CF Bihorul Beius si Crisul Santandrei cu maximum de puncte

0
Posted September 15, 2014 by Lucian Popa in Fotbal
Ciao restaurant - pizzerie

beiusLa finele saăptamânii trecute s-au disputat partidele din cadrul unei noi runde în fotbalul bihorean. În Liga a IV-a favoritele s-au impus pe linie ăîn condiţiile în care nu au avut meciuri dificile. Unul dintre derby-urile rundei a avut loc la Beiuş acolo unde formaţia locală a beneficiat de avantajul terenului propriu şi a reuşit să câştuge duelul cu FC Bihor II. Scopr fluviu la Ştei acolo unde gruparea locală nu a marcat zece goluri într-un meci numai la juniori. În continuare pe primele locuri cu maximum de puncte se află Beiuşul şi Sântandreiul, două echipe cu potenţial de viitor.

Etapa 4 din 13-14 septembrie 2014

Seniori
CF Liberty Oradea – Crişul Sântandrei 1-9
Cr. Costin 85 – Hora 29 (autogol), Morna 32, 67, 82, Biţiş 47, 52, 87, Filimon 55, Crişan 76

CF Bihorul Beius – FC Bihor II Oradea 2-1
Ban A. 7, D. Tom 67 – Cr. Sas 23

CSU Partium Oradea – FC Universitatea Oradea 3-2
Căvescu 18, Szeles 38, Gego 66 – Leş M. 13, 58
C. roşu: Ţirban I. (Partium) în min. 37 pentru cumul de cartonaşe galbene

FC Hidişelul de Sus – Viitorul Borş 2-0
Cheţan 15, Neaga 40
C. roşu: Bulz (Hidişel) în min . 51 pentru oprirea unei situaţii iminente de a marca.

CSO Ştei – Crişul Aleşd 10-0
Cr. Pele 3, Precup 7 (autogol), Modan 20, 25, 35, 57, 64, Mihuţa 31, 86, R. Pirtea 88

Poiana Budureasa – Luceafărul Oradea 0-8
Lupaşcu 17, 26 (ambele din p.), C. Roşu 40, 44, 90 (11 m), Sfârlea 66, Agiurgioaie 79, 88

Unirea Valea lui Mihai – Viitorul Marghita 1-2
Dumiter 73 – C. Sabău 62, Bencic 90+4

CSM Olimpia Salonta – Victoria Avram Iancu 5-1
Ciocan 13, Negrău 25, Ţirban 45, 80, Ţîrlea 74 – Cureş 24

Clasament:

1 Crisul Santandrei 4 4 0 0 18 4 12
2 CF Bihorul Beius 4 4 0 0 14 4 12
3 Luceafarul Oradea 4 3 1 0 22 2 10
4 FC Hidiselul de Sus 4 3 1 0 7 1 10
5 CSM Olimpia Salonta 4 3 0 1 13 4 9
6 CSO Stei 4 2 1 1 16 9 7
7 Viitorul Marghita 4 2 1 1 8 5 7
8 Viitorul Bors 4 2 0 2 10 7 6
9 CSU Partium Oradea 4 2 0 2 12 12 6
10 Unirea Valea lui Mihai 4 2 0 2 7 7 6
11 FC Bihor II Oradea 4 1 0 3 7 8 3
12 FC Universitatea Oradea 4 1 0 3 6 14 3
13 Victoria Avram Iancu 4 0 1 3 3 11 1
14 Poiana Budureasa 4 0 1 3 1 14 1
15 CF Liberty Oradea 4 0 0 4 3 23 0
16 Crisul Alesd 4 0 0 4 2 24 0

Etapa viitoare (20-21 septembrie):
CF Liberty Oradea – CSM Olimpia Salonta
Crişul Sântandrei – CF Bihorul Beius
FC Bihor II Oradea – CSU Partium Oradea
FC Universitatea Oradea – FC Hidişelul de Sus
Viitorul Borş – CSO Ştei
Crişul Aleşd – Poiana Budureasa
Luceafărul Oradea – Unirea Valea lui Mihai
Viitorul Marghita – Victoria Avram Iancu
Liga a 5-a
Seria 1 etapa 3
Sporting Lugaş – AC Bihorul Lugas 5-2
Paşcalău 15, Kingsley 42, N. Bot 73, Magui 79, Coste I. 90 – Bereczki 34, Kleszken 56

Voinţa Suplac – CS Diosig Bihardioszeg 2-1
Alt 20, Borzsi 66 – Vaida 78
C. roşu: Szekrenyes 90+2 (Voinţa) pentru cumul

Asociația Sportivă Vadu Crișului – Sageata Brusturi 2-1
Gavriluţ 23, Martin 86 – Bregea 73

CS Săcueni – Inter Aştileu 1-3
Deak 54 – Doble 25, Sitău 70, C. Lazăr 73

Minerul Voivozi-Popesti – Locadin Ţeţchea 0-9
F. Matei 10, Cr. Butuc 18, M. Madar 26, 32, A. Cipău 43, 77, 78, Pop 75 (autogol), Varga T. 84

Unirea Bratca – Electric Star Marghita 4-1
Tripon 5, Butiri 20, 90, Manea 87 – V. Varga 65
C. roşu: Cseri S. (El. Star) în min. 83 pentru cumul, după care l-a înjurat, amennţat şi bruscat pe arbitrul partidei

Minerul Şuncuiuş – Toldy Sannicolau de Munte 3-2
Dobai 4, 53, Şvab 40 – Anei 37, Kiss 43
C. roşu: Anei (Toldy) în min. 39 pentru fault îmn postură de ultim apărător

Restanţe din etapa 1
CS Săcueni – CS Diosig Bihardioszeg 0-6
Costea 11, F. Ciorba 31, Hodişan 61, 64, Lolo 70, Mare 90
Minerul Voivozi-Popesti – Sageata Brusturi 2-6
Şipoş 40, Dumitra 76 – Grozav 16, 49, Galiş 47, 67, Brege I. 70, S. Rus 88

Clasament:

1 Locadin Tetchea 3 3 0 0 21 4 9
2 Vointa Suplac 3 2 1 0 10 6 7
3 Sporting Lugas 3 2 0 1 13 8 6
4 Minerul Suncuius 3 2 0 1 6 7 6
5 AC Bihorul Lugas 3 1 1 1 9 11 4
6 CS Diosig Bihardioszeg 2 1 0 1 6 2 3
7 Inter Astileu 2 1 0 1 6 3 3
8 Sageata Brusturi 2 1 0 1 3 3 3
9 Unirea Bratca 3 1 0 2 10 13 3
10 CS Sacueni 2 1 0 1 2 5 3
11 A.S. Vadu Crisului 3 1 0 2 4 9 3
12 Toldy Sannicolau de Munte 3 0 1 2 10 14 1
13 Electric Star Marghita 3 0 1 2 5 11 1
14 Minerul Voivozi-Popesti 1 0 0 1 0 9 0

Etapa viitoare (20-21 septembrie):
CS Diosig Bihardioszeg – Sporting Lugaş
Sageata Brusturi – Voinţa Suplac
Inter Aştileu – Asociația Sportivă Vadu Crișului
Locadin Ţeţchea – CS Săcueni
Electric Star Marghita – Minerul Voivozi-Popesti
Toldy Sannicolau de Munte – Unirea Bratca
AC Bihorul Lugas – Minerul Şuncuiuş

Seria 2 etapa 2
Asociaţia Sportivă Cefa – Foresta Tileagd 2-3
Cr. Lazăr 32, 66 – Gyuro 7, Cl. Varadi 52, Vesa 81

CS 2 Osorhei – Voinţa Ciumeghiu 3-4
Trofin 10, 62, Cr. Popa 16 – Boldor 23, Szaniszlo 47, Lasco 52, 90+2
Unirea Livada – Viitorul Tărian 2-1
Cearnău 30, S. Sergiu 89 – Haragîş 39
Cetatea Biharia – Dacia Gepiu 2-0

Frontiera Oradea – Voinţa Cheresig 12-1
D. Sabău 1, 5, 20, 64, Lazea 11, Suciu 26, 32, Coste 30, Fărcuţ 34, Copos 60, 71, 82 – Bulzan 70
CS Mădăras – CSC FC Paleu 5-1
Perse 30, 41, O. Chiş 39, Baran 81 – Cseke A. 8 (autogol)

Clasament:

1 Frontiera Oradea 2 2 0 0 17 2 6
2 CS Madaras 2 2 0 0 14 4 6
3 Cetatea Biharia 2 2 0 0 7 1 6
4 Unirea Livada 2 2 0 0 5 1 6
5 Vointa Ciumeghiu 2 2 0 0 7 4 6
6 Viitorul Tarian 2 1 0 1 3 2 3
7 Foresta Tileagd 2 1 0 1 4 5 3
8 CS 2 Osorhei 2 0 0 2 3 6 0
9 Dacia Gepiu 2 0 0 2 0 5 0
10 Asociatia Sportiva Cefa 2 0 0 2 5 12 0
11 CSC FC Paleu 2 0 0 2 2 10 0
12 Vointa Cheresig 2 0 0 2 2 17 0

 

Etapa viitoare (20-21 septembrie):
CSC FC Paleu – Asociaţia Sportivă Cefa
Voinţa Cheresig – CS Mădăras
Dacia Gepiu – Frontiera Oradea
Viitorul Tărian – Cetatea Biharia
Voinţa Ciumeghiu – Unirea Livada
Foresta Tileagd – CS 2 Osorhei

Seria 3 etapa 2
FC Universitatea II – Unirea Roşia 5-4

LPS Bihorul – Vulturul Dobreşti 3-2
Luncan 8, B. Popa 21, R. Bogdan 60 – Paşca 4, Sânza 35
C. roşu: Micle (LPS) în min. 40 pentru fault grosolan
Zorile Buntesti – Victoria Tulca 5-3
D. Degău 18, 78, Haidu 34, D. Toma 38, Diniş 89 – Dudaş 33, Fekete 51, Cornea 64

Izvorul Cociuba Mare – CS Cetate Biharia 4-3
D. Ştefan 35, 47, Caliţa 44, B. Ţirban 61 – R. Morar 1, C. Morar 24, Kabarite 38,

Inter Crişul Batăr – CSC Sânmartin 1-3
F. Lazăr 27 – Selegean 25, 38, Căvăjdan 81

Gloria Căbeşti – Poiana Budureasa II 4-2
Vidican 45+1, D. Lezeu 60, Cornea 68, Manea 80 – Gavra 7, Oancea 42

Clasament:

1 Gloria Cabesti 2 2 0 0 8 4 6
2 Zorile Buntesti 2 2 0 0 7 4 6
3 LPS Bihorul 2 1 1 0 3 2 4
4 CSC 2 Sanmartin 1 1 0 0 5 0 3
5 Vulturul Dobresti 2 1 0 1 9 6 3
6 FC Universitatea II 2 1 0 1 7 8 3
7 Inter Crisul Batar 1 0 1 0 3 3 1
8 Poiana Budureasa II 2 0 1 1 5 7 1
9 Victoria Tulca 2 0 1 1 3 5 1
10 CS Cetate Biharia 1 0 0 1 1 2 0
11 Izvorul Cociuba Mare 1 0 0 1 0 5 0
12 Unirea Rosia 2 0 0 2 7 12 0

 

Etapa viitoare (0-21 septembrie):
Poiana Budureasa II – FC Universitatea II
CSC Sânmartin – Gloria Căbeşti
CS Cetate Biharia – Inter Crişul Batăr
Victoria Tulca – Izvorul Cociuba Mare
Vulturul Dobreşti – Zorile Buntesti
Unirea Roşia – LPS Bihorul

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)