Scor fluviu la Hidisel. Luceferii fara greseala

0
Posted October 13, 2014 by Lucian Popa in Fotbal

013Rezultate Liga 4
Etapa 8 din 11-12 octombrie 2014

Seniori
CSU Partium Oradea – CF Bihorul Beius 1-3
D. Toma (autogol) 44 – A. Ban 35, Micle 75, Mândru 90
FC Hidişelul de Sus – CF Liberty Oradea 18-0
Gado 2, 22, 34, 55, 61, 80, Chețan 15, 40, 41, 49, Cr. Abrudan 20, Bundea 46, 48, Neaga 53, S. Ban 69, 75, 88, Ungur 68
CSO Ştei – Crişul Sântandrei 2-0
B. Dumuța 18, Cr. Pele 89
Poiana Budureasa – FC Bihor II Oradea 0-3
Lukcs Zs. 57, Sas 59 (11 m), Vlad 85
Unirea Valea lui Mihai – FC Universitatea Oradea 2-1
Illyes 10, Gyula 30 – Avașnu 61
Victoria Avram Iancu – Viitorul Borş 3-2
M. Bene 16, 60 (11 m), 62 – Vardi (autogol) 33, Varitz 41
C. roșu: Varitz 73 (Bors) pentru cumul
Viitorul Marghita – Crişul Aleşd 1-2
Hosu 71 – D. Varga 10, A. Varga 87
CSM Olimpia Salonta – Luceafărul Oradea 0-5
Sfârlea 20, Balea 44, Ciuciu 65, Agiurgioaiei 81, 84

Clasament:

1 Luceafarul Oradea 8 7 1 0 47 2 22

2 FC Hidiselul de Sus 8 6 2 0 30 3 20
3 CF Bihorul Beius 8 6 2 0 26 6 20
4 CSO Stei 8 6 1 1 23 11 19
5 CSM Olimpia Salonta 8 5 1 2 25 12 16
6 Crisul Santandrei 8 4 2 2 20 9 14
7 Viitorul Bors 8 4 0 4 18 14 12
8 Unirea Valea lui Mihai 8 4 0 4 18 15 12
9 CSU Partium Oradea 8 4 0 4 21 21 12
10 Viitorul Marghita 8 3 1 4 11 18 10
11 FC Bihor II Oradea 8 3 0 5 14 13 9
12 Victoria Avram Iancu 8 2 1 5 11 24 7
13 FC Universitatea Oradea 8 2 0 6 11 20 6
14 Crisul Alesd 8 2 0 6 8 39 6
15 Poiana Budureasa 8 0 1 7 4 26 1
16 CF Liberty Oradea 8 0 0 8 7 61 0

Etapa 9
CSM Olimpia Salonta – CSU Partium Oradea
CF Bihorul Beius – FC Hidişelul de Sus
CF Liberty Oradea – CSO Ştei
Crişul Sântandrei – Poiana Budureasa
FC Bihor II Oradea – Unirea Valea lui Mihai
FC Universitatea Oradea – Victoria Avram Iancu
Viitorul Borş – Viitorul Marghita
Crişul Aleşd – Luceafărul Oradea

Liga a 5-a
Seria 1 etapa 7
Sporting Lugaş – Locadin Ţeţchea 2-1
I. Cheregi 55, 71 – Cr. Butuc 2
C. roșu: Chirilă (Locadin) in min. 39 pentru cumul de cartonaşe galbene
Voinţa Suplac – Electric Star Marghita 6-4
Pușcaș 17, Fazakas 19, Szekrenyes 22, 80, Olteanu 26, Borzasi 47 – Somoghi 52, 64, 74, Varga 88
Asociația Sportivă Vadu Crișului – Unirea Bratca 1-2
Lazăr 74 – Caba 56, Iancu 61
CS Săcueni – Minerul Voivozi-Popesti 1-4
Olah 83 – Fl. Pop 22, Șipoș 28, 69, Covaci 73
CS Diosig Bihardioszeg – Toldy Sannicolau de Munte 11-0
G. Costea 23, 38, Selegian 24, 60, 62, Vaida 44, 56, 70, Szucs 48, 83, Gondor 90
C. roșu: Nica (Toldy) în min. 20 pentru henț în afara careului de 16 m, împiedicând înscriea unui gol
AC Bihorul Lugas – Săgeata Brusturi 2-1
M. Gal 2, Mușat 29 – Grozav 11
C. roșu: Gal (AC Bihorul) în min. 71 pentru cumul, după care a adresat cuvnte jignitoare arbitrului
Minerul Şuncuiuş – Inter Aştileu 2-2
Șvab 57, 74 – Șipoș 51, A. Suciu 55
C. roșu: M. Noje (In ter) in min. 70 pentru cumul

Clasament:

1 CS Diosig 7 5 1 1 31 5 16
2 Sporting Lugas 7 5 1 1 26 12 16
3 Locadin Tetchea 7 5 0 2 33 8 15
4 Inter Astileu 6 4 1 1 15 10 13
5 Minerul Voivozi-Popesti 6 4 0 2 25 22 12
6 Unirea Bratca 7 4 0 3 22 21 12
7 Minerul Suncuius 7 3 2 2 13 14 11
8 Sageata Brusturi 7 3 1 3 18 15 10
9 Vointa Suplac 7 3 1 3 19 22 10
10 A.S. Vadu Crisului 7 3 0 4 12 21 9
11 AC Bihorul Lugas 7 2 1 4 13 20 7
12 Toldy Sannicolau de Munte 7 1 1 5 16 33 4
13 CS Sacueni 7 1 0 6 5 24 3
14 Electric Star Marghita 7 0 1 6 12 33 1

Etapa 8
Electric Star Marghita – Sporting Lugaş
Unirea Bratca – Voinţa Suplac
Minerul Voivozi-Popesti – Asociația Sportivă Vadu Crișului
CS Săcueni – Toldy Sannicolau de Munte
Sageata Brusturi – CS Diosig Bihardioszeg
Inter Aştileu – AC Bihorul Lugas
Locadin Ţeţchea – Minerul Şuncuiuş

Seria 2 etapa 5
Asociaţia Sportivă Cefa – Unirea Livada 0-3
S. Suciu 48, Tipiu 72, Leaho 87
Cetatea Biharia – CS 2 Osorhei 2-0

Frontiera Oradea – Foresta Tileagd 2-2
Copos 54, Herle 76 – Gyuro 56, 80
CS Mădăras – Voinţa Ciumeghiu 6-1
Perse 45, Pereț 49, Pușcaș 55, 87, Jurcuț 78, 85 – Șipoș 62
CSC FC Paleu – Viitorul Tărian 1-3
B Abrudan 22 – Haragîș 54 (11 m), Tripon 64, Selejan 73
Voinţa Cheresig – Dacia Gepiu 3-2
R. Avram 53, Luncan 7, Bulzan 80 – B. Avram 25, Vereș 55

Clasament:

1 CS Madaras 6 5 1 0 30 6 16
2 Unirea Livada 6 5 1 0 19 4 16
3 Frontiera Oradea 6 4 2 0 30 8 14
4 Cetatea Biharia 6 4 0 2 15 6 12
5 Foresta Tileagd 6 3 1 2 12 15 10
6 Viitorul Tarian 6 3 0 3 10 12 9
7 Vointa Ciumeghiu 6 2 1 3 10 20 7
8 CSC FC Paleu 6 2 0 4 16 22 6
9 Dacia Gepiu 6 1 2 3 11 12 5
10 CS 2 Osorhei 6 1 0 5 4 13 3
11 Asociatia Sportiva Cefa 6 1 0 5 7 19 3
12 Vointa Cheresig 6 1 0 5 7 34 3
Etapa 7 18-10-2014
Dacia Gepiu – Asociaţia Sportivă Cefa
Viitorul Tărian – Voinţa Cheresig
Voinţa Ciumeghiu – CSC FC Paleu
Foresta Tileagd – CS Mădăras
CS 2 Osorhei – Frontiera Oradea
Unirea Livada – Cetatea Biharia
Seria 3 etapa 6
FC Universitatea II – Zorile Buntesti 1-1
Drinc 83 (11 m), Corbu 90+2 (11 m)
Izvorul Cociuba Mare – LPS Bihorul 4-3
D. Ștefan 35, 47, Laslău 38, Pașca 84 (autogol) – Nicoruț 50, B. Popa 60 (11 m), 75
Inter Crişul Batăr – Unirea Roşia 4-2
C. Matei 66, Lazăr 84, Sturz 58, Țeudean 90+2 – V. Burescu 56, D. Tirla 85
Gloria Căbeşti – Vulturul Dobreşti 3-1
Lasc 45, D. Trip 78 (11 m), D. Iancu 88 – Sânza 65
C. roșu: Manea (Gloria) în min. 73 pentru comportare violentă – Foghiș (Vulturul) în min. 83 pentru oprirea unei situții iminente de a marca, Spin (Vulturul) min. 82 pentru injurii la arbitru
Poiana Budureasa II – Victoria Tulca 3-1

CSC Sânmartin – CS Cetate Biharia 4-2
Căvăjdan 45+3, 81, 83, G. Galea 72 – Morar 48, 65
C. roși: Căvăjdan (CSC II) în min., 90+1 pentru injurii adresate unui coechipier – M. Bot (Cetate) în min. 80 pentru împiedicarea înscrierii unui gol

Clasament:

1 Gloria Cabesti 6 5 0 1 27 8 15
2 CSC 2 Sanmartin 6 4 0 2 16 14 12
3 Izvorul Cociuba Mare 6 4 0 2 13 15 12
4 Poiana Budureasa II 6 3 1 2 17 12 10
5 FC Universitatea II 6 3 1 2 14 13 10
6 Zorile Buntesti 6 2 3 1 11 9 9
7 Inter Crisul Batar 6 2 2 2 15 15 8
8 Victoria Tulca 6 2 1 3 11 12 7
9 Unirea Rosia 6 2 0 4 17 22 6
10 LPS Bihorul 6 1 2 3 10 14 5
11 Vulturul Dobresti 5 1 1 3 11 12 4
12 Vulturl Dobresti 1 1 0 0 3 2 3
13 CS Cetate Biharia 6 0 1 5 10 27 1

Etapa 7
CS Cetate Biharia – FC Universitatea II
Victoria Tulca – CSC Sânmartin
Vulturul Dobreşti – Poiana Budureasa II
Unirea Roşia – Gloria Căbeşti
LPS Bihorul – Inter Crişul Batăr
Zorile Buntesti – Izvorul Cociuba Mare

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)