Karateka bihoreni s-au remarcat din nou

0
Posted March 18, 2014 by Lucian Popa in Sporturi de contact

foto

LUCIAN POPA

La finele săptămânii trecute, C.S UAMT – Univ. AGORA Oradea , în colaborare cu Asociţia Judeteană de Karate Tradiţional a organizat Faza Zonala a Campionatului National de Karate Tradiţional – Zona TRANSILVANIA , pentru toate categoriile de Copii , Cadeți , Juniori , Tineret si Seniori .
Această competiţie s-a desfăşurat la sala de sport a scolii din Sânmartin , unde s-au adunat aproximativ 170 de sportivi de la 12 cluburi . În urma rezultatelor obţinute la aceasta competitie , sportivii clasați pe primele 8 poziții individuale , respectiv primele 4 poziții de echipă vor participa la Faza Finala a Campionatului Național de Karate Fudokan care se va desfășura pentru categoriile de Copii în luna aprilie – Galați , iar pentru CJTS în luna mai – loc. Chiajna – județul Ilfov .
Karateka de la UAMT – Univ.Agora şi-au adjudecat 14 locuri I , 6 locuri II , 10 locuri III şi 3 loc IV .

Rezultatele sportivilor legitimaţi la C.S UAMT – Univ. AGORA Oradea :

Locuri I
– Botez Robert Diner – fuku-go individual masculin – Junior
– Botez Robert Diner – kumite individual masculin – Junior
– Botez Robert Diner , Kiraly Mark , Ristea George – kata ech. masc – Junior
– Botez Robert Diner , Kiraly Mark , Ristea George – kumite ech. masc – Junior
– Kalman Szabolcs – kata individual masculin – Cadeți
– Kalman Szabolcs – kumite individual masculin – Cadeți
– Kalman Szabolcs – fuku-go individual masculin – Cadeți
– Moga Andrei şi Kalman Szabolcs – enbu masc. – Cadeți
– Moga Andrei , Luca Andrei , Kalman Szabolcs – kata ech. masc – Cadeți
– Moga Andrei , Luca Andrei , Kalman Szabolcs – kumite ech. masc – Cadeți
– Hava Antonio , Tăuțan Andrei , Iancu Raul – kata ech. masc – C1
– Higyed Erik – kata individual masculin – C2
– Iancu Raul – kumite individual masculin – C2
– Tăuțan Ionuț , Luca Darius – enbu masculin – C3

Locuri II
– Tudorică Raul – Mircea – kata individual masculin – Senior
– Kiraly Mark – kata individual masculin – Junior
– Kiraly Mark – fuku-go individual masculin – Junior
– Moga Andrei – kata individual masculin – Cadeți
– Tăuțan Andrei – kumite individual masc. – C1
– Tăuțan Andrei , Hava Antonio , Iancu Raul , Olariu Răzvan – kumite ech. – C1

Locuri III
– Tudorică Raul – Mircea – fuku-go individual masculin – Senior
– Botez Robert Diner – kata individual masculin – Junior
– Ristea George – kumite individual masc. – Junior
– Luca Andrei – kumite individual masc – Cadeți
– Luca Andrei – fuku-go individual masc – Cadeți
– Moga Andrei – fuku-go individual masc – Cadeți
– Tăuțan Andrei – kata individual masculin – C1
– Higyed Erick – kumite individual masculin – C2
– Luca Darius – kumite individual masculin – C3
– Tăuțan Ionuț – kumite individual masculin – C3

Locuri IV
– Luca Andrei – kata individual masculin – Cadeți
– Hava Antonio – kata individual masculin – C1
– Vereș Tamaș , Olariu Răzvan – enbu masculin – C2

Locuri V
– Ghinea Patrik , Crăciun Antonio , Dimeny Darius – kata ech. masculin – C3

REZULTATELE CLUBUL SPORTIV TODOME (antrenor Alina Popa)

CATEGORIA Copii 4 (2007-2008)

Kata ind fem
BORZESCU LARISA- LOCUL II
Kihon ippon kumite fem
BORZESCU LARISA- LOCUL II

CATEGORII Copii 3 (2005-2006)
Kata ind fem
PRIVIGYEI KLAUDIA LOCUL I
Kihon ippon kumite fem
PRIVIGYEI KLAUDIA LOCUL III
Kata echipe fem
LOCUL 1
PRIVIGYEI KLAUDIA
BOTNARU ISABELLA
VLAD TIMEA

LOCUL II
BORZESCU LARISA
MANGRA IVANA
NEDELCU DARIA
Kata echipe masc
LOCUL IV
BORZESCU PATRICK
KOMUVES EDUARD
TISE HORIA
Enbu mixt
LOCUL I
BORZESCU PATRICK
BOTNARU ISABELLA

LOCUL II
KOMUVES EDUARD
PRIVIGYEI KLAUDIA

Enbu masc
LOCUL II
BORZESCU PATRICK
KOMUVES EDUARD

CATEGORII Copii 1(2001-2002)
LOCUL IV
MANGRA MAXIMILIAN
VLAD TIMEA

De asemenea cei de la C.S. Fudoshin Oradea (antrenor Mihai Turla) au obţiut rezultatele:
Copii 4 ( 6 – 7 ani ) :
loc I – Slăvescu Alexandru – kumite individual; Slăvescu Alexandru, Cosma Daniel, Brândaș Darius – kata echipe.
loc III – Brândaș Darius – kumite individual; Slăvescu Alexandru, Cosma Daniel – enbu masculin.
loc IV – Slăvescu Alexandru – kata individual.

Copii 3 ( 8 – 9 ani ):
loc I – Sotoc Patric – kata individual;
loc II – Șurtea Marc – kumite individual;

Copii 2 ( 10 – 11 ani )
loc II – Cosma Cosmin – kumite individual; Cosma Cosmin, Bot Alexandru, Șurtea Marc – kata echipe;
loc III – Cosma Cosmin – kata individual.

Copii 1 ( 12 – 13 ani ):
loc I – Avram Laurențiu – kata individual și kumite individual; Avram Laurențiu, Cosma Cosmin, Bot Alexandru – kumite echipe;
loc II – Stance Karina – kumite individual.

Cadeți ( 14 – 15 ani ):
loc I – Roșca Mihaela, Băliban Rareș – enbu mixt;
loc II – Băliban Rareș – fukugo; Băliban Rareș, Bochiș Horea, Duma Sergiu – kumite echipe;
loc III – Roșca Mihaela – kumite ;

Juniori ( 16 – 18 ani ) :
loc II – Ban Cătălin – kumite;
loc III – Ban Cătălin – fukugo;


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)