Scor fluviu in doua jocuri din Liga a IV-a

0
Posted May 5, 2014 by Lucian Popa in Fotbal
Ciao restaurant - pizzerie

salonta-hidisel 2

LUCIAN POPA

La finele săptămânii trcute s-au disputat partidele din cadrul etapei a XV-a a ligii a IV-a de fotbal Bihor.
Iată rezultatele complete:
CF Liberty – Kinder Junior 0-12
Balla 21, 11, 72, Crișan 32 (autogol), E. Popa 51, 74, 84, 87, Sfârlea 53, Pantiș 56 (autogol), Fitero 70, Laszlo 81

CSU Partium Oradea – CSM Olimpia Salonta 2-3
Gego 56, Varadi 81 – Negrău 23, C. Matei 75, Szilagyi 77

Viitorul Marghita – Poiana Budureasa 2-1
Orbai 42, Forizs 52 – Șorca 75

CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea 11-0
O. Ghilea 14, 19, Grosu 27 (11 m), Cr. Jurcă 35, 54, 83, Popescu 56, 58, 76, Dumiter 70, 84

Crişul Sântandrei – CF Bihorul Beius 5-0
Filimon 12, Maghiar 14, Morna 32, Lobonț 68, Cr. Pop 89

FC Hidişelul de Sus – CSO Ştei 6-1
Giura R. 7, D. Cuc 28, Agiurgioaiei 45, Iova 79, 89 – Modan 68

Crişul Aleşd – Biharea Vaşcău 3-0

Victoria Avram Iancu – Viitorul Borş 1-0
M. Bene 29

Clasament:
1 CSC Sanmartin 25 21 2 2 111 23 65
2 Kinder Junior 25 20 3 2 86 16 63
3 FC Hidiselul de Sus 25 18 6 1 76 21 60
4 Crisul Santandrei 25 19 3 3 63 24 60
5 CF Bihorul Beius 25 16 2 7 58 39 50
6 CSM Olimpia Salonta 25 13 2 10 53 37 41
7 CSO Stei 25 11 5 9 34 40 38
8 Victoria Avram Iancu 25 10 3 12 54 71 33
9 Viitorul Marghita 25 9 5 11 38 50 32
10 Viitorul Bors 25 7 6 12 37 43 27
11 CSU Partium Oradea 25 8 3 14 36 56 27
12 Luceafarul II Oradea 25 8 2 15 41 68 26
13 Poiana Budureasa 25 5 5 15 30 58 20
14 Crisul Alesd 25 5 2 18 31 76 17
15 CF Liberty Salonta 25 2 3 20 27 89 9
16 Biharea Vascau 25 1 2 22 9 73 5

Etapa 26 10-05-2014
CSM Olimpia Salonta – CF Liberty
Poiana Budureasa – CSU Partium Oradea
Luceafărul Oradea – Viitorul Marghita
Viitorul Borş – CSC Sânmartin
Kinder Junior – Crişul Sântandrei
CF Bihorul Beius – FC Hidişelul de Sus
CSO Ştei – Crişul Aleşd
Biharea Vaşcău – Victoria Avram Iancu –

Liga a V-a etapa 18
Seria 1
Sageata Brusturi – Inter Aştileu 3-1
S. Marian 56, S. Grozav 67, 89 – Șoit R. 40

Sporting Lugaş – Minerul Şuncuiuş 3-2
Bot 30, Bela 46, 50 – Gratias 76 (autogol), S. Brândaș 89

Minerul Voivozi-Popesti – AC Bihorul Lugas 5-0
Creț 2, 8, Oros 7, M. Șerban 42, Floruț 42

Locadin Ţeţchea – Voinţa Suplac 4-1
Cr. Butuc 11, 90+2, Sereș 35, C. Butuc 74 – Borzasi 39

Electric Star Marghita – Stânca Vadu Crişului 0-1
D. Lazăr 42

Toldy Sannicolau de Munte – Unirea Valea lui Mihai 1-1
Kiss I. 14 – Fele Sz. 26

1 Minerul Voivozi-Popesti 18 14 3 1 72 11 45
2 Unirea Valea lui Mihai 18 14 3 1 57 14 45
3 Locadin Tetchea 18 12 2 4 58 21 38
4 Sporting Lugas 18 11 5 2 48 22 38
5 Vointa Suplac 18 10 1 7 53 28 31
6 Minerul Suncuius 18 8 2 8 46 24 26
7 AC Bihorul Lugas 18 6 4 8 35 41 22
8 Sageata Brusturi 18 5 2 11 21 46 17
9 Stanca Vadu Crisului 18 4 4 10 15 40 16
10 Toldy Sannicolau de Munte 18 5 1 12 35 64 16
11 Inter Astileu 18 3 4 11 21 48 13
12 Electric Star Marghita 18 0 1 17 8 110 1

Etapa 19 11-05-2014
Stânca Vadu Crişului – Sageata Brusturi
Inter Aştileu – Sporting Lugaş
Minerul Şuncuiuş – Minerul Voivozi-Popesti
AC Bihorul Lugas – Locadin Ţeţchea
Unirea Valea lui Mihai – Electric Star Marghita
Voinţa Suplac – Toldy Sannicolau de Munte

Seria 2

Unirea Livada – Voinţa Ciumeghiu 6-1
Tipiu , Cearnău, Țica, David, Todor – S. Rad
C. roșii: F. Rad (min 5) și Rațiu (46), ambii de la Ciumeghiu pentru oprirea unor situații iminete de gol

Viitorul Tărian – FC Bihor II Oradea 1-1
L. Varodi 35 – Lukacs Zs. 65

Asociaţia Sportivă Cefa – Partizanul Sânnicolau Român 3-0 *fără joc

CS 2 Osorhei – Voinţa Cheresig 1-2
Ban 72 – Bulzan I. 40, S. Suciu 43
C. roșu: L. Junc (Oșorhei) în min. 13 pentru fault în postură de ultim apărător

Foresta Tileagd – Phoenix Diosig 6-2
Teglaș 12, Bora 13, 47, 68, 71, S. Popa 89 – Hegedüs 55, Szücs 63

CS Mădăras – Dacia Gepiu 2-0
Perse 16, 53

Clasament:
1 FC Bihor II Oradea 18 15 2 1 79 16 47
2 Unirea Livada 18 12 2 4 59 27 38
3 CS Madaras 18 12 0 6 53 26 36
4 Foresta Tileagd 18 9 2 7 39 34 29
5 Dacia Gepiu 18 9 1 8 36 38 28
6 Viitorul Tarian 18 7 6 5 36 35 27
7 CS II Osorhei 18 7 4 7 49 46 25
8 Pro Cefa 18 6 6 6 22 22 24
9 Vointa Ciumeghiu 19 6 2 11 29 54 20
10 Vointa Cheresig 17 4 4 9 24 45 16
11 Phoenix Diosig 18 4 2 12 27 69 14
12 Partizanul Sannicolau Roman 18 1 1 16 18 59 4

Etapa 19
Phoenix Diosig – Unirea Livada
Voinţa Ciumeghiu – Viitorul Tărian
FC Bihor II Oradea – Asociaţia Sportivă Cefa
Partizanul Sânnicolau Român – CS 2 Osorhei
Dacia Gepiu – Foresta Tileagd
Voinţa Cheresig – CS Mădăras

Seria 3
Cetatea Finiş – Zorile Buntesti 1-6
Vidican Cl. 85 (11 m) – D: Diniș 10, C: Degău 18, 61, 72, R. Ciuciu 45, 61

Frontiera Oradea – Inter Crişul Batăr 2-0
S. Lazea 12, Copos 14

Gloria Căbeşti – FC Universitatea Oradea 4-3

Izvorul Cociuba Mare – Vulturul Dobreşti 3-0
G. Paul 24, Calița 49, Ile 84

LPS Bihorul – Cetatea Biharia 1-2
Maria A. 90+3 – Bodnar A. 28, 36

Unirea Roşia – Victoria Tulca – joc nedisputat
Oaspeții nu s-au prezentat la joc. O decizie va fi luată în ședința din 6 mai a Comisiei de Disciplină a AJF Bihor.

1 FC Universitatea Oradea 18 14 3 1 71 23 45
2 Zorile Buntesti 18 12 3 3 50 22 39
3 Frontiera Oradea 18 11 3 4 50 25 36
4 Izvorul Cociuba Mare 18 11 1 6 41 26 34
5 Unirea Rosia 17 9 2 6 52 28 29
6 Gloria Cabesti 18 9 1 8 36 47 28
7 Cetatea Biharia 18 7 3 8 31 41 24
8 Cetatea Finis 18 6 1 11 32 46 19
9 Inter Crisul Batar 18 4 3 11 18 48 15
10 Vulturul Dobresti 18 3 4 11 15 35 13
11 Victoria Tulca 17 3 4 10 25 54 13
12 LPS Bihorul Oradea 18 2 4 12 23 49 10

Etapa 19
Cetatea Biharia – Cetatea Finiş
Zorile Buntesti – Frontiera Oradea
Inter Crişul Batăr – Gloria Căbeşti
FC Universitatea Oradea – Izvorul Cociuba Mare –
Victoria Tulca – LPS Bihorul –
Vulturul Dobreşti – Unirea Roşia –


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)