FC Hidişeul calificată în turul următor al Cupei României fără să joace

0
Posted August 20, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

006

de Lucian Popa

Federaţia Română de Fotbal a transmis, programul celor 19 jocuri ale fazei a IV-a a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2013-2014, care vor avea loc marţi, 27.08.2013, ora 17:30. Partidele din această fază aduc faţă în faţă 19 echipe calificate din faza a III-a a competiţiei şi alte 19 formaţii din Liga a II-a.

Interesant este faptul că, pe lângă nou-promovatele din Liga a III-a, în acest tur au fost incluse doar o parte din echipele ce au rămas în Liga a II-a în sezonul trecut şi din formaţiile ce au retrogradat din Liga I doar CS Turnu Severin a fost inclusă. Mai mult, cele două echipe ale Craiovei care în sezonul trecut nu existau au fost incluse în program.

În altă ordine de idei, trei echipe (Sănătatea Cluj, Ripensia Timişoara şi FC Hidişelul de sus) sunt calificate automat în turul următor pentru că adversarii (FC Argeş, CS Turnu Severin şi Luceafărul Oradea) contra cărora au picat s-au desfiinţat.

Faza a V-a a Cupei României-Timişoreana, la care vor participa cele 19 echipe calificate din faza a IV-a şi celelalte 9 echipe (restul echipelor din Liga a 2-a), este programată să aibă loc marţi/miercuri, 10/11 septembrie 2013, ora 16.30.

Iată programul turului al IV-lea:

1. FCM Dorohoi (BT) – ACS Rapid CFR Suceava (SV)
Stadion: 1 Mai (Dorohoi/Botoşani)
2. CS Kosarom Paşcani (IS) – SC Bacău (BC)
Stadion: CFR Paşcani (Paşcani/Iaşi)
3. CS Sporting Lieşti (foto)(GL) – FCM Dunărea Galaţi (GL)
Stadion: Comunal (Lieşti/Galaţi)
4. CS Viitorul Axintele (IL) – FC Farul Constanţa (CT)
Stadion: Comunal (Axintele/Ialomiţa)
5. SC FC Voluntari (IF) – FC Unirea 04 Slobozia (IL)
Stadion: “Niţă Pintea” (Voluntari/Ilfov)
6. CS Juventus Bucureşti (B) – ACS Berceni (IF)
Stadion: Juventus (Bucureşti)
7. CS Baloteşti (IF) – SC FC Sportul Studenţesc SA (B)
Stadion: Comunal (Baloteşti/Ilfov)
8. CS Inter Clinceni (IF) – CS FC Clinceni (fostă CS Buftea)(IF)
Stadion: Comunal (Clinceni/Ilfov)
9. CS Petrolistul Boldeşti (PH) – CS Mioveni (AG)
Stadion: “Viorel Mateianu (Boldeşti/Prahova)
10. FC Păpăuţi (CV) – FC Gloria Buzău (BZ)
Stadion: Comunal (Păpăuţi/Covasna)
11. AFC Arieşul 1907 Turda (fostă FC Seso Câmpia Turzii)(CJ) – CS Unirea Tărlungeni (BV)
Stadion: Municipal (Turda/Cluj)
12. FC Chindia Târgovişte (DB) – CS ALRO Slatina (OT)
Stadion: “Eugen Popescu” (Târgovişte / Dâmboviţa)
13. SCM Argeş Piteşti 2012 (AG) – FC U Craiova SA (DJ)
Stadion: Central “Nicolae Dobrin” (Piteşti / Argeş)
14. CS Sănătatea S.P. Cluj (CJ) – FC Argeş (AG) – Nu se dispută
15. CS Ripensia Timişoara (TM) – CS Turnu Severin (MH) – Nu se dispută
16. AS Armata Aurul Brad (HD) – CS Minerul Motru 2008 (GJ)
Stadion: Aurul (Brad / Hunedoara)
17. CS Pandurii Lignitul TG. Jiu 2 (GJ) – CS U Craiova SA (DJ)
Stadion: Municipal sintetic (TG. Jiu / Gorj)
18. FC Hidişelul de sus (BH) – CS Luceafărul Oradea (BH) – Nu se dispută
19. AS Avântul Bârsana (MM) – CS Olimpia 2010 Satu Mare (SM)
Stadion: Central (Bârsana / Maramureş)


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)