Calendarul sportiv 2014! Multitudine de competiţii sportive

0
Posted January 4, 2014 by Lucian Popa in Altele sporturi

calendar-sportiv

Horatiu Sima

Anul 2014 debuteaza in forta, aducand doua evenimente importante in sportul mondial. La Melbourne se desfasoara la Australian Open, primul Grans Slam al anului, iar in Europa se desfasoara Campionatul European de Handbal masculin.
Cele mai importante competitii a anului raman Jocurile Olimpice de Iarna de la Soci, dar si Campionatul Mondial de Fotbal, ce se va juca in Brazilia.
Calendarul sportiv pentru anul 2014:

Ianuarie

3-5 – Volei: Turneu de calificare pentru Mondialul masculin si feminin

5-11 – Tenis: Turnee WTA la Sydney si Hobart (ambele Australia)

6-12 – Tenis: Turnee ATP la Sydney (Australia), Auckland (Noua Zeelanda)

9-12 – Rugby: etapa a V-a a Cupei Challenge

10-12 – Rugby: etapa a V-a a Cupei Europei

11-12 – Patinaj viteza: Campionatele Europene, la Hamar (Norvegia)

12-26 – Handbal: Campionatul European masculin, in Danemarca

13 -19 – Patinaj artistic: Campionatele Europene, la Budapesta (Ungaria)

13-26 – Tenis: Australian Open

13 – Fotbal: Decernarea Balonului de Aur, la Zurich (Elvetia)

14 ianuarie – 13 februarie – Volei: play-off-ul Ligii Campionilor, masculin si feminin

16-19 – Rugby: etapa a VI-a a Cupei Challenge

16-19 – Auto-WRC: Raliul Monte-Carlo

17-19 – Short-Track: Campionatele Europene, la Dresda (Germania)

17-19 – Rugby: etapa a VI-a a Cupei Europei

18-19 – Patinaj viteza: Campionatele Mondiale, la Nagano (Japonia)

21-26 – Ciclism: Turul Down Under (Australia)

25 ianuarie – 2 februarie – Tenis: Turneul WTA de la Paris (Franta)

26 ianuarie – 2 februarie – Tenis: Turneul WTA de la Pattaya (Thailanda)

29 ianuarie – 5 februarie – Tenis: Turnee WTA la Brisbane (Australia), Auckland (Noua Zeelanda), Shenzhen (China)

31 ianuarie – 2 februarie – Tenis: primul tur al Cupei Davis

Februarie

1 – Rugby: prima etapa a Turneului celor 6 Natiuni, tara Galilor – Italia, Franta – Anglia

2 – Fotbal americain: Superbowl, la New York (SUA)

2 – Rugby: prima etapa a Turneului celor 6 Natiuni, Irlanda – Scotia

2-3 – CIO: Reuniunea Comitetului Executiv, la Soci (Rusia)

3-9 – Tenis: Turnee ATP la Montpellier (Franta), Zagreb (Croatia), Vina del Mar (Chile)

5-7 – CIO: cea de-a 126-a sesiune, la Soci (Rusia)

7-9 – Auto-WRC: Raliul Suediei

7-23 – Jocurile Olimpice de iarna, la Soci (Rusia)

8 – Rugby: etapa a II-a a Turneului celor 6 Natiuni, Irlanda – tara Galilor, Scotia – Anglia

8-9 – Tenis: primul tur al Fed Cup

9 – Rugby: etapa a II-a a Turneului celor 6 Natiuni, Franta – Italia

10-16 – Tenis: Turnee ATP la Memphis (SUA), Buenos Aires (Argentina), Rotterdam (Olanda)

16 – Baschet: All Star Game NBA

17-23 – Tenis: Turnee ATP la Rio de Janeiro (Brazilia), Marsilia (Franta), Delray Beach (SUA)

17-23 – Tenis: Turnee WTA la Dubai (Emiratele Arabe Unite), Rio de Janeiro (Brazilia)

18-19 – Fotbal: prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor

20 – Fotbal: prima mansa a 16-imilor de finala ale Ligii Europa

21 – Rugby: etapa a III-a a Turnelui celor 6 Natiuni, tara Galilor – Franta

22 – Rugby: etapa a III-a a Turneului celor 6 Natiuni, Italia – Scotia, Anglia – Irlanda

23 – Fotbal: tragerea la sorti a grupelor din preliminariile Campionatului European din 2016, la Nice (Franta)

24 februarie – 2 martie – Tenis: Turnee ATP la Dubai (Emiratele Arabe Unite), Sao Paulo (Brazilia), Acapulco (Mexic)

24 februarie – 2 martie – Tenis: Turnee WTA la Florianopolis (Brzilia), Acapulco (Mexic)

25-26 – Fotbal: prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Campionilor

26 februarie – 2 marie – Ciclism: Campionatele Mondiale pe pista, la Cali (Columbia)

27 – Fotbal: mansa secunda a 16-imilor de finala ale Ligii Europa

Martie

2 – Fotbal: finala Cupei Ligii Angliei, pe Wembley (Londra)

6-9 – Auto-WRC: Raliul Mexicului

6-16 – Tenis: Turneu ATP si WTA la Indian Wells (SUA)

7-9 – Atletism: Campionatele Mondiale in sala, la Sopot (Polonia)

8 – Rugby: etapa a IV-a a Turneului celor 6 Natiuni, Irlanda – Italia, Scotia – Franta

9 – Rugby: etapa a IV-a a Turneului celor 6 Natiuni, Anglia – tara Galilor

9-16 – Ciclism: Cursa Paris-Nice (Franta)

11-12 – Fotbal: mansa secunda optimilor de final ale Ligii Campionilor

12-18 – Ciclism: Cursa Tirreno-Adriatico (Italia)

13 – Fotbal: prima mansa a optimilor de finala ale Ligii Europa

14-16 – Short track: Campionatele Mondiale, la Montreal (Canada)

15 – Rugby: etapa a V-a a Turneului celor 6 Natiuni, Italia – Anglia, tara Galilor – Scotia, Franta – Irlanda

15-16 – Volei: Turneul Final Four al Ligii Campionilor la feminin

16 – Auto-F1: Marele Premiu al Australiei (Melbourne)

18-19 – Fotbal: mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Campionilor

19-30 – Tenis: Turneu ATP si WTA la Miami (SUA)

20 – Fotbal: mansa secunda a optimilor de finala ale Ligii Europa

22-23 – Patinaj viteza: Campionatele Mondiale, la Heerenven (Olanda)

22-23 – Volei: Turneul Final Four al Ligii Campionilor la masculin

23 – Ciclism: Cursa Milano-Sanremo (Italia)

23 – Moto: Marele Premiu al Qatarului (Losail)

24-30 – Patinaj artistic: Campionatele Mondiale, la Saitama (Japonia)

24-30 – Ciclism: Turul Catalunyei (Spania)

27 – UEFA: Congresul UEFA, in Kazahstan

28-30 – Auto-ERC: Raliul Acropole (Grecia)

30 – Auto-F1: Marele Premiu al Malaysiei (Sepang)

28 – Ciclism: Marele Premiu de la Harelbeke (Belgia)

29 – Atletism: Campionatele Mondiale de semimaraton, la Copenhaga (Danemarca)

30- Ciclism: Cursa Gand-Wevelgem (Belgia)

31 martie – 6 aprilie – Tenis: Turnee WTA la Charleston (SUA), Monterrey (Mexic).

Aprilie

1-2 – Fotbal: Prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Campionilor

1-6 – Lupte: Campionatele Europene, la Vantaa (Finlanda)

3 – Fotbal: Prima mansa a sferturilor de finala ale Ligii Europa

3-6 – Auto-WRC: Raliul Portugaliei

3-6 – Rugby: sferturi de finala in Cupa Challenge

3-13 – Haltere: Campionatele Europene, la Tel Aviv (Israel)

4-6 – Rugby: sferturi de finala in Cupa Europei

4-6 – Tenis: sferturi de finala in Cupa Davis

6 – Atletism: Maratonul de la Paris (Franta)

6 – Auto-F1: Marele Premiu al Bahrainului (Sakhir)

6 – Ciclism: Turul Flandrei (Belgia)

6 – Canotaj: Cursa Oxford-Cambridge

7-12 – Ciclism: Turul tarii Bascilor (Spania)

7-13 – Tenis: Turnee ATP la Casablanca (Maroc), Houston (SUA), Turnee WTA la Katowice (Polonia), Bogota (Columbia)

7-13 – Baschet: Turneul Final Eight al Euroligii feminine, la Ekaterinburg (Rusia)

8-9 – Fotbal: Mansa secunda a Ligii Campionilor

9-11 – CIO: Comitetul Executiv, la Antalya (Turcia)

10 – Fotbal: Mansa secunda a sferturilor de finala ale Ligii Europa

11 – Baschet: Semifinalele Euroligii feminine, la Ekaterinburg (Rusia)

13 – Ciclism: Cursa Paris-Roubaix (Franta)

13 – Moto: Marele Premiu al Statelor Unite ale Americii

13 – Baschet: Finalele Euroligii feminine, la Ekaterinburg (Rusia)

13 – Atletism: Maratoanele de la Londra (Marea Britanie) si Rotterdam (Olanda)

13-20 – Tenis: Turneul ATP de la Monte-Carlo

14-20 – Tenis: Turneul WTA de la Kuala Lumpur (Malaysia)

15-25 – Baschet: Play-off-ul Euroligii masculine (opt echipe)

19 – Fotbal: Finala Cupei Ligii Frantei

19 – Fotbal: Finala Cupei Spaniei

19-20 – Tenis: Semifinalele Fed Cup

20 – Ciclism: Cursa Amstel Gold Race (Olanda)

20 – Auto-F1: Marele Premiu al Chinei (Shanghai)

21 – Atletism: Maratonul de la Boston (SUA)

21-27 – Tenis: Turnee ATP la Barcelona (Spania), Bucuresti (România), Turnee WTA la Stuttgart (Germania), Marrakech (Maroc)

22-23 – Fotbal: Prima mansa a semifinalelor Ligii Campionilor

23 – Ciclism: Cursa Fleche Wallonne (Belgia)

24 – Fotbal: Prima mansa a semifinalelor Ligii Europa

24-27 – Judo: Campionatele Europene, la Montpellier (Franta)

25 – Fotbal: data limita a depunerii candidaturilor pentru organizarea Campionatului European din 2020

25-27 – Rugby: semifinalele Cupei Challenge

25-27 – Rugby: semifinalele Cupei Europei

27 – Ciclism: Cursa Liege-Bastogne-Liege (Belgia)

27- Moto: Marele Premiu al Argentinei (Rio Hondo)

28 aprilie – 4 mai – Tenis: Turneu ATP la Munchen (Germania), Turneu ATP si WTA la Oeiras (Portugalia)

29-30 – Fotbal: Mansa secunda a semifinalelor Ligii Campionilor

29 aprilie – 4 mai – Ciclism: Turul Romandiei (Elvetia)

Mai

1- Fotbal: Mansa secunda a semifinalelor Ligii Europa

3 – Fotbal: Finala Cupei Frantei

3 – Fotbal: Finala Cupei Italiei

3-4 – Handbal: Turneul Final Four al Ligii Campionilor la feminin, la Budapesta (Ungaria)

4-11 – Tenis: Turneu ATP si WTA la Madrid (Spania)

4 – Moto: Marele Premiu al Spaniei (Jerez)

9 – Atletism: Prima etapa a Ligii de Diamant, la Doha (Qatar)

9-11 – Auto-WRC: Raliul Argentinei

9 mai – 1 iunie – Ciclism.e: Turul Italiei

9-25 – Hochei pe gheata: Campionatele Mondiale, la Minsk (Belarus)

11 – Auto-F1: Marele Premiu al Spaniei (Barcelona)

11-18 – Tenis: Turneu ATP si WTA la Roma (Italia)

12-18 – Gimnastica artistica: Campionatele Europene feminine, la Sofia (Bulgaria)

14 – Fotbal: Finala Ligii Europa, la Torino (Italia)

15-17 – Auto-ERC: Raliul Acores (Portugalia)

15-18 – Taekwondo: Campionatele Europene, la Harkov (Ucraina)

16-18 – Baschet: Turneul Final Four al Euroligii masculine, la Milano (Italia)

17 – Fotbal: Finala Cupei Angliei, la Londra

17 – Fotbal: Finala Cupei Germaniei, la Berlin

18 – Atletism: etapa a II-a a Ligii de Diamant, la Shanghai (China)

18 – Moto: Marele Premiu al Frantei (Le Mans)

18 -25 – Tenis: Turnee ATP la Dusseldorf (Germania), Nice (Franta)

19-24 – Tenis: Turnee WTA la Bruxelles (Belgia), Strasbourg (Franta)

19-25 – Gimnastica artistica: Campionatele Europene masculine, la Sofia (Bulgaria)

23 – Rugby: Finala Cupei Challenge, la Cardiff (tara Galilor)

23 mai – 20 iulie – Volei: Liga Mondiala

24 – Rugby: Finala Cupei Europei, la Cardiff (tara Galilor)

24 – Fotbal: Finala Ligii Campionilor, la Lisabona (Portugalia)

25 – Auto-F1: Marele Premiu al Principatului Monaco

25 mai – 8 iunie – Tenis: Roland-Garros (Franta)

31 – Atletism: etapa a III-a a Ligii de Diamant, la Eugene (SUA)

31 mai – 1 iunie – Handbal: Turneul Final Four al Ligii Campionilor la masculin, la Koln (Germania)

Iunie

1 – Moto: Marele Premiu al Italiei (Mugello)

5 – Atletism: etapa a IV-a a Ligii de Diamant, la Roma (Italia)

6-8 – Auto-WRC: Raliul Sardiniei (Italia)

7-8 – Handbal: prima mansa a play-off-ului de calificare la Campionatul Mondial masculin din 2015

8 – Auto-F1: Marele Premiu al Canadei (Montreal)

9-14 – Tenis: Turneu WTA la Nurnberg (Germania)

9-15 – Tenis: Turnee ATP la Halle (Germania), Queen’s (Marea Britanie), Turneu WTA la Birmingham (Marea Britanie)

10-11 – FIFA: Congresul FIFA, la Sao Paulo (Brazilia)

11 – Atletism: etapa a V-a a Ligii de Diamant, la Oslo (Norvegia)

12 iunie – 13 iulie – Fotbal: Cupa Mondiala, in Brazilia

14-15 – Natatie: reuniunea de la Barcelona (Spania)

14-15 – Handbal: Mansa retur a play-off-ului de calificare la Campionatul Mondial masculin din 2015

14-22 – Ciclism: Turul Elvetiei

14 – Atletism: etapa a VI-a a Ligii de Diamant, la New York (SUA)

15 – Moto: Marele Premiu al Catalunyei (Barcelona)

15-21 – Tenis: Turneu WTA la Bois-le-Duc (Olanda)

15-22 – Tenis: Turneu ATP la s’Hertogenbosch (Olanda)

16-22 – Tennis: Turneu ATP si WTA la Eastbourne (Marea Britanie)

22 – Auto-F1: Marele Premiu al Austriei (Red Bull Ring)

23 iunie – 6 iulie – Tenis: Wimbledon (Marea Britanie)

27-29 – Auto-WRC: Raliul Poloniei

28 – Moto: Marele Premiu al Olandei (Assen)

Iulie

3 – Atletism: etapa a VII-a a Ligii de Diamant, la Lausanne (Elvetia)

5 – Atletism: etapa a VIII-a a Ligii de Diamant, la Paris (Franta)

5-27 – Ciclism: Turul Frantei

6 – Auto-F1: Marele Premiu al Marii Britanii (Silverstone)

7-13 – Tenis: Turnee ATP la Newport (SUA), Bastad (Suedia), Stuttgart (Germania), Turnee WTA la Budapesta (Ungaria) sau Bucuresti (Romania), Bad Gastein (Austria)

11 – Atletism: etapa a IX-a a Ligii de Diamant, la Londra (Marea Britanie)

13 – Moto: Marele Premiu al Germaniei (Sachsenring)

14-20 – Tenis: Turnee ATP la Hamburg (Germania), Bogota (Columbia), Turnee WTA la Bastad (Suedia), Istanbul (Turcia)

16-20 – Volei: faza finala a Ligii Mondiale

18 – Atletism: etapa a X-a a Ligii de Diamant, la Monaco

20 – Auto-F1: Marele Premiu al Germaniei (Hockenheim)

21 – Atletism: etapa a XI-a a Ligii de Diamant, la Stockholm (Suedia)

21-26 – Tir cu arcul: Campionatele Europene, la Echmiadzin (Armenia)

21-27 – Tenis: Turnee ATP la Atlanta (SUA), Gstaad (Elvetia), Umag (Croatia), Turneu WTA al Baku (Azerbaidjan)

22-27 – Atletism: Campionatele Mondiale de juniori, la Eugene (SUA)

23 iulie – 3 august – Jocurile Commonwealth-ului, la Glasgow (Scotia)

25 iulie – 24 august – Volei: Grand Prix-ul mondial

26 iulie – 2 august – Tir cu arcul: Campionatele Mondiale, la Copenhaga (Danemarca)

27 – Auto-F1: Marele Premiu al Ungariei (Budapesta)

27 iulie – 3 august – Tenis: Turneu ATP la Kitzbuhel (Austria)

28 iulie – 3 august – Tenis: Turneu ATP si WTA la Washington (SUA), Turneu WTA la Stanford (SUA).

August

1-3 – Auto-WRC: Raliul Finlandei

2 – Ciclism: Clasica San Sebastian (Spania)

3-9 – Ciclism: Turul Poloniei

4-10 – Tenis: Turneu ATP la Toronto (Canada), Turneu WTA la Montreal (Canada)

6-10 – Kayac-canoe in linie: Campionatele Mondiale, la Moscova

10 – Moto: Marele Premiu de la Indianapolis (SUA)

10-17 – Tenis: Turneu ATP si WTA la Cincinnati (SUA)

11-17 – Ciclism: Turul Beneluxului

12 – Fotbal: Supercupa Europei, la Cardiff (tara Galilor)

16-28 – Jocurile Olimpice ale Tineretului, a doua editie, la Nanjing (China)

16 – Rugby: prima etapa a Turneului celor 4 Natiuni, Australia – Noua Zeelanda, Africa de Sud – – Argentina

17- Moto: Marele Premiu al Cehiei (Brno)

17-23 – Tenis: Turneu WTA la New Haven (SUA)

17-24 – Tenis: Turneu ATP la Winston-Salem (SUA)

22-24 – Auto-WRC: Raliul Germaniei

23 – Rugby: etapa a II-a a Turneului celor 4 Natiuni, Noua Zeelanda – Australia, Argentina – Africa de Sud

23 august – 14 septembrie – Ciclism: Turul Spaniei

24 – Atletism: etapa a XII-a a Ligii de Diamant, la Birmingham (Marea Britanie)

24 – Auto-F1: Marele Premiu al Belgiei (Spa-Francorchamps)

25-31 – Judo: Campionatele Mondiale, la Celiabinsk (Rusia)

25 august – 7 septembrie – Tenis: US Open

28 – Atletism: etapa a XIII-a a Ligii de Diamant, la Zurich (Elvetia)

30 august – 14 septembrie – Baschet: Campionatul Mondial masculin, in Spania

31- Moto: Marele Premiu al Marii Britanii (Silverstone)

Septembrie

1 – Fotbal: desemnarea oraselor gazda la turneul final al Campionatului European din 2020

3-21 – Volei: Campionatul Mondial masculin, in Polonia

5 – Atletism: etapa a XIV-a a Ligii de Diamant, la Bruxelles (Belgia)

6 – Rugby: etapa a III-a a Turneului celor 4 Natiuni, Australia – Africa de Sud, Noua Zeelanda – Argentina

7 – Auto-F1: Marele Premiu al Italiei (Monza)

8-14 – Lupte: Campionatele Mondiale, la Taskent (Uzbekistan)

8-14 – Tenis: Turnee WTA la Taskent (Uzbekistan), Quebec (Canada), Hong-Kong

12 – Ciclism: Marele Premiu de la Quebec (Canada)

12-14 – Tenis: semifinalele Cupei Davis

12-14 – Auto-WRC: Raliul Australiei

13 – Rugby: etapa a IV-a a Turneului celor 4 Natiuni, Australia – Argentina, Noua Zeelanda – Africa de Sud

14 – Ciclism: Marele Premiu de la Montreal (Canada)

14 – Moto: Marele Premiu al statului San Marino (Misano)

15-21 – Tenis: Turnee ATP la Metz (Franta), Sankt-Petersburg (Rusia),Turnee WTA la Tokyo (Japonia), Seul (Coreea de Sud), Guangzhou (China)

16 -17 – Fotbal: prima etapa a fazei grupelor Ligii Campionilor

18 – Fotbal: prima etapa a fazei grupelor Ligii Europa

20-28 – Ciclism: Campionatele Mondiale pe sosea, la Ponferrada (Spania)

21 – Moto: Marele Premiu al Aragonului (Spania)

21 – Auto-F1: Marele Premiu din Singapore (Marina Bay)

21-28 – Gimnastica ritmica: Campionatele Mondiale, la Izmir (Turcia)

21-28 – Tenis: Turneu WTA la Wuhan (China)

22-28 – Tenis: Turnee ATP la Kuala Lumpur (Malaysia), Shenzhen (China)

23 septembrie – 12 octombrie – Volei: Campionatul Mondial feminin, in Italia

27 – Rugby: etapa a V-a a Turneului celor 4 Natiuni, Africa de Sud – Australia, Argentin – Noua Zeelanda

27 septembrie – 5 octombrie – Baschet: Campionatul Mondial feminin, in Turcia

28 – Atletism: Maratonul de la Berlin (Germania)

28 – Moto: Marele Premiu al Braziliei (Rio de Janeiro)

29 septembrie – 5 octombrie – Tenis: Turnee ATP la Tokyo (Japonia), Beijing (China), Turneu WTA la Beijing (China)

30 septembrie – 1 octombrie – Fotbal: etapa a II-a a fazei grupelor Ligii Campionilor

Octombrie

2 – Fotbal: Fotbal: etapa a II-a a fazei grupelor Ligii Europa

3-5 – Auto-WRC: Raliul Alsaciei (Franta)

3-12 – Gimnastica artistica: Campionatele Mondiale, la Nanning (China)

4 – Rugby: etapa a VI-a a Turneului celor 4 Natiuni, Africa de Sud – Noua Zeelanda, Argentina – Australia

5 – Ciclism: Turul Lombardiei (Italia)

5 – Auto-F1: Marele Premiu al Japoniei (Suzuka)

5-12 – Tenis: Turneu ATP la Shanghai (China)

6-12 – Tenis: Turnee WTA la Linz (Austria), Osaka (Japonia)

10-14 – Ciclism: Turul Beijingului (China)

12 – Atletism: Maratonul de la Chicago (SUA)

12 – Moto: Marele Premiu al Malaysiei (Sepang)

12 – Auto-F1: Marele Premiu al Rusiei (Soci)

13-19 – Tenis: Turnee ATP la Moscova (Rusia), Stockholm (Suedia), Viena (Austria)

13-19 – Tenis: Turnee WTA la Moscova (Rusia), Luxemburg

19 – Moto: Marele Premiu al Japonie (Motegi)

20-26 – Tenis: Turnne ATP la Valencia (Spania), Basel (Elvetia), Turneul Campioanelor din Singapore

21-22 – Fotbal: etapa a III-a a fazei grupelor Ligii Campionilor

23 – Fotbal: etapa a III-a a fazei grupelor Ligii Europa

24-26 – Auto-WRC: Raliul Spaniei

26 – Moto: Marele Premiu al Australiei (Phillip Island)

27 octombrie – 2 noiembrie – Tenis: Turneu ATP la Paris-Bercy (Franta), Turneu WTA la Sofia (Bulgaria)

Noiembrie

2 – Atletism: Maratonul de la New York (SUA)

2 – Auto-F1: Marele Premiu al Statelor Unite ale Americii (Austin)

4-5 – Fotbal: etapa a IV-a a fazei grupelor Ligii Campionilor

6 – Fotbal: etapa a IV-a a fazei grupelor Ligii Europa

8-9 – Tenis: Finala Fed Cup

9 – Moto: Marele Premiu al Valenciei (Spania)

9 – Auto-F1: Marele Premiu al Brazilie (Interlagos, Sao Paulo)

9-16 – Tenis: Turneul Campionilor, la Londra (Marea Britanie)

14-16 – Auto-WRC: Raliul Marii Britanii, in tara Galilor

21-23 – Tenis: finala Cupei Davis

23 – Auto-F1: Marele Premiu de la Abu Dhabi (Yas Marina)

25-26 – Fotbal: etapa a V-a a fazei grupelor Ligii Campionilor

27 – Fotbal: etapa a V-a a fazei grupelor Ligii Europa

Decembrie

3-4 – CIO: reuniunea Comitetului Executiv

3-7 – Natatie: Campionatele Mondiale in bazin scurt, la Doha (Qatar)

7-21 – Handbal: Campionatul European feminin, in Ungaria si Croatia

9-10 – Fotbal: etapa a VI-a a fazei grupelor Ligii Campionilor

10-20 – Fotbal: Campionatul Mondial al cluburilor, in Maroc

11 – Fotbal: etapa a VI-a a fazei grupelor Ligii Europa.


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu

(obligatoriu)