Crisul Oradea castiga in fata Rapidului

0
Posted November 8, 2014 by Lucian Popa in Polo

094Crisul Oradea a invins cu 14-11 pe Rapid, in primul joc din runda a 5-a a Superligii Nationale. Tinerii juctori oradeni au inceput foarte bine partida si dupa primul sfert au condus cu 5 la 1 pe tabela de marcaj. Bucurestenii au revenit in a doua repriza si au reusit sa se apropie la un singur gol de adversari (7-6). Gazdele au dominat urmatoarele 8 minute ale partidei, punctand de trei ori fara sa primeasca gol. Ultima parte a apartinut din nou Rapidului care a marcat 5 goluri dar a si fost depasita de patru ori in aparare. Scor final 14 la 11 pentru Crisul, revansa urmand a se disputa duminica de la ora 10.00. Claudiu Alb a marcat patru goluri pentru formatia oradeana, insa cel mai bun marcator al partidei a fost rapidistul Tudor Fulea cu 5 goluri inscrise.

Crisul Oradea – Rapid 14-11 (5-1, 2-5, 3-0, 4-5)

Crisul: Claudiu Alb 4, Istvan Szabo 3 (1 pen), Viktor Kovats 2, A. Draghici 1, Cristian Dobre 1, Antonio Alexandrescu 1 pen, Cristian Sechei 1 pen , Bogdan Codila 1.

Rapid: Tudor Fulea 5, Alexandru Samson 3, Ovidiu Costea 1, Silviu Patrascu 1.