Achim: “Am venit la Astana cu o formula restransa”

0
Posted November 6, 2014 by Lucian Popa in Baschet

achimImediat după finalul jocului BC Astana – CSM U Oradea 80-64, Cristian Achim antrenorul orădenilor avea să spună:
“Cred că a fost un meci atractiv pentru fani. Ne-am așteptat la o prestație modestă din partea echipei noastre în condițiile în care am venit la Astana cu o formulă restrânsă de jucători. Pe marginea celor întâmplate în teren doresc să remarc evoluția lui Daniel Popescu pentru echipa noastră, respectiv contribuția pivotului Luksa Andric din partea formației gazdă. Vreau să subliniez faptul că întreaga noastră delegație s-a simțit extrem de bine să joace în această sală. Urez mult succes echipei de aici și să aibă sala plină la fiecare meci.”


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 ComentariiFii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)