Dan Matei: “Elevii noştri trebuie să performeze la CSM Oradea”

0
Posted February 4, 2014 by Lucian Popa in Altele sporturi
Ciao restaurant - pizzerie

dan matei 1

LUCIAN POPA

Preşedintele Comisiei de sport din cadrul Primăriei Oradea în proiectul “Campionii viitorului”, Dan Matei (foto) cel care este si director al Liceului cu Program Sportiv “Bihorul” Oradea a vorbit deschis despre proiectele din 2014 ale LPS-ului. În primul rând ar fi foarte încântat să reuşească cu sprijinul tuturor ca reabilitarea Stadionului “Tineretului” din Oradea să fie finalizată. Asta în contextul în care în perioada 2014-2020 se deschide axa europeană pentru proiecte în domeniul sportului. La fel ca şi în fiecare an Dan Matei îşi doreşte ca LPS “Bihorul” să de-a cel mai bun sportiv al judeţului şi să facă posibil ca elevii de la liceul orădean să câştige cât mai multe medalii pe plan internaţional.
“Sunt adeptul performanţei în sport şi nu a anonimatuli. Sunt mulţumit de judo, sunt mulţumit de atletism dar aştept mai mult de la gimnastică şi natatie. Cred că se poate mai bine. Vreau să fiu înţeles, elevii noştrii trebuie să facă performanţă şi la CSM Oradea. prefer să ia o medalie la clubul CSM decât să ajungă pe podium la LPS Bihorul. Important e ca la nivelul seniorilor să faci faţă pe plan internaţional. E bine să avem corespondent la seniori la CSM Oradea. Aştept ca antrenorii şi sportivii noştri să se menţină între primii la toate sporturile pe care le avem în liceul” declara Dan Matei.


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 ComentariiFii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)