 de minute)
Vurdea (45), C. Mihăilă (102 – pen.) / Feneş (39)
CS RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) – CS Muncitorul Reşiţa (CS) 1-0 d.p. (0-0 în 90 de minute)
Anagor (112)
În turul următor FC Hidişeul de Sus va întâlni un adversar din Liga a II-a ceea ce este o performanţă deosebită.