Schimbare de lider în Liga a IV-a Bihor

0
Posted September 23, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

fc hidisel 2

Lucian Popa

Sâmbătă și duminică s-au disputat partidele din cadrul unei noi runde din fotbalul din Liga a IV-a Bihor şi Campionatul Judeţean Bihor.
Cele mai interesante jocuri au avut loc la Beiuş şi Aleşd, acolo unde în urma rezultatelor s-a schimbat liderul competiţiei. Dacă FC Hidişelul de Sus (foto) a câştigat clar, echipa “colorată” a lui Negrea care joacă sub numele de Luceafărul a cedat prima dată în campionat la Beiuş.
Crişul Sântandrei a obţinut o victorie muncită la Avrma Iancu iar CSC Sânmartin câştigă e o manieră categorică la Salonta. CSO Ştei a obţinut primul succes concludent din acest campionat.

Iată rezultatele complete ale rundei a VI-a:
CF Bihorul Beiuş – Luceafărul Oradea 3-1
Marcatori: Ban A. 20, M. Trip 68, 69 – Anawo 8
C. roşu: I. Zico (Luceafărul) în min. 67 pentru cumul de cartonaşe galbene

CSO Ştei – Viitorul Marghita 3-0
D. Pele 10, Raţ 47, 90+3

Crişul Aleşd – FC Hidişelul de Sus 0-4
Giura R. 5, Agiurgioaiei 19, Neaga 45+2, 67

Kinder Paleu – Poiana Budureasa 4-0
Mangra 4, Kiss E. 11, Fitero 67, E. Popa 80

CSM Olimpia Salonta – CSC Sânmartin 1-4
Ţîrlea Cr 5 – Dumiter 38, Chira 68, Pantea I. 75, Ghilea 83
C. roşu: Silagyi Mark (min. 61) de la Salonta pentru cumul de cartonaşe galbene

Viitorul Borş – CF Liberty Pomezeu 4-2
Cr. Tătar 7, Kelszken 65, Moisa 76, 90+1 – Cioloş 4, M. popa 18
C. roşu: Pantiş R. (min. 55) şi Matei R. (min. 89) Goina D. (la finalul jocului) ambii pentru cumul de cartonaşe galbene, Matei R. (min. 89) pentru injurii la arbitru

Victoria Avram Iancu – Crişul Sântandrei 1-2
Paina 90+4 – Novak R. 45, Kovesdi 84

Biharea Vaşcãu – CSU Partium Oradea 0-2
Nagy Sz. 18, Caliţa R. 62

Clasament seniori
1. FC Hidiselul de Sus 6 5 1 0 16-4 16
2. Kinder Junior 6 5 0 1 17-4 15
3. Crisul Santandrei 6 4 2 0 15-8 14
4. Luceafărul II Oradea 6 4 1 1 15-9 13
5. CF Bihorul Beius 6 4 0 2 14-13 12
6. CSC Sanmartin 6 3 1 2 18-12 10
7. Viitorul Bors 6 3 1 2 11-11 10
8. Victoria Avram Iancu 6 3 0 3 13-12 9
9. CSO Stei 6 2 2 2 7-7 8
10. CSM Olimpia Salonta 6 2 1 3 10-9 7
11. CSU Partium Oradea 6 2 1 3 8-12 7
12. Viitorul Marghita 6 2 0 4 6-12 6
13. Crisul Alesd 6 2 0 4 9-15 6
14. Biharea Vascau 6 1 0 5 2-13 3
15. Poiana Budureasa 6 1 0 5 4-16 3
16. CF Liberty Salonta 6 0 0 6 4-12 0

Etapa viitoare (27-28 septembrie):
CF Liberty – Biharea Vaşcãu –
CSU Partium Oradea – CSO Ştei –
Viitorul Marghita – CF Bihorul Beius –
Luceafărul Oradea – Kinder Junior –
Poiana Budureasa – CSM Olimpia Salonta –
FC Hidişelul de Sus – Victoria Avram Iancu –
Criºul Sântandrei – Viitorul Borş –
CSC Sânmartin – Crişul Aleşd –

Rezultate Liga a V-a Neumann Sportart etapa a 5-a

Seria 1
AC Bihorul Lugas – Săgeata Brusturi 2-2
Varga 13, T Maghiar 93 – Goman 90, Grozav 90+5
C. roşu: S. Marian (Brusturi) în min. 58 pentru cumul de cartonaşe galbene. După eliminare, jucătorul oaspeţilor a şutut cu mingea în centralul partidei.

Minerul Şuncuiuş – Electric Star Marghita 12-0
Ungur S 21, 57, Şvab 25, C. Popa 28, 31 (11 m), Brândaş S. 32, 35, 50, 76, Suciu A. 40, M. Faur 67 (11 m), 81
C. roşu: Şumălan în (El. Star) min. 30, pentru cumul de cartonaşe galbene, după care a adresat înjurii arbitrului

Inter Aştileu – Toldy Sannicolau de Munte 5-1
Turţ 13, Bonta 44, Sime 55, Doble 68, 83 – Ardelean 22,

Stânca Vadu Crişului – Unirea Valea lui Mihai 1-2
Ciuca 22 – Lakatoş 20, Keresztesi A. 29
C. roşu: Madar Fl. (Stânca) în minutul 55 pentru cumul de cartonaşe galbene

Locadin Ţeţchea – Sporting Lugaş 2-2
Cr. Butuc 14, 56 – Creţ 40, 66

Voinţa Suplac – Minerul Voivozi-Popesti 0-5
Lupaşcu 34, 44, 58, Mate 56, M. Popa 86

Clasament
1. Minerul Voivozi-Popesti 5 4 1 0 28-4 13
2. Locadin Tetchea 5 4 1 0 26-3 13
3. Minerul Suncuius 5 4 0 1 27-3 12
4. Unirea Valea lui Mihai 5 4 0 1 15-6 12
5. Sporting Lugas 5 3 2 0 19-8 11
6. Vointa Suplac 5 3 0 2 16-9 9
7. AC Bihorul Lugas 5 2 2 1 16-8 8
8. Inter Astileu 5 2 0 3 9-20 6
9. Stanca Vadu Crisului 5 0 1 4 4-15 1
10. Sageata Brusturi 5 0 1 4 2-19 1
11. Toldy Sânnicolau de Munte 5 0 0 5 3-26 0
12. Electric Star Marghita 5 0 0 5 4-48 0

Etapa viitoare (27-28 septembrie):
Săgeata Brusturi – Minerul Şuncuiuş –
Sporting Lugaş – AC Bihorul Lugas –
Minerul Voivozi-Popesti – Locadin Ţeţchea –
Electric Star Marghita – Inter Aştileu –
Toldy Sânnicolau de Munte – Stânca Vadu Crişului –
Unirea Valea lui Mihai – Voinţa Suplac –

Seria 2
Partizanul Sânnicolau Român – Unirea Livada 0-5
Praja B. 13, Matei Cr. 34, 66, Dregan 44, Buda P. 49

FC Bihor II Oradea – Foresta Tileagd 7-2
Nichita 32, 71, 82, Lorincz 39, Botiş 56, Lengyel 67, Negrea 77 – Bocoş 17, Florea O. 77

Voinţa Ciumeghiu – CS Mădăras 3-1
Criste A 11, 77, Puşcaş R. 83 – Popescu R: 26

Phoenix Diosig – Dacia Gepiu 3-2
Heghedus 39, 47, Madar M. 59 – Drimba 2, Faur E. 76

CS 2 Osorhei – Viitorul Tărian 2-2
Ban S. 65, Morar Cr. 71 – Varodi L 56, Danciu O. 90

Voinţa Cheresig – Asociaţia Sportivă Cefa 0-0
C. roşu: Silaghi F (Cheresig) în min. 90+1 Pelak G (Cefa) în min. 90+1 ambii pentru cumul de cartonaşe galbene

Joc crestanţă: CS II Oşorhei – Dacia Gepiu 4-2
Ban 78, Contor 80, 85, Trofin 82 – Drimba 19, Faur E: 49
Clasament
1. FC Bihor II Oradea 5 5 0 0 35-6 15
2. Unirea Livada 5 4 1 0 23-7 13
3. Vointa Ciumeghiu 5 3 0 2 14-15 9
4. Foresta Tileagd 5 2 2 1 14-13 8
5. CS II Osorhei 5 2 2 1 13-13 8
6. Pro Cefa 5 1 3 1 3-5 6
7. Viitorul Tarian 5 1 3 1 10-13 6
8. Dacia Gepiu 5 2 0 3 12-21 6
9. Phoenix Diosig 5 1 1 3 6-18 4
10. CS Madaras 5 1 0 4 9-13 3
11. Partizanul Sannic. 5 1 0 4 10-18 3
12. Vointa Cheresig 5 0 2 3 2-9 2

Etapa viitoare (27-28 septembrie):
Unirea Livada – FC Bihor II Oradea –
Viitorul Tărian – Partizanul Sânnicolau Român –
Asociaţia Sportivă Cefa – CS 2 Osorhei –
Foresta Tileagd – Voinţa Ciumeghiu –
CS Mădăras – Phoenix Diosig –
Dacia Gepiu – Voinţa Cheresig –

Seria 3
FC Universitatea Oradea – Cetatea Finiş 4-2
Cacuci O. 3, Satmari 25, Milian C: 73, Leş 77 – Bogdan A 70, Jurcă 79

Inter Crişul Batăr – LPS Bihorul 0-1
C: Popa 78

Zorile Buntesti – Unirea Roşia 0-0

Cetatea Biharia – Victoria Tulca 1-0
Reşte 19

Izvorul Cociuba Mare – Frontiera Oradea 0-2
Sabău D. 3, 45

Vulturul Dobreşti – Gloria Căbeşti 2-2
Anca I. 3, Dărăban 57 – Tirla M. 20, 30
C. roşu: Lezeu D. (Căbeşti) în min. 86 pentru cumul

Clasament
1. FC Universitatea Oradea 5 5 0 0 23-8 15
2. Frontiera Oradea 5 4 1 0 18-2 13
3.. Zorile Buntesti 5 3 2 0 10-5 11
4. Unirea Rosia 5 3 1 1 15-11 10
5. LPS Bihorul Oradea 5 2 1 2 8-9 7
6. Gloria Cabesti 5 2 1 2 10-17 7
7. Cetatea Biharia 5 2 0 3 13-9 6
8. Izvorul Cociuba Mare 5 2 0 3 9-13 6
9. Vulturul Dobresti 5 1 1 3 6-13 4
10. Cetatea Finis 5 1 0 4 9-13 3
11. Victoria Tulca 5 0 2 3 8-16 2
12. Inter Crisul Batar 5 0 1 4 5-18 1

Etapa vitoare (21-22 septembrie):
Cetatea Finiş – Inter Crişul Batăr –
Frontiera Oradea – FC Universitatea Oradea –
Gloria Căbeşti – Izvorul Cociuba Mare –
LPS Bihorul – Zorile Buntesti –
Unirea Roşia – Cetatea Biharia –
Victoria Tulca – Vulturul Dobreşti –


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)