CSC Sanmartin în mare parte campioana

0
Posted April 28, 2014 by Lucian Popa in Fotbal
Ciao restaurant - pizzerie

005

LUCIAN POPA

La finele săptămânii trecute s-au disputat partidee unei noi runde din cadrul Ligii a IV-a de fotbal Bihor.
Iată rezultatele complete:
CF Bihorul Beius – CF Liberty 3-0
Ban A. 12, 49, 80
Kinder Junior – CSU Partium Oradea 3-2
Sfârlea 39, Balla 51, E. Popa 79 – Szeles 69 (11 m), Gego 78
CSM Olimpia Salonta – Viitorul Marghita 5-0
Cr. Ţârlea 39, 40, 73, 79, 89
Poiana Budureasa – Luceafărul Oradea 3-0
Şorca 3, Pădurean 15, Oraş 80
Viitorul Borş – Crişul Aleşd 2-1
Tranculov 6, A. Marinău 59 – Cătană 51
Biharea Vaşcău – FC Hidişelul de Sus 0-3
La juniori 0-3
CSO Ştei – Crişul Sântandrei 0-3
Găvrilaş 15, 77, Lobonţ 56
Victoria Avram Iancu – CSC Sânmartin 1-5
Blaga 5 – Popescu 12, Pantea 20, Cr. Cpil 80, Grosu 83, Dumiter 87

Clasament:
1 CSC Sanmartin 24 20 2 2 100 23 62
2 Kinder Junior 24 19 3 2 74 16 60
3 FC Hidiselul de Sus 24 17 6 1 70 20 57
4 Crisul Santandrei 24 18 3 3 58 24 57
5 CF Bihorul Beius 24 16 2 6 58 34 50
6 CSM Olimpia Salonta 24 12 2 10 50 35 38
7 CSO Stei 24 11 5 8 33 34 38
8 Victoria Avram Iancu 24 9 3 12 53 71 30
9 Viitorul Marghita 24 8 5 11 36 49 29
10 Viitorul Bors 24 7 6 11 37 42 27
11 CSU Partium Oradea 24 8 3 13 34 53 27
12 Luceafarul II Oradea 24 8 2 14 41 57 26
13 Poiana Budureasa 24 5 5 14 29 56 20
14 Crisul Alesd 24 4 2 18 28 76 14
15 CF Liberty Salonta 24 2 3 19 27 77 9
16 Biharea Vascau 24 1 2 21 9 70 5

Etapa 25 (3-4 mai):
CF Liberty – Kinder Junior
CSU Partium Oradea – CSM Olimpia Salonta
Viitorul Marghita – Poiana Budureasa
CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea
Crişul Sântandrei – CF Bihorul Beius
FC Hidişelul de Sus – CSO Ştei
Crişul Aleşd – Biharea Vaşcău
Victoria Avram Iancu – Viitorul Borş

Liga a 5-a etapa a 17-a
Seria 1
AC Bihorul Lugas – Sporting Lugaş 2-2
Locadin Ţeţchea – Minerul Voivozi-Popesti 2-5
Inter Aştileu – Electric Star Marghita 1-1
Stânca Vadu Crişului – Toldy Sannicolau de Munte 1-2
Voinţa Suplac – Unirea Valea lui Mihai 2-3

Clasament:
1 Unirea Valea lui Mihai 17 14 2 1 56 13 44
2 Minerul Voivozi-Popesti 17 13 3 1 67 11 42
3 Locadin Tetchea 17 11 2 4 54 20 35
4 Sporting Lugas 17 10 5 2 45 20 35
5 Vointa Suplac 17 10 1 6 52 24 31
6 Minerul Suncuius 17 8 2 7 44 21 26
7 AC Bihorul Lugas 17 6 4 7 35 36 22
8 Toldy Sannicolau de Munte 17 5 0 12 34 63 15
9 Sageata Brusturi 17 4 2 11 18 45 14
10 Inter Astileu 17 3 4 10 20 45 13
11 Stanca Vadu Crisului 17 3 4 10 14 40 13
12 Electric Star Marghita 17 0 1 16 8 109 1

Etapa 18
Sageata Brusturi – Inter Aştileu
Sporting Lugaş – Minerul Şuncuiuş
Minerul Voivozi-Popesti – AC Bihorul Lugas
Locadin Ţeţchea – Voinţa Suplac
Electric Star Marghita – Stânca Vadu Crişului
Toldy Sannicolau de Munte – Unirea Valea lui Mihai

Seria 2
FC Bihor II Oradea – Unirea Livada 4-0
Partizanul Sânnicolau Român – Viitorul Tărian 0-3
CS 2 Osorhei – Asociaţia Sportivă Cefa 6-1
Voinţa Ciumeghiu – Foresta Tileagd 2-1
Phoenix Diosig – CS Mădăras 0-3
Voinţa Cheresig – Dacia Gepiu 1-1

Clasament:

1 FC Bihor II Oradea 17 15 1 1 78 15 46
2 Unirea Livada 17 11 2 4 53 26 35
3 CS Madaras 17 11 0 6 51 26 33
4 Dacia Gepiu 17 9 1 7 36 36 28
5 Foresta Tileagd 17 8 2 7 33 32 26
6 Viitorul Tarian 17 7 5 5 35 34 26
7 CS II Osorhei 17 7 4 6 48 44 25
8 Pro Cefa 17 5 6 6 19 22 21
9 Vointa Ciumeghiu 17 5 2 10 26 47 17
10 Vointa Cheresig 17 4 4 9 24 45 16
11 Phoenix Diosig 17 4 2 11 25 63 14
12 Partizanul Sannicolau Roman 17 1 1 15 18 56 4

Etapa 18
Unirea Livada – Voinţa Ciumeghiu
Viitorul Tărian – FC Bihor II Oradea
Asociaţia Sportivă Cefa – Partizanul Sânnicolau Român
CS 2 Osorhei – Voinţa Cheresig
Foresta Tileagd – Phoenix Diosig
CS Mădăras – Dacia Gepiu

Seria 3
Inter Crişul Batăr – Cetatea Finiş 4-1
FC Universitatea Oradea – Frontiera Oradea 4-0
Izvorul Cociuba Mare – Gloria Căbeşti 4-0
Zorile Buntesti – LPS Bihorul 8-2
Cetatea Biharia – Unirea Roşia 1-1
Vulturul Dobreşti – Victoria Tulca 1-0

Clasament:
1 FC Universitatea Oradea 17 14 3 0 68 19 45
2 Frontiera Oradea 17 10 3 4 48 25 33
3 Zorile Buntesti 16 10 3 3 36 19 33
4 Izvorul Cociuba Mare 17 10 1 6 38 26 31
5 Unirea Rosia 17 9 2 6 52 28 29
6 Gloria Cabesti 17 8 1 8 32 44 25
7 Cetatea Biharia 17 6 3 8 29 40 21
8 Cetatea Finis 17 6 1 10 31 40 19
9 Inter Crisul Batar 17 4 3 10 18 46 15
10 Vulturul Dobresti 17 3 4 10 15 32 13
11 Victoria Tulca 17 3 4 10 25 54 13
12 LPS Bihorul Oradea 16 2 4 10 20 39 10
Etapa viitoare
Cetatea Finiş – Zorile Buntesti
Frontiera Oradea – Inter Crişul Batăr
Gloria Căbeşti – FC Universitatea Oradea
Izvorul Cociuba Mare – Vulturul Dobreşti
LPS Bihorul – Cetatea Biharia
Unirea Roşia – Victoria Tulca


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)