Fotbalul mic şi-a desfăşurat o nou etapă

0
Posted August 26, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

005

de Lucian Popa

Rezultate Liga a 4-a etapa a 2-a
Crişul Sântandrei – CF Liberty 1-0
Marcatori: Kovesdi 10
La juniori: 4-3 (Pop Cristian 3, Ioan Dănuţ – Burda Daniel 2, Monenciu Paul)

FC Hidişel – CSU Partium 3-0
Marcatori: Agiurgioaiei 2 (11 m), 42, Neaga 6,
La juniori: 4-1 (Keskeny Joszef – Lascu Cosmin, Roboş Paul 2, Jurjuţ Gheorghe)

Crişul Aleşd – Viitorul Marghita 3-0
Marcatori: Cipă Angel 35, 90+4, Coste B. 55
La juniori: 8-1 (Kubalak Miroslav 2, Lazăr Laurenţiu, Hiriţ Mihai, Moldovan Darius 3, Lascău Flavius – Caraşec Mădălin)

Victoria Avram Iancu – Luceafărul Oradea 2-4
Marcatori: M. Bene 10, Filip 29 – Jimbrim 17, 44, Ozovehe 68, Ogbajie 78
La juniori: 5-0 (Perţ Ioan 2, Ciotea Giulio, Chişe Cătălin, Avram Mădălin)

Viitorul Borş – Poiana Budureasa 4-0
Marcatori: Waritz 10, Cr Tătar 35, 42, Moisa 40
C. roşii: Hodişan (Borş) după fluierul final al jocului pentru injurii adresate arbiturlui de centru, respectiv Toma Andrei (Budureasa) în minutul 30 pentru fault grosolan
La juniori: 2-3 (Boţoc Emanuel, Mihut Gergo – Nistor Remus, petruş Nicuşor, Todoruţ Mădălin)
În min. 22, antrneorul gazdelor, Vig Zoltan a fost evacuat din incinta terenului pentru injurii la adresa arbitrilor.

Biharea Vaşcău – CSM Olimpia Salonta 1-4
Marcatori: R. Micula 24 – Cr. Ţîrlea 15, 84, Toseschi 28, Fuliaş 39
C. roşu: Moş S. (Vaşcău) în min. 74 pentru injurii la adresa arbitrului
La juniori: 0-6 (Baran Robert 4, Szilagyi Mark 2)

CSO Ştei – Kinder Paleu 1-0
Marcatori: Modan 37
La juniori: 1-0 (Bat Andrei)

CSC Sânmartin – CF Bihorul Beiuş 4-0
Marcatori: Popescu 51, Copil Cr. 52, Mihoc (autogol) 59, L. Jurcă 87
C. roşu: Şerb (Beiuş) în min 23 pentru cumul
La juniori: 4-2 (Cl Pop, B Popa, Brugianfredo Mario, Paşca Darius – Creţu Cătălin, Nistor Andrei)
C. roşu: Szatmari N. (Beiuş) în min. 52 pentru fault grosolan

Miercuri, de la ora 16.00, juniorii, 18.00, seniorii, se dispută restanţa dintre Luceafărul Oradea şi Crişul Aleşd. Partidele sunt programate pe terenul din Sântion.

Rezultate Liga a V-a
Seria 1, etapa 1
Voinţa Suplac – Viitorul Brursturi 4-0
Punkosd 30, Crişan 40, S. Marian (ag) 58, Hendre 90
Sporting Lugaş – Electric Star Marghita 9-3
M Bela 11, Gratias 26, 55, Ficuţ 26, I. Cheregi 57, 85, Criste 68, Sîrca 72, Olar 90 – Baciu 21, 48, 90+1
Minerul Popeşti Voivozi – Toldy Sânnicolau 10-1
Pop D. 10, 45, 52, Lupaşcu 16, 37, 49, 69, Şipoş 59, 64, Tamaş 81 – Asmarandei 72
Locadin Ţeţchea – Unirea Valea lui Mihai 3-1
Cr. Butuc 43, 92, Iaz 82 – Lakatos 76
C. roşu: Nagy Zs. (Valea lui Mihai) în min. 77 pentru cumul de cartonaşe galbene
AC Bihorul Lugaş – Stânca Vadu Crişului 2-2
T Maghiar 67 ( 11m), Frunză 72 – Hasas R. 33, Marc 69
Minerul Şuncuiuş – Inter Aştileu 6-0
Teodorescu 8, Tarr 21, 66, Suciu 39, Faur M. 58, Groza 79

Etapa 2 – 31.08-1.09
Sageata Brusturi – Sporting Lugaş –
Electric Star Marghita – Minerul Voivozi-Popesti –
Toldy Sannicolau de Munte – Locadin Ţeţchea –
Unirea Valea lui Mihai – AC Bihorul Lugas –
Stânca Vadu Crişului – Minerul Şuncuiuş –
Inter Aştileu – Voinţa Suplac –

Seria 2, etapa 1
Voinţa Cheresig – Unirea Livada 1-4
Bamfi B. 53 – Cearnău 9, B Praja 11, Cr. Matei 20, 90
Viitorul Tărian – Foresta Tileagd 5-5
Luncan A. 3, L. Varodi 28 (11 m)., R. Abrudan 37, Mihalca 76, B Abrudan 79 – Ghiuro 12, 21 (11 m), 47, Kovacs Z. 50, 70
AS Cefa – CS Mădăras 1-0
Oros R. 23
C. roşu: N. Miclăuş (Cefa) în min. 90+3 pentru cumul de cartonaşe galbene
FC Bihor II – Voinţa Ciumeghiu 8-2
Lengyel 10, Botiş 35, Cornea 15,37, 39, Mintaş 78, 89, Roxin 83 – Ignat 43, Rad 63

Partidele CS II Oşorhei – Dacia Gepiu şi Partizanul Sânnicolau – Phoenix Diosig au fost reprogramate.

Etapa 2 – 31.08-1.09
Unirea Livada – Viitorul Tărian –
Foresta Tileagd – Pro Cefa –
CS Mădăras – CS 2 Osorhei –
Dacia Gepiu – Partizanul Sânnicolau Român –
Phoenix Diosig – FC Bihor II Oradea –
Voinţa Ciumeghiu – Voinţa Cheresig –

Seria 3, etapa 1
Vulturul Dobreşti – Cetatea Finiş 0-4
Frontiera Oradea – LPS Bihorul Oradea 1-1
Purge F. 59 – Paşca A. 64
Gloria Căbeşti – Unirea Roşia 2-4
Lupaş 78, Ţiboc 80 – Cabău 52, P. Burescu 60, 71, D Bolha 65
C. roşu: Moţiu (Roşia) în min. 34 pentru cumul de cartonaşe galbene
Izvorul Cociuba – Victoria Tulca 4-2
Chiricheu 12, Merge 31, 38 (11 m), Lezlău 35 – Fekete 51, Molnar 61
C. roşu: Ţirban I. (Cociuba) în min. 73 pentru cumul de cartonaşe galbene
Universitatea Oradea – Cetatea Biharia 3-1
Leş 58, Vese 63, Liştea 90+3 – Csapo 50
În min. 81, a fost evacuat din incinta terenului de joc maseurul echipei oaspete, Seutiuţ Gheorghe
Inter Crişul Batăr – Zorile Bunteşti 1-3
Lazăr F. 70 – D. Diniş 2, Gruie 43, M Toma 90+2
C. roşu: Foghiş I. (Bunteşti) în min. 70 pentru oprirea unei situaţii iminente de gol

Etapa 2 – 31.08-1.09
Cetatea Finiş – Frontiera Oradea –
LPS Bihorul – Gloria Căbeşti –
Unirea Roşia – Izvorul Cociuba Mare –
Victoria Tulca – FC Universitatea Oradea –
Cetatea Biharia – Inter Crişul Batăr –
Zorile Buntesti – Vulturul Dobreşti –


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)