Interesante rezultate in intrecerile judetului Bihor

0
Posted September 22, 2014 by Lucian Popa in Handbal

007Rezultate Liga 4
Etapa 5 din 20-21 septembrie 2014

CF Liberty Oradea – CSM Olimpia Salonta 2-8
Crişan 65, Cr. Costin 82 – Ţîrlea 30, 66, 70, 76, 88, Chirodea 36, Laza 40, Szilagyi M. 54
Crişul Sântandrei – CF Bihorul Beius 0-0

FC Bihor II Oradea – CSU Partium Oradea 2-1
Lengyel 4, Ban 30 – Tokes 41
FC Universitatea Oradea – FC Hidişelul de Sus 1-3
Avăşanu 20 – Gado 17, C. Giura 73, R. Pocian 79 (11 m)
Viitorul Borş – CSO Ştei 1-2
Cr. Tătar 60 – Cr. Pele 36, Modan 55
Crişul Aleşd – Poiana Budureasa 4-2
Secară 28, C. Balogh 42, D. Varga 62 (11 m), A. Varga 90+3 – M. Haica 39, Ciobriş 56 (11 m)
Luceafărul Oradea – Unirea Valea lui Mihai 4-0
Teşedan 9, Lupaşcu 16, Balea 63, Mangra 90+3
Viitorul Marghita – Victoria Avram Iancu 2-1
C. Sabău 22, Cadar 64 – M. Bene 17

Clasament:

1 Luceafarul Oradea 5 4 1 0 26 2 13
2 Crisul Santandrei 5 4 1 0 18 4 13
3 CF Bihorul Beius 5 4 1 0 14 4 13
4 FC Hidiselul de Sus 5 4 1 0 10 2 13
5 CSM Olimpia Salonta 5 4 0 1 21 6 12
6 CSO Stei 5 3 1 1 18 10 10
7 Viitorul Marghita 5 3 1 1 10 6 10
8 Viitorul Bors 5 2 0 3 11 9 6
9 FC Bihor II Oradea 5 2 0 3 9 9 6
10 CSU Partium Oradea 5 2 0 3 13 14 6
11 Unirea Valea lui Mihai 5 2 0 3 7 11 6
12 FC Universitatea Oradea 5 1 0 4 7 17 3
13 Crisul Alesd 5 1 0 4 6 26 3
14 Victoria Avram Iancu 5 0 1 4 4 13 1
15 Poiana Budureasa 5 0 1 4 3 18 1
16 CF Liberty Oradea 5 0 0 5 5 31 0

Etapa viitoare (27-09-2014)
CF Bihorul Beius – CF Liberty Oradea
CSU Partium Oradea – Crişul Sântandrei
FC Hidişelul de Sus – FC Bihor II Oradea
CSO Ştei – FC Universitatea Oradea
Poiana Budureasa – Viitorul Borş
Unirea Valea lui Mihai – Crişul Aleşd
Victoria Avram Iancu – Luceafărul Oradea
CSM Olimpia Salonta – Viitorul Marghita
Liga a 5-a
Seria 1 etapa 4
CS Diosig Bihardioszeg – Sporting Lugaş 2-2

Săgeata Brusturi – Voinţa Suplac 7-2

Inter Aştileu – Asociația Sportivă Vadu Crișului 5-1
F. Lazăr 35, D. Lazăr 39, Suciu 67, Sitău 82, Noje 90+2 – Haşaş R. 21
Locadin Ţeţchea – CS Săcueni 5-0
Madar 30, 83, Cr. Butuc 37, 70, 73
Electric Star Marghita – Minerul Voivozi-Popesti 0-9
Buidoş 3, Horvath 23, Mârza 46, Pop 52, David 55, Biţ 56, M. Şerban 61, Şipoş 74, Covaci 85
Toldy Sannicolau de Munte – Unirea Bratca 2-3
Gabor 59, Meheş 67 – R. Iancu 17, S. Manea 55, Novc 56
AC Bihorul Lugas – Minerul Şuncuiuş 2-3
Bulboacă 64, Varga 73 – Şvab 56, Dobai 84, S. Brândaş 87

Clasament:

1 Locadin Tetchea 4 4 0 0 26 4 12
2 Inter Astileu 3 3 0 0 11 4 9
3 Minerul Suncuius 4 3 0 1 9 9 9
4 CS Diosig Bihardioszeg 4 2 1 1 14 4 7
5 Sporting Lugas 4 2 1 1 15 10 7
6 Vointa Suplac 4 2 1 1 12 13 7
7 Sageata Brusturi 3 2 0 1 10 5 6
8 Unirea Bratca 4 2 0 2 13 15 6
9 AC Bihorul Lugas 4 1 1 2 11 14 4
10 Minerul Voivozi-Popesti 2 1 0 1 9 9 3
11 A.S. Vadu Crisului 4 1 0 3 5 14 3
12 Toldy Sannicolau de Munte 4 0 1 3 12 17 1
13 Electric Star Marghita 4 0 1 3 5 20 1
14 CS Sacueni 4 0 0 4 2 16 0

 

Etapa 5 27-09-2014
Sporting Lugaş – Sageata Brusturi
Voinţa Suplac – Inter Aştileu
Asociația Sportivă Vadu Crișului – Locadin Ţeţchea
CS Săcueni – Electric Star Marghita
Minerul Voivozi-Popesti – Unirea Bratca
AC Bihorul Lugas – Toldy Sannicolau de Munte
Minerul Şuncuiuş – CS Diosig Bihardioszeg

Seria 2 etapa 3
CSC FC Paleu – Asociaţia Sportivă Cefa 3-0
Karacsonyi N. 1, Krizsan 14, Cseke 67
Voinţa Cheresig – CS Mădăras 0-5
R. Puşcaş 13, 48, O. Chiş 27, Kis E. 56, Beudean 75
Dacia Gepiu – Frontiera Oradea 2-2
Oros 33, B. Praja 65 – C. Coste 25, Copos 82
Viitorul Tărian – Cetatea Biharia 1-0
Pahonţu 83
Voinţa Ciumeghiu – Unirea Livada 2-2

Foresta Tileagd – CS 2 Osorhei 1-0
Gyuro 81

Clasament:

1 CS Madaras 3 3 0 0 19 4 9
2 Frontiera Oradea 3 2 1 0 19 4 7
3 Unirea Livada 3 2 1 0 7 3 7
4 Vointa Ciumeghiu 3 2 1 0 9 6 7
5 Cetatea Biharia 3 2 0 1 7 2 6
6 Viitorul Tarian 3 2 0 1 4 2 6
7 Foresta Tileagd 3 2 0 1 5 5 6
8 CSC FC Paleu 3 1 0 2 5 10 3
9 Dacia Gepiu 3 0 1 2 2 7 1
10 CS 2 Osorhei 3 0 0 3 3 7 0
11 Asociatia Sportiva Cefa 3 0 0 3 5 15 0
12 Vointa Cheresig 3 0 0 3 2 22 0

Etapa 4 27-09-2014
Asociaţia Sportivă Cefa – CS 2 Osorhei –
Unirea Livada – Foresta Tileagd –
Cetatea Biharia – Voinţa Ciumeghiu –
Frontiera Oradea – Viitorul Tărian –
CS Mădăras – Dacia Gepiu –
CSC FC Paleu – Voinţa Cheresig –

Seria 3 etapa 3
Poiana Budureasa II – FC Universitatea II 1-2
Dereș 26 – C. Filip 22, D. Daniel 58
CSC Sânmartin – Gloria Căbeşti 0-6
Alb 13, 16, M. Tirla 31, 49, Manea 77, Lasc 85 (11 m)
CS Cetate Biharia – Inter Crişul Batăr 3-3
Sotoc 17, C. Morar 28, Lucaciu 80 (11 m) – Lazăr 20, Mangrău 25, C. Matei 45 (11 m)
Victoria Tulca – Izvorul Cociuba Mare 3-1
Fekete 9, 29, N. Paveliuc 86 – B. Ţirban 75
Vulturul Dobreşti – Zorile Buntesti 1-1
Paşca F. 39 – Toderici 89
Unirea Roşia – LPS Bihorul 5-3
Ş. Uşvat 18, 20 (11 m), Maliţa 41, Bolha 57, P. Burescu 67 – Groza 16, Silaghi 40, Tarau 76 (11 m)
C. roşii: M. Pup (Roşia) în min. 75 pentru împiedicarea unei situaţii iminente de gol, respectiv Şereş (LPS) în min. 0 pentru împiedicarea înscrierii unui gol şi Luncn (LPS (min. 86) pentru cumul de cartonaşe galbene

Clasament:

1 Gloria Cabesti 3 3 0 0 14 4 9
2 Zorile Buntesti 2 2 0 0 7 4 6
3 CSC 2 Sanmartin 3 2 0 1 8 7 6
4 FC Universitatea II 3 2 0 1 9 9 6
5 Victoria Tulca 3 1 1 1 6 6 4
6 LPS Bihorul 3 1 1 1 6 7 4
7 Vulturul Dobresti 2 1 0 1 9 6 3
8 Unirea Rosia 3 1 0 2 12 15 3
9 Izvorul Cociuba Mare 3 1 0 2 5 11 3
10 Inter Crisul Batar 2 0 1 1 4 6 1
11 Poiana Budureasa II 3 0 1 2 6 9 1
12 CS Cetate Biharia 2 0 0 2 4 6 0
Etapa 4 27-09-2014
FC Universitatea II – LPS Bihorul
Zorile Buntesti – Unirea Roşia
Izvorul Cociuba Mare – Vulturul Dobreşti
Inter Crişul Batăr – Victoria Tulca
Gloria Căbeşti – CS Cetate Biharia
Poiana Budureasa II – CSC Sânmartin


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)