Lupta acerba la varful clasamentului in Liga a IV-a

0
Posted September 29, 2014 by Lucian Popa in Fotbal

006Rezultate Liga 4
Etapa 6 din 27-28 septembrie 2014

CF Bihorul Beius – CF Liberty Oradea 8-0
Pantiş 1 (autogol), R. Bogdan 14, Mândru 17, Micle 21, 86, Silaghi 24, D. Toma 35, Ban 67
CSU Partium Oradea – Crişul Sântandrei 3-2
Szeles 47, Cioloş 88, Gego 90+22 – A. Maghiar 50, Filimon 52
FC Hidişelul de Sus – FC Bihor II Oradea 2-1
Pocian 58, Neaga 87 – Mune 48
CSO Ştei – FC Universitatea Oradea 1-0
P. Mihuţa 36 (11 m)
Poiana Budureasa – Viitorul Borş 1-2
Haica 61 – Varitz 13, Câmpan 85
Unirea Valea lui Mihai – Crişul Aleşd 8-0
Kereszturi 6, 62, 70, Illes 15, Fele Sz. 23, Crişan 48, Sandor Cr. 86, Dumiter 90
Victoria Avram Iancu – Luceafărul Oradea 0-9
C. Roşu 14, 31, 86, Balla 17, 72, Lupşcu 41, Sfârlea 75, Orbai 83, Mangra 84
CSM Olimpia Salonta – Viitorul Marghita 3-0
Cr. Ţîrlea 22, 72, C. Laza 74

Clasament:

1 Luceafarul Oradea 6 5 1 0 35 2 16
2 CF Bihorul Beius 6 5 1 0 22 4 16
3 CSM Olimpia Salonta 6 5 0 1 24 6 15
4 Crisul Santandrei 6 4 1 1 20 7 13
5 CSO Stei 6 4 1 1 19 10 13
6 FC Hidiselul de Sus 5 4 1 0 10 2 13
7 Viitorul Marghita 6 3 1 2 10 9 10
8 Unirea Valea lui Mihai 6 3 0 3 15 11 9
9 Viitorul Bors 6 3 0 3 13 10 9
10 CSU Partium Oradea 6 3 0 3 16 16 9
11 FC Bihor II Oradea 5 2 0 3 9 9 6
12 FC Universitatea Oradea 6 1 0 5 7 18 3
13 Crisul Alesd 6 1 0 5 6 34 3
14 Poiana Budureasa 6 0 1 5 4 20 1
15 Victoria Avram Iancu 6 0 1 5 4 22 1
16 CF Liberty Oradea 6 0 0 6 5 39 0

Etapa 7 04-10-2014
CF Bihorul Beius – CSM Olimpia Salonta
CF Liberty Oradea – CSU Partium Oradea
Crişul Sântandrei – FC Hidişelul de Sus
FC Bihor II Oradea – CSO Ştei
FC Universitatea Oradea – Poiana Budureasa
Viitorul Borş – Unirea Valea lui Mihai
Crişul Aleşd – Victoria Avram Iancu
Luceafărul Oradea – Viitorul Marghita

Liga a 5-a
Seria 1 etapa 5
Sporting Lugaş – Sageata Brusturi 5-0
Măgui 7, I. Bot 52, 83, Graţias 86, I. Cheregi 90+3
C. roşu: Goman A. (Brusturi) în min. 67 pentru cumul
Voinţa Suplac – Inter Aştileu 0-1
Sitău 45
C. roşu: Hegedus (Aştileu) în min 16 pentru cumul
Asociația Sportivă Vadu Crișului – Locadin Ţeţchea 1-2
Gavriluţ M. 23 – Cr. Butuc 27 (11 m), A. Cipău 55
CS Săcueni – Electric Star Marghita 2-0
Madarász 55, Deák 70
C. roşu: Jeremias (min. 53) pentru oprirea unei situţii iminente de marca
Minerul Voivozi-Popesti – Unirea Bratca 5-3
Șerban 7, 81, Șipoș 31, 45, Pop D. 44, – Vereș 26, Brdea 72, Pădurețu 77
AC Bihorul Lugas – Toldy Sannicolau de Munte 0-1
Nemes 40
Minerul Şuncuiuş – CS Diosig Bihardioszeg 1-2
Şvab 79 (11 m) – Ungur 6 (utogol), Hodişan 84
C. roşii: Brândaş S. (Şuncuiuş) în min 88 pentru fault grosdoln, respectiv Man S. (Diosig) în min. 59 pentru fault ultim apărător

Clasament:

1 Locadin Tetchea 4 4 0 0 26 4 12
2 Inter Astileu 4 4 0 0 12 4 12
3 CS Diosig Bihardioszeg 5 3 1 1 16 5 10
4 Sporting Lugas 5 3 1 1 20 10 10
5 Minerul Suncuius 5 3 0 2 10 11 9
6 Vointa Suplac 5 2 1 2 12 14 7
7 Minerul Voivozi-Popesti 3 2 0 1 14 12 6
8 Sageata Brusturi 4 2 0 2 10 10 6
9 Unirea Bratca 5 2 0 3 16 20 6
10 Toldy Sannicolau de Munte 5 1 1 3 13 17 4
11 AC Bihorul Lugas 5 1 1 3 11 15 4
12 A.S. Vadu Crisului 4 1 0 3 5 14 3
13 CS Sacueni 5 1 0 4 4 16 3
14 Electric Star Marghita 5 0 1 4 5 22 1

Etapa 6 04-10-2014
Inter Aştileu – Sporting Lugaş
Locadin Ţeţchea – Voinţa Suplac
Electric Star Marghita – Asociația Sportivă Vadu Crișului
Unirea Bratca – CS Săcueni
CS Diosig Bihardioszeg – AC Bihorul Lugas
Sageata Brusturi – Minerul Şuncuiuş
Toldy Sannicolau de Munte – Minerul Voivozi-Popesti

Seria 2 etapa 4
Asociaţia Sportivă Cefa – CS 2 Osorhei 0-1
Puşcaş 9
Unirea Livada – Foresta Tileagd 5-1

Cetatea Biharia – Voinţa Ciumeghiu 3-0
Kerekgyarto 34, Reşte 43, Csapo 49
Frontiera Oradea – Viitorul Tărian 4-2
Coste 18, Copos 22, Sabău Gh (autogol) 81, P. Suciu 90 – Pahonţu 49, Sălăjan 89
CS Mădăras – Dacia Gepiu 0-0

CSC FC Paleu – Voinţa Cheresig 8-2

Clasament:

1 Frontiera Oradea 4 3 1 0 23 6 10
2 CS Madaras 4 3 1 0 19 4 10
3 Unirea Livada 4 3 1 0 12 4 10
4 Vointa Ciumeghiu 3 2 1 0 9 6 7
5 Cetatea Biharia 3 2 0 1 7 2 6
6 CSC FC Paleu 4 2 0 2 13 12 6
7 Viitorul Tarian 4 2 0 2 6 6 6
8 Foresta Tileagd 4 2 0 2 6 10 6
9 CS 2 Osorhei 4 1 0 3 4 7 3
10 Dacia Gepiu 4 0 2 2 2 7 2
11 Asociatia Sportiva Cefa 4 0 0 4 5 16 0
12 Vointa Cheresig 4 0 0 4 4 30 0

Etapa 5 04-10-2014
Voinţa Cheresig – Asociaţia Sportivă Cefa
Dacia Gepiu – CSC FC Paleu
Viitorul Tărian – CS Mădăras
Voinţa Ciumeghiu – Frontiera Oradea
Foresta Tileagd – Cetatea Biharia
CS 2 Osorhei – Unirea Livada

Seria 3 etapa 4
FC Universitatea II – LPS Bihorul 2-0
Ilies 27, 36
Zorile Buntesti – Unirea Roşia 1-2
D. Degău 45 (11 m) – V. Burescu 16, L. Tirla 55
C. roșu: D. Toma (Bunteşti) în min. Pentru bruscarea unui adversar când jocul era oprit
Izvorul Cociuba Mare – Vulturul Dobreşti 2-0
Chiricheu 14, Laslău 24
C. roşu: Malcoci (Cociuba) în min. 74 pentru cumul
Inter Crişul Batăr – Victoria Tulca 2-1
C. Matei 23, Haș 56 – Petran 6
Gloria Căbeşti – CS Cetate Biharia 9-0
D. Lezeu 5, Trip 8, M. Tirla 59, 68, 79, Lasc 71, Ţiboc 74, Manea 77, 90
Poiana Budureasa II – CSC Sânmartin 3-1
C. Oancea 30, 51, Sabău 87 – M. Marian
1 Gloria Cabesti 4 4 0 0 23 4 12
2 Zorile Buntesti 4 2 1 1 9 7 7
3 FC Universitatea II 3 2 0 1 9 9 6
4 CSC 2 Sanmartin 4 2 0 2 9 10 6
5 Unirea Rosia 4 2 0 2 14 16 6
6 Izvorul Cociuba Mare 4 2 0 2 7 11 6
7 Inter Crisul Batar 4 1 2 1 9 10 5
8 Vulturul Dobresti 4 1 1 2 10 9 4
9 Poiana Budureasa II 4 1 1 2 9 10 4
10 Victoria Tulca 4 1 1 2 7 8 4
11 LPS Bihorul 3 1 1 1 6 7 4
12 CS Cetate Biharia 4 0 1 3 7 18 1
Etapa 5 04-10-2014
CSC Sânmartin – FC Universitatea II
CS Cetate Biharia – Poiana Budureasa II
Victoria Tulca – Gloria Căbeşti
Vulturul Dobreşti – Inter Crişul Batăr
Unirea Roşia – Izvorul Cociuba Mare
LPS Bihorul – Zorile Buntesti

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)