FC Hidişeul de Sus va juca cu Şoimii Pâncota

0
Posted August 6, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

spiros

de Lucian Popa

Federaţia Română de Fotbal a stabilit astăzi, 6 august, programul jocurilor fazei a III-a a Cupei României-Timişoreana, ediţia 2013-2014. Meciurile din această fază vor avea loc marţi, 13 august 2013, de la ora 17:30, şi vor aduce faţă în faţă 35 de echipe calificate din faza a II-a şi celelalte 3 formaţii retrogradate din Liga a 2-a, ediţia 2012-2013.
Faza a IV-a a Cupei României, la care vor participa cele 19 echipe calificate din faza III şi 19 echipe din Liga a 2-a, ediţia 2012-2013, este programată să aibă loc miercuri 28.08.2013, ora 17:30.
Iată programul turului al III-lea:
1. AS Progresul Frătăuţii Vechi (SV) – FCM Dorohoi (BT) – Stadion Comunal (Frătăuţii Vechi / Suceava)
2. SCM Petrotub Roman (NT) – CS Kasarom Paşcani (IS) – Stadion Moldova (Roman / Neamţ)
3. ACS Păpăuţi (CV) – CSM Moineşti (BC) – Stadion Comunal (Păpăuţi / Covasna)
4. CS Sporting Lieşti (GL) – CS Conpet Cireşu (BR) – Stadion Comunal (Lieşti / Galaţi)
5. CSM Râmnicu Sărat (BZ) – CS Viitorul Axintele (IL) – Stadion Olimpia (Râmnicu Sărat / Buzău)
6. CS Petrolistul Boldeşti (PH) – AFC Fortuna Brazi (PH) – Stadion “Viorel Mateianu” (Boldeşti / Prahova)
7. CS Inter Clinceni (IF) – FC Metaloglobus Bucureşti (B) – Stadion Clinceni Arena (Clinceni / Ilfov)
8. AS Popeşti Leordeni (IF) – SC Juventus Bucureşti (B) – Stadion Intergaz (Popeşti Leordeni / Ilfov)
9. CS Voluntari (IF) – FCM Dunărea Călăraşi (CL) – Stadion “Niţă Pintea” (Voluntari / Ilfov)
10. CS Baloteşti (IF) – SC Dinamo 2 SA Bucureşti (B) – Stadion Comunal (Baloteşti / Ilfov)
11. CS Sporting Roşiori de Vede (TR) – FC Chindia Târgovişte (DB) – Stadion Orăşenesc (Roşiori de Vede / Teleorman)
12. AS Inter Markus Slatina (OT) – SCM Argeşul Piteşti (AG) – Stadion Comunal (Coteana / Olt)
13. AS Spicul Şeica Mare (SB) – FC Pandurii 2 Târgu Jiu (GJ) – Stadion Spicul (Şeica Mare / Sibiu)
14. AS Armata Aurul Brad (foto)(HD) – FC Caransebeş (CS) – Stadion Aurul (Brad / Hunedoara)
15. CS Ripensia Timişoara (TM) – CS Muncitorul Reşiţa (CS) – Stadion Electrica (Timişoara / Timiş)
16. FC Hidişelul de Sus (BH) – ACS Şoimii Pâncota (AR) – Stadion Comunal (Hidişelul / Bihor)
17. AS Miercurea Nirajului (MS) – CS Sănătatea S.P. Cluj (CJ) – Stadion Comunal (Miercurea Nirajului / Mureş)
18. AS Talna Oraşul Nou (SM) – FC Seso Câmpia Turzii (CJ) – Stadion Comunal Talpa (Oraşul Nou / Satu Mare)
19. AS Avântul Bârsana (MM) – CS FC Universitar Baia Mare (MM) – Stadion Central (Bârsana / Maramureş)
În caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri (două reprise a câte 15 minute) şi, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.
Federaţia Română de Fotbal, prin Comisia Centrală a Arbitrilor, va delega arbitrii şi arbitrii asistenţi pentru fiecare joc.
Cheltuielile de organizare a jocurilor se efectuează de cluburile gazdă, iar, după scăderea cheltuielilor de organizare, suma rămasă din beneficiul net se va repartiza în mod egal ambelor echipe. Beneficiul echipei vizitatoare va fi achitat în maxim 15 zile de la data disputării jocului. Dacă din încasări nu rezultă beneficiu, fiecare club va suporta în mod egal acoperirea cheltuilelilor de organizare.


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)