FC Hidişeul de Sus vor juca cu roş-albaştri în Cupa româniei

0
Posted September 3, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

adi

preluare liga 2.ro

FRF a comunicat astăzi cele 14 meciuri ale turului al V-lea al Cupei României-Timişoreana, ediţia 2013/2014. Din această fază intră în competiţie şi restul echipelor de Liga a II-a. Jocurile vor avea loc marţi şi miercuri, 10/11 septembrie, cu începere de la ora 16.30.

În acest tur ia startul o echipă din Liga a V-a, 4 echipe din Liga a IV-a, 5 din Liga a III-a şi 18 din Liga a II-a. Cea mai mare surpriză este accederea în acest tur a Ripensiei Timişoara, însă nu trebuie ignorat nici parcursul formaţiilor Petrolistul Boldeşti, Aurul Brad, Hidişelul de sus sau a Avântului Bârsana, cu toate că majoritatea dintre acestea au beneficiat de una sau două victorii la ”masa-verde”.

Un alt lucru interesant este calificarea echipei CS Baloteşti, ceea ce înseamnă că ilfovenilor li s-a acordat victoria la ”masa verde” datorită neprezentării Sportului Studenţesc, însă FRF n-a luat până acum nicio măsură, aşa cum prevede regulamentul, împotriva echipei lui Vasile Şiman.

Faza a VI-a a Cupei României-Timişoreana – şaisprezecimile de finală, la care vor participa cele 18 echipe din Liga I şi cele 14 echipe calificate din faza V-a, este programată să aibă loc marţi şi miercuri, 24/25 septembrie 2013, ora 16.30.

Iată programul turului al V-lea:

1. FCM Dorohoi (BT) – CS Municipal Studenţesc Iaşi (IS)
Stadion: 1 Mai (Dorohoi / Botoşani)
2. SC Bacău (BC) – FCM Dunărea Galaţi (GL)
Stadion: Aerostar (Bacău / Bacău)
3. FC Farul Constanţa (CT) – SC CF Brăila SA (BR)
Stadion: Farul (Constanţa / Constanţa)
4. FC Gloria Buzău (BZ) – CS FC Clinceni (IF)
Stadion: Gloria (Buzău / Buzău)
5. SC FC Voluntari (IF) – SC FC Rapid SA Bucureşti (B)
Stadion: ”Niţă Pintea” (Voluntari / Ilfov)
6. CS Baloteşti (IF) – ACS Berceni (IF)
Stadion: Comunal (Baloteşti / Ilfov)
7. CS Petrolistul Boldeşti (PH) – CS Unirea Tărlungeni (BV)
Stadion: ”Viorel Mateianu” (Boldeşti / Prahova)
8. FC Chindia Târgovişte (DB) – SCU Craiova SA (DJ)
Stadion: ”Eugen Popescu” (Târgovişte / Dâmboviţa)
9. FCU Craiova SA (DJ) – CSM Râmnicu Vâlcea (VL)
Stadion: Municipal (Turnu Severin / Mehedinţi)
10. AS Armata Aurul Brad (HD) – CS Metalul Reşiţa (CS)
Stadion: Aurul (Brad / Hunedoara)
11. CS Ripensia Timişoara (TM) – SC FC UTA SA (AR)
Stadion: Electrica (Timişoara / Timiş)
12. FC Hidişelul de sus (BH) – CS FC Bihor Oradea (BH)
Stadion: Comunal (Hidişelul de sus / Bihor)
13. CS Sănătatea S.P. Cluj (CJ) – AS FC ASA Târgu Mureş 2013 (MS)
Stadion: Mechel (Câmpia Turzii / Cluj)
14. AS Avântul Bârsana (MM) – ACF Gloria 1922 Bistriţa (BN)
Stadion: Central (Bârsana / Maramureş)


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)