CSM Oradea cu CSU Sibiu in Cupa Romaniei. In LNBM, vor debuta la Cluj

0
Posted July 25, 2014 by Lucian Popa in Baschet

fotoHotel Continental din Oradea a găzduit vineri 25 iulie o şedinţă a Biroului Federal al Federaţiei Române de Baschet în care s-a stabilit programul complet al sezonului 2014-2015 al Ligii Naţionale de baschet masculin. CSM Oradea va începe cu un meci lejer în compania unei nou promovate pentru ca în etapele următoare să dispute adevărate teste.

Într-o altă ordine de Idei în cadrul Cupei României, CSM Oradea va juca în primul tur într-o dispută tur – retur cu CSU Sibiu.

Iată programul complet al întrecerii masculine:

Etapa 1

 

U Banca Transilvania – CSU Asesoft Ploieşti

BC Mureş – CS Gaz Metan Mediaş

Universitatea Cluj – CSM Oradea

Energia Târgu Jiu – SCM U Craiova

BC Timba Timişoara – BCM U Piteşti

BC Timişoara – CSM Exim Bank Steaua

CSU Sibiu va sta.

 

Etapa 2

CS Gaz Metan Mediaş – U Banca Transilvania

CSM Oradea – CSU Asesoft Ploieşti

SCM U Craiova – BC Mureş

CSU Sibiu – Universitatea Cluj

BCM U Piteşti – Energia Târgu Jiu

CSM Exim Bank Steaua va sta

BC Timba Timişoara – BC Timişoara

 

Etapa 3

U Banca Transilvania – CSM Oradea

CS Gaz Metan Mediaş – SCM U Craiova

CSU Asesoft Ploieşti – CSU Sibiu

BC Mureş – BCM U Piteşti

Universitatea Cluj – CSM Exim Bank Steaua

Energia Târgu Jiu – BC Timişoara

BC Timba Timişoara va sta.

 

Etapa 4

SCM U Craiova – U Banca Transilvania

CSU Sibiu – CSM Oradea

BCM U Piteşti – CS Gaz Metan Mediaş

CSM Exim Bank Steaua – CSU Asesoft Ploieşti

BC Timişoara – BC Mureş

BC Timba Timişoara – Universitatea Cluj

Energia Târgu Jiu va sta.

 

Etapa 5

U Banca Transilvania – CSU Sibiu

SCM U Craiova – BCM U Piteşti

CSM Oradea – CSM Exim Bank Steaua

CS Gaz Metan Mediaş – BC Timişoara

CSU Asesoft Ploieşti – BC Timba Timişoara

BC Mureş va sta.

Universitatea Cluj – Energia Târgu Jjiu

 

Etapa 6

BCM U Piteşti – U Banca Transilvania

CSM Exim Bank Steaua – CSU Sibiu

BC Timişoara – SCM U Craiova

BC Timba Timişoara – CSM Oradea

CS Gaz Metan Mediaş va sta.

Energia Târgu Jiu – CSU Asesoft Ploieşti

BC Mureş – Universitatea Cluj

 

Etapa 7

U Banca Transilvania – CSM Exim Bank Steaua

BCM U Piteşti – BC Timişoara

CSU Sibiu – BC Timba Timişoara

SCM U Craiova va sta.

CSM Oradea – Energia Târgu Jiu

CS Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

CSU Asesoft Ploieşti – BC Mureş

 

 

Etapa 8

BC Timişoara – U Banca Transilvania

BC Timba Timişoara – CSM Exim Bank Steaua

BCM U Piteşti va sta.

Energia Târgu Jiu – CSU Sibiu

Universitatea Cluj – SCM U Craiova

BC Mureş – CSM Oradea

CSU Asesoft Ploieşti – CS Gaz Metan Mediaş

 

Etapa 9

U Banca Transilvania – BC Timba Timişoara

BC Timişoara va sta.

CSM Exim Bank Steaua – Energia Târgu Jiu

BCM U Piteşti – Universitatea Cluj

CSU Sibiu – BC Mureş

SCM U Craiova – CSU Asesoft Ploieşti

CSM Oradea – CS Gaz Metan Mediaş

 

Etapa 10

U Banca Transilvania va sta.

Energia Târgu Jiu – BC Timba Timişoara

Universitatea Cluj – BC Timişoara

BC Mureş – CSM Exim Bank Steaua

CSU Asesoft Ploieşti – BCM U Piteşti

CS Gaz Metan Mediaş – CSU Sibiu

CSM Oradea – SCM U Craiova

 

Etapa 11

U Banca Transilvania – Energia Târgu Jjiu

Universitatea Cluj va sta.

BC Timba Timişoara – BC Mureş

BC Timişoara – CSU Asesoft Ploieşti

CSM Exim Bank Steaua – CS Gaz Metan Mediaş

BCM U Piteşti – CSM Oradea

CSU Sibiu – SCM U Craiova

 

Etapa 12

Universitatea Cluj – U Banca Transilvania

BC Mureş – Energia Târgu Jjiu

CSU Asesoft Ploieşti va sta.

CS Gaz Metan Mediaş – BC Timba Timişoara

CSM Oradea – BC Timişoara

SCM U Craiova – CSM Exim Bank Steaua

CSU Sibi – BCM U Piteşti

 

Etapa 13

U Banca Transilvania – BC Mureş

Universitatea Cluj – CSU Asesoft Ploieşti

Energia Târgu Jiu – CS Gaz Metan Mediaş

CSM Oradea va sta.

BC Timba Timişoara – SCM U Craiova

BC Timişoara – CSU Sibiu

CSM Exim Bank Steaua – BCM U Piteşti

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etapa 14

CSU Asesoft Ploieşti – U Banca Transilvania

Gaz Metan Mediaș – BC Mureş

CSM Oradea – Universitatea Cluj

SCM U Craiova – Energia Târgu Jiu

CSU Sibiu va sta.

BCM U Piteşti – BC Timba Timişoara

CSM Exim Bank Steaua – BC Timişoara

 

 

Etapa 15

U Banca Transilvania – CS Gaz Metan Mediaş

CSU Asesoft Ploieşti – CSM Oradea

BC Mureş – SCM U Craiova

Universitatea Cluj – CSU Sibiu

Energia Târgu Jiu – BCM U Piteşti

CSM Exim Bank Steaua va sta.

BC Timişoara – BC Timba Timişoara

 

 

Etapa 16

CSM Oradea – U Banca Transilvania

SCM U Craiova – CS Gaz Metan Mediaş

CSU Sibiu – CSU Asesoft Ploieşti

BCM U Piteşti – BC Mureş

CSM Exim Bank Steaua – Universitatea Cluj

BC Timişoara – Energia Târgu Jiu

BC Timba Timişoara va sta.

 

 

Etapa 17

U Banca Transilvania – SCM U Craiova

CSM Oradea – CSU Sibiu

CS Gaz Metan Mediaş – BCM U Piteşti

CSU Asesoft Ploieşti – CSM Exim Bank Steaua

BC Mureş – BC Timişoara

Universitatea Cluj – BC Timba Timişoara

Energia Târgu Jiu va sta.

 

 

Etapa 18

CSU Sibiu – U Banca Transilvania

BCM U Piteşti – SCM U Craiova

CSM Exim Bank Steaua – CSM Oradea

BC Timişoara – CS Gaz Metan Mediaş

BC Timba Timişoara – CSU Asesoft Ploieşti

BC Mureş va sta.

Energia Târgu Jiu – Universitatea Cluj

 

 

Etapa 19

U Banca Transilvania – BCM U Piteşti

CSU Sibiu – CSM Exim Bank Steaua

SCM U Craiova – BC Timişoara

CSM Oradea – BC Timba Timişoara

CS Gaz Metan Mediaş va sta.

CSU Asesoft Ploieşti – Energia Târgu Jjiu

Universitatea Cluj – BC Mureş

 

 

Etapa 20

CSM Exim Bank Steaua – U Banca Transilvania

BC Timişoara – BCM U Piteşti

BC Timba Timişoara – CSU Sibiu

SCM U Craiova va sta.

Energia Târgu Jiu – CSM Oradea

Universitatea Cluj – CS Gaz Metan Mediaş

BC Mureş – CSU Asesoft Ploieşti

 

 

Etapa 21

U Banca Transilvania – BC Timişoara

CSM Exim Bank Steaua – BC Timba Timişoara

BCM U Piteşti va sta.

CSU Sibiu – Energia Târgu Jjiu

SCM U Craiova – Universitatea Cluj

CSM Oradea – BC Mureş

CS Gaz Metan Mediaş – CSU Asesoft Ploieşti

 

 

Etapa 22

BC Timba Timişoara – U Banca Transilvania

BC Timişoara va sta.

Energia Târgu Jiu – CSM Exim Bank Steaua

Universitatea Cluj – BCM U Piteşti

BC Mureş – CSU Sibiu

CSU Asesoft Ploieşti – SCM U Craiova

CS Gaz Metan Mediaş – CSM Oradea

 

 

Etapa 23

U Banca Transilvania va sta.

BC Timba Timişoara – Energia Târgu Jjiu

BC Timişoara – Universitatea Cluj

CSM Exim Bank Steaua – BC Mureş

BCM U Piteşti – CSU Asesoft Ploieşti

CSU Sibiu – CS Gaz Metan Mediaş

SCM U Craiova – CSM Oradea

 

 

Etapa 24

Energia Târgu Jiu – U Banca Transilvania

Universitatea Cluj va sta.

BC Mureş – BC Timba Timişoara

CSU Asesoft Ploieşti – BC Timişoara

CS Gaz Metan Mediaş – CSM Exim Bank Steaua

CSM Oradea – BCM U Piteşti

SCM U Craiova – CSU Sibiu

 

 

Etapa 25

U Banca Transilvania – Universitatea Cluj

Energia Târgu Jiu – BC Mureş

CSU Asesoft Ploieşti va sta.

BC Timba Timişoara – CS Gaz Metan Mediaş

BC Timişoara – CSM Oradea

CSM Exim Bank Steaua – SCM U Craiova

BCM U Piteşti – CSU Sibiu

 

 

Etapa 26

BC Mureş – U Banca Transilvania

CSU Asesoft Ploieşti – Universitatea Cluj

CS Gaz Metan Mediaş – Energia Târgu Jiu

CSM Oradea va sta.

SCM U Craiova – BC Timba Timişoara

CSU Sibiu – BC Timişoara

BCM U Piteşti – CSM Exim Bank Steaua

 

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)