O nouă etapă cu multe rezultate scontate

0
Posted October 7, 2013 by Lucian Popa in Fotbal

paleu3

Lucian Popa

la finele săptămânii trecute s-au disputat partidele din cadrul unei noi etape a VIII-a a Liga a IV-a de fotbal Bihor. CF Hidişeul de Sus a terminat doar la egalitate disputa de la Borş. Şteiul a bifat al treilea succes consecutiv. Poiana Budureasa a pierdut din nou acasă. În judeţ, Unirea Livada continuă marşul trimfal spre un nou titlu de campioană.

CSO Stei – CF Liberty 1-0
Marcatori: Cr. Pele 1
C. roşu: M. Popa (Liberty) pentru jignirea arbitrului asistent

CF Bihorul Beiuş – CSU Partium 4-2
Marcatori: Mîndru 22, Turcan 33m 45, D Toma 70 .- Dobondi 25, 56

Kinder Paleu – Viitorul Marghita 6-0
Marcatori: Balla 8, Balea 25, Mangra 38, Lupuţ 64, Kiss 87, E. Popa 89

CSM Olimpia – Luceafărul Oradea 3-1
Marcatori: Ţîrlea 23, Orji 28 (autogol), Fuliaş 59 – Laval 17

Poiana Budureasa – CSC Sînmartin 3-5
Marcatori: Oraş 3, Rif 67, Sbertea 82 – grosu 11, Popescu 19, Pantea 63, O. Ghilea 69, Dumiter 86
C. roşu: Rif. A (Budureasa) în min. 77 pentru cumul

Biharea Vaşcău – Crişul Sântandrei 0-3
Marcatori: D. Cuc 4, Lobonţ 78, Novak 87
C. roşu: Dianu (Crişul) în min. 78 pentru injurii aduse unui adversar
În min. 55, managerul sportiv al echipei din Vaşcău, Ciura Adrian a fost evacuat din incinta terenului pentru injurii adresate arbitrului asistent Timar Ovidiu.

Viitorul Borş – FC Hidişel 1-1
Marcatori: Cr. Tătar 75 – Neaga 36
La finalul jocului, patronul echipei oaspete, a pătruns pe terenul de joc, adresând injurii şi ameninţări arbitrilor.

Victoria Avram Iancu – Crişul Aleşd 4-0
Marcatori: M. Bene 1, 86, Paina 57 (11 m), Cotrău R. 90+2
C. roşu: Madar M. (Aleşd) în min. 83 pentru cumul de cartonaşe galbene

Clasament seniori
1 Kinder Junior 8 7 0 1 26-5 21
2 FC Hidişelul de Sus 8 6 2 0 23-6 20
3 Crişul Sântandrei 8 6 2 0 20-9 20
4 CSC Sânmartin 8 5 1 2 30-15 16
5 CF Bihorul Beius 8 5 0 3 19-18 15
6 CSO Ştei 8 4 2 2 10-7 14
7 Luceafărul Oradea 8 4 1 3 17-15 13
8 Victoria Avram Iancu 8 4 0 4 18-18 12
9 Viitorul Borş 8 3 2 3 13-14 11
10 CSM Olimpia Salonta 8 3 1 4 16-14 10
11 Viitorul Marghita 8 3 0 5 9-19 9
12 CSU Partium Oradea 8 2 1 5 10-18 7
13 Poiana Budureasa 8 2 0 6 11-24 6
14 Crişul Aleşd 8 2 0 6 9-26 6
15 CF Liberty 8 1 0 7 8-15 3
16 Biharea Vaşcău 8 1 0 7 4-20 3

Etapa viitoare (12-13octombrie):
CF Liberty – CF Bihorul Beius –
CSU Partium Oradea – Kinder Junior –
Viitorul Marghita – CSM Olimpia Salonta –
Luceafărul Oradea – Poiana Budureasa –
Crişul Aleşd – Viitorul Borş –
FC Hidişelul de Sus – Biharea Vaşcău –
Crişul Sântandrei – CSO Ştei –
CSC Sânmartin – Victoria Avram Iancu –

Rezultate Liga a V-a Neumann Sportart etapa a 7-a
Seria 1
Inter Aştileu – Săgeata Brusturi 2-3
Mihalceac 37, Coste I. 70 (11 m) – Gitye G. 18 (11 m), Rus S. 67, 72
C. roşii: Lazăr F. (Aştileu) în min. 52 pentru comportare violentă – Baidoc D. (Brusturi) în min. 70 pentru cumul de cartonaşe galbene

Minerul Şuncuiuş – Sporting Lugaş 0-1
D. Varga 83

AC Bihorul Lugas – Minerul Voivozi-Popesti 0-5
Mate 24, Lupaşcu 53, 83, 90+3, M. Popa 57
C. Moga (AC Bihorul) în min. 82 pentru cumul

Voinţa Suplac – Locadin Ţeţchea 1-3
M. Cheregi 15 – Borzescu 5, A. Cupraş 55, 62

Stânca Vadu Crişului – Electric Star Marghita 1-0
Puşcău I. 85

Unirea Valea lui Mihai – Toldy Sannicolau de Munte 14-0
Bencic 8, 21, 40, Illes 15, 35, Kerezsi 25, Fele Sz. 36, 63, Letai 55, Lakatos 60, 70, Solti 65, Kereszturi 72, Sandor Kr. 75

Clasament
1 Minerul Voivozi-Popesti 7 6 1 0 35-4 19
2 Unirea Valea lui Mihai 7 6 0 1 31-7 18
3 Sporting Lugaş 7 5 2 0 22-9 17
4 Locadin Ţeţchea 7 5 1 1 29-6 16
5 Minerul Şuncuiuş 7 5 0 2 29-5 15
6 Voinţa Suplac 7 3 0 4 18-14 9
7 Inter Aştileu 7 3 0 4 13-23 9
8 AC Bihorul Lugas 7 2 2 3 17-15 8
9 Stânca Vadu Crişului 7 2 1 4 6-15 7
10 Sageata Brusturi 7 1 1 5 6-23 4
11 Toldy Sannicolau de Munte 7 0 0 7 3-41 0
12 Electric Star Marghita 7 0 0 7 4-51 0

Etapa viitoare (12-13 octombrie):
Sageata Brusturi – Stânca Vadu Crişului –
Sporting Lugaş – Inter Aştileu –
Minerul Voivozi-Popesti – Minerul Şuncuiuş –
Locadin Ţeţchea – AC Bihorul Lugas –
Electric Star Marghita – Unirea Valea lui Mihai –
Toldy Sannicolau de Munte – Voinţa Suplac –

Seria 2
Voinţa Ciumeghiu – Unirea Livada 0-1
Drăgan R. 20
C. roşu: Rad (Ciumeghiu) pentru injurii la arbitru

FC Bihor II Oradea – Viitorul Tărian 4-0
Paşca 5, Lengyel 27, Nichita 43, 89

Partizanul Sânnicolau Român – Asociaţia Sportivă Cefa 1-2
V. Balog 43 – Vekker 38, I. Vlad 88

Voinţa Cheresig – CS 2 Osorhei 4-3
Bulzan 2, 27, 52, 90+2 – Trofin 18, Ban 41, 56

Phoenix Diosig – Foresta Tileagd 3-0
M.Madar 13, Fecso 23, Kortvelyesi 90+4

Dacia Gepiu – CS Mădăras 3-0
Drimba 52, Lasco 55 (autogol), Buşe 71

Clasament
1 Unirea Livada 7 6 1 0 27-8 19
2 FC Bihor II Oradea 7 6 0 1 40-9 18
3 Dacia Gepiu 7 4 0 3 20-23 12
4 Foresta Tileagd 7 3 2 2 17-17 11
5 AS Cefa 7 2 4 1 5-6 10
6 CS 2 Osorhei 7 2 3 2 16-17 9
7 Voinţa Ciumeghiu 7 3 0 4 15-19 9
8 Viitorul Tărian 7 1 4 2 12-19 7
9 Phoenix Diosig 7 2 1 4 10-24 7
10 CS Mădăras 7 2 0 5 15-17 6
11 Voinţa Cheresig 7 1 2 4 8-17 5
12 Partizanul Sânnicolau 7 1 1 5 13-22 4

Etapa viitoare (12-13 octombrie):
Unirea Livada – Phoenix Diosig –
Viitorul Tărian – Voinţa Ciumeghiu –
Asociaţia Sportivă Cefa – FC Bihor II Oradea –
CS 2 Osorhei – Partizanul Sânnicolau Român –
Foresta Tileagd – Dacia Gepiu –
CS Mădăras – Voinţa Cheresig –

Seria 3
Zorile Buntesti – Cetatea Finiş 3-1

Inter Crişul Batăr – Frontiera Oradea 0-0

FC Universitatea Oradea – Gloria Căbeşti 3-0
Cr. Filip 28, 53, Cr. Ardelean 87

Vulturul Dobreşti – Izvorul Cociuba Mare 0-2
Lazlău 19, 26
C. roşu: D. Milian (90+4) pentru fault grosolan

Cetatea Biharia – LPS Bihorul 2-1

Victoria Tulca – Unirea Roşia 1-5
Chişe D. 48 – Uşvat 24, D Bolha 31, 62, V. Burescu 76 (11 m), L. Tirla 90+1

Clasament
1 FC Universitatea 7 6 1 0 28-10 19
2 Unirea Roşia 7 5 1 1 28-14 16
3 Frontiera Oradea 7 4 3 0 20-4 15
4 Zorile Buntesti 7 4 3 0 15-9 15
5 Izvorul Cociuba 7 4 0 3 14-13 12
6 Cetatea Biharia 7 3 0 4 17-18 9
7 LPS Bihorul 7 2 2 3 11-13 8
8 Gloria Căbeşti 7 2 1 4 10-23 7
9 Cetatea Finiş 7 2 0 5 13-17 6
10 Vulturul Dobreşti 7 1 2 4 8-17 5
11 Victoria Tulca 7 0 3 4 11-23 2
12 Inter Crişul Batăr 7 0 2 5 6-20 2

Etapa viitoare (12-13 octombrie):
Cetatea Finiş – Cetatea Biharia –
Frontiera Oradea – Zorile Buntesti –
Gloria Căbeşti – Inter Crişul Batăr –
Izvorul Cociuba Mare – FC Universitatea Oradea –
LPS Bihorul – Victoria Tulca –
Unirea Roşia – Vulturul Dobreşti –


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)