Kinder Paleu câştigă derby-ul rundei de la Sântandrei

0
Posted October 28, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

paleu

Lucian Popa

La finele săptămânii trecute s-au disputat partidele unei noi runde în cadrul eşalonului inferior de fotbal în Bihor. Cel mai aşteptat joc a avut loc la Sântandrei acolo unde gazdele de la Crişul au cedat în cele din urmă în faţa rivalilor din Paleu. FC Hidişelul de Sus a trecut aşa cum era de aşteptat de CF Bihorul Beiuş iar CSO Ştei a câştigat la Aleşd. Mai multe incidente au avut loc în judeţ acolo unde vor fi audiate mai multe cazuri.
Rezultate consemnate in Liga a IV-a etapa a 11-a

CF Liberty – CSM Olimpia Salonta 2-2
M Popa 84, F Ciorba 89 – Fuliaş 16, Ţârlea 56

CSU Partium Oradea – Poiana Budureasa 2-1
Szeles 71, 87 (11 m) – Sabău 33

Viitorul Marghita – Luceafărul Oradea 0-0

CSC Sânmartin – Viitorul Borş 3-1
Cr. Copil 4, Malaiu 36, Cura 80 – Hodişan 33 (11 m)
C. roşu: Hodişan (Borş) în min. 52 pentru cumul de cartonaşe

Crişul Sântandrei – Kinder Junior 1-2
Lobonţ 50 – Verdeş 54 (autogol), Kiss E. 79

FC Hidişelul de Sus – CF Bihorul Beius 3-1
Ţepele 1, Agiurgioaiei 12, Bulz 90+3 – Ban 34 (11 m)

Crişul Aleşd – CSO Ştei 1-2
A Cipău – 50 – Raţ 16, 53

Victoria Avram Iancu – Biharea Vaşcău 4-1
Lăscan 10, Paina 31, M Bene 64m Cârjan 77 – M Merce 70

Clasament seniori
1 Kinder Junior 11 10 0 1 38-6 30p +12
2 FC Hidişelul de Sus 11 8 3 0 32-8 27p +12
3 CSC Sânmartin 11 8 1 2 43-19 25p +7
4 Crişul Sântandrei 11 7 2 2 26-15 23p +8
5 CF Bihorul Beius 11 7 0 4 29-23 21p +6
6 Victoria Avram Iancu 11 6 0 5 27-26 18p +3
7 CSO Ştei 11 5 3 3 13-12 18p +3
8 CSM Olimpia Salonta 11 5 2 4 24-16 17p -1
9 Luceafărul Oradea 11 5 2 4 20-20 17p -1
10 Viitorul Borş 11 4 2 5 17-20 14p -1
11 Viitorul Marghita 11 3 2 6 11-24 11p -7
12 CSU Partium Oradea 11 3 1 7 12-27 10p -8
13 Poiana Budureasa 11 2 1 8 14-30 7p -11
14 Crişul Aleşd 11 2 1 8 12-31 7p -8
15 CF Liberty 11 1 1 9 10-27 4p -14
16 Biharea Vaşcău 11 1 1 9 7-31 4p -11

Etapa viitoare (2-3 noiembrie):
Viitorul Marghita – CSC Sânmartin –
Luceafărul II Oradea – CSU Partium Oradea –
Poiana Budureasa – CF Liberty Salonta –
CSM Olimpia Salonta – Crişul Sântandrei –
Kinder Junior – FC Hidişelul de Sus –
CF Bihorul Beius – Crişul Aleşd –
CSO Ştei – Victoria Avram Iancu –
Biharea Vaşcău – Viitorul Borş –

Rezultate Liga a V-a Neumann Sportart etapa a 10-a
Seria 1
Sageata Brusturi – Toldy Sannicolau de Munte 0-1, meci întrerupt în min. 67
Kondora 10
C. roşu: Lăcătuş (Brusturi) în min. 67 pentru lovirea arbitrilor

Sporting Lugaş – Unirea Valea lui Mihai 1-2
Varga D. 72 (11 m) – M Bencic 55, Kereszturi 75
C. roşi: Teşan (Sporting) în min. 77 pentru cuvinte injurioase adresate arbitrului, respectiv Letai (Unirea) în min 85, pentru fault grosolan

Minerul Voivozi-Popesti – Stânca Vadu Crişului 6-0
Teşedan 65, 90+3, Lupaşcu 77, 80, 83, 90+4

Locadin Ţeţchea – Inter Aştileu 2-2
M Puie 12, Iaz 83 – Mihalceac 85, 90+2

Bihorul Lugas – Minerul Şuncuiuş 2-0
Casa 19, Bulboacă 42

Voinţa Suplac – Electric Star Marghita 8-0
Mintaş 1, 43, Crişan 4, 38, M Cheregi 29, Mate 36, Hucea 53

Clasament
1 Minerul Voivozi-Popesti 10 9 1 0 46-5 28p +13
2 Unirea Valea lui Mihai 10 9 0 1 40-8 27p +12
3 Locadin Ţeţchea 10 7 2 1 38-8 23p +8
4 Sporting Lugaş 10 6 3 1 28-14 21p +6
5 Voinţa Suplac 10 6 0 4 33-16 18p 0
6 Minerul Şuncuiuş 10 5 0 5 29-11 15p 0
7 AC Bihorul Lugas 10 3 2 5 19-23 11p -4
8 Inter Aştileu 10 3 2 5 18-30 11p -4
9 Stânca Vadu Crişului 10 2 2 6 9-26 8p -7
10 Sageata Brusturi 9 1 2 6 8-28 5p -7
11 Toldy Sannicolau de Munte 9 1 0 8 17-45 3p -12
12 Electric Star Marghita 10 0 0 10 4-75 0p -12

Etapa viitoare (2-3 noiembrie):
1) Electric Star Marghita – Sageata Brusturi –
2) Toldy Sannicolau de Munte – Sporting Lugaş –
3) Unirea Valea lui Mihai – Minerul Voivozi-Popesti –
4) Stânca Vadu Crişului – Locadin Ţeţchea –
5) Inter Aştileu – AC Bihorul Lugas –
6) Minerul Şuncuiuş – Voinţa Suplac –

Seria 2
Unirea Livada – CS Mădăras 1-2
Leatho 80 – Lasco 24, Şipoş 78,
C. roşu:. O., Varodi (Livada) în min. 62 pentru cumul
În minutul 62, în momentul eliminării jucătorului gazdă, s-a creat un meleu între jucătorii celor două echipe, iar mai mulţi spectatori au pătruns pe terenul de joc. La final, mai mulţi jucători ai echipei gazde i-au agresat pe componenţii echipei oaspete, incidentele urmând a fi analizate în cadrul şedinţei comisiei de disciplină a AJF Bihor.

Viitorul Tărian – Dacia Gepiu 1-0
B Abrudan 3
C. roşu: Ardelean (Cheresig) în min. 80 pentru cumul de cartonaşe

Asociaţia Sportivă Cefa – Phoenix Diosig 6-0
Cr. Lazăr 34, 60, Oros 52, Miclăuş P. 58, Miclăuş N. 62, Vekker 66

CS 2 Osorhei – Voinţa Ciumeghiu 4-0
Puşcaş 16, R. Ardelean 65, Horvath 69, Fl Popa 78

Partizanul Sânnicolau Român – FC Bihor II Oradea 1-3
Bragye 35 – Botiş 13, Lengyel 40, S. Bogdan 80
C. roşu: Şuşman F. (Partizanul) în in. 48 pentru cumul

Voinţa Cheresig – Foresta Tileagd 2-0
Badea 10, Banfi 30
C. roşu: Suciu S. (Cheresig) în min. 63 pentru atac violent

Clasament
1 FC Bihor II Oradea 10 9 0 1 50-13 27p +12
2 Unirea Livada 10 8 1 1 37-11 25p +10
3 Viitorul Tărian 10 4 4 2 22-21 16p +1
4 CS Mădăras 10 5 0 5 31-19 15p 0
5 CS 2 Osorhei 10 4 3 3 29-26 15p 0
6 Asociaţia Sportivă Cefa 10 3 5 2 12-8 14p -1
7 Foresta Tileagd 10 4 2 4 19-23 14p +2
8 Dacia Gepiu 10 4 0 6 20-27 12p -3
9 Voinţa Cheresig 10 3 2 5 14-27 11p -7
10 Voinţa Ciumeghiu 10 3 1 6 18-28 10p -5
11 Phoenix Diosig 10 2 1 7 10-42 7p -8
12 Partizanul Sânnicolau Român 10 1 1 8 18-35 4p -11

Etapa viitoare (2-3 noiembrie):
1) Foresta Tileagd – Unirea Livada –
2) CS Mădăras – Viitorul Tărian –
3) Dacia Gepiu – AS Cefa –
4) Phoenix Recolta Diosig – CS 2 Osorhei –
5) Voinţa Ciumeghiu – Partizanul Sânnicolau
6) FC Bihor II Oradea – Voinţa Cheresig –

Seria 3
Cetatea Finiş – Unirea Roşia 4-1
Banciu 9, Miklo 77, Iancu 80, 85 – V. Burescu 2
C. roşu:. Banciu (Finiş) în min. 53 pentru oprirea unei situaţii iminente de gol, respectiv Moţiu (Roşia) în min. 29 pentru injurii

Frontiera Oradea – Victoria Tulca 8-0
Copos 5, 65, Fărcuţ 18, 21, Sabău 23, Gherle 25, Coste 71, Domocoş 90

Gloria Căbeşti – Cetatea Biharia 1-2
M Tirla 21 – Reşte 43, Lucaciu 79

Izvorul Cociuba Mare – Zorile Buntesti 0-1
Diniş 7
C. roşu: Ţirban (Cociuba) în min. 80 pentru cumul de cartonaşe

FC Universitatea Oradea – Inter Crişul Batăr 12-0
Cr. Ardelean 19, 80, 90+1, Avăşanu 26, 41, T Cheregi 32, 51, 53, 60, 62, 75, Drinc 73

Vulturul Dobreşti – LPS Bihorul 2-0
Covaci 22, I. Anca 78

Clasament
1 FC Universitatea Oradea 10 8 2 0 45-14 26p +11
2 Zorile Buntesti 10 7 3 0 24-9 24p +9
3 Unirea Roşia 10 7 1 2 35-18 22p +7
4 Frontiera Oradea 10 6 3 1 37-8 21p +6
5 Izvorul Cociuba Mare 10 5 1 4 19-18 16p +1
6 Cetatea Finiş 10 4 0 6 21-24 12p -3
7 Cetatea Biharia 10 4 0 6 23-31 12p -3
8 Gloria Căbeşti 10 3 1 6 14-32 10p -5
9 LPS Bihorul 10 2 3 5 13-19 9p -3
10 Vulturul Dobreşti 10 2 2 6 11-23 8p -10
11 Victoria Tulca 10 1 4 5 17-34 7p -8
12 Inter Crişul Batăr 10 0 2 8 8-37 2p -13

Etapa viitoare (2-3 noiembrie):
1) LPS Bihorul – Cetatea Finiş –
2) Unirea Roşia – Frontiera Oradea –
3) Victoria Tulca – Gloria Căbeşti –
4) Cetatea Biharia – Izvorul Cociuba Mare –
5) Zorile Buntesti – FC Universitatea Oradea –
6) Inter Crişul Batăr – Vulturul Dobreşti –


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)