Derby de interes la Sanmartin

0
Posted November 6, 2014 by Lucian Popa in Fotbal

270La finele acestei saptamani se vor disputa partidele din cadrul etapei a XII-a a Ligi a IV-a Bihor. Cel mai interesant joc va avea loc la Sanmartin acolo unde Luceafarul va primi replica celor de la FC Bihor.

Iată partidele:

CSO Ştei – FC Hidişelul de Sus
Poiana Budureasa – CSU Partium Oradea
Unirea Valea lui Mihai – CF Bihorul Beius
Victoria Avram Iancu – CF Liberty Oradea
Viitorul Marghita – Crişul Sântandrei
Luceafărul Oradea – FC Bihor II Oradea
Crişul Aleşd – FC Universitatea Oradea
Viitorul Borş – CSM Olimpia Salonta

Clasament:

1 Luceafarul Oradea 11 10 1 0 67 3 31
2 FC Hidiselul de Sus 11 9 2 0 39 5 29
3 CSO Stei 11 7 3 1 30 12 24
4 Crisul Santandrei 11 7 2 2 32 9 23
5 CF Bihorul Beius 10 6 3 1 27 9 21
6 CSM Olimpia Salonta 11 6 2 3 26 15 20
7 Viitorul Bors 11 6 0 5 23 23 18
8 FC Bihor II Oradea 11 5 1 5 21 13 16
9 Unirea Valea lui Mihai 11 5 0 6 26 25 15
10 CSU Partium Oradea 11 4 2 5 23 25 14
11 Viitorul Marghita 11 4 2 5 16 20 14
12 Victoria Avram Iancu 11 2 2 7 11 27 8
13 FC Universitatea Oradea 11 2 1 8 11 35 7
14 Crisul Alesd 11 2 0 9 10 45 6
15 Poiana Budureasa 11 1 1 9 7 36 4
16 CF Bihoru Beius 1 1 0 0 3 0 3
17 CF Liberty Oradea 11 0 0 11 8 78 0

 

Seria 1 etapa 11

Sporting Lugaş – CS Săcueni
Voinţa Suplac – Asociația Sportivă Vadu Crișului
Toldy Sannicolau de Munte – Inter Aştileu
Sageata Brusturi – Locadin Ţeţchea
CS Diosig Bihardioszeg – Electric Star Marghita
AC Bihorul Lugas – Unirea Bratca
Minerul Şuncuiuş – Minerul Voivozi-Popesti

Clasament:

1 Locadin Tetchea 10 8 0 2 45 11 24
2 CS Diosig Bihardioszeg 10 7 1 2 51 10 22
3 Sporting Lugas 10 7 1 2 33 15 22
4 Minerul Voivozi-Popesti 9 7 0 2 37 23 21
5 Minerul Suncuius 10 5 2 3 19 19 17
6 Unirea Bratca 10 5 0 5 26 28 15
7 Inter Astileu 9 4 2 3 18 25 14
8 AC Bihorul Lugas 10 4 1 5 19 25 13
9 Sageata Brusturi 10 3 2 5 24 29 11
10 Toldy Sannicolau de Munte 10 3 2 5 21 36 11
11 A.S. Vadu Crisului 10 3 2 5 14 31 11
12 Vointa Suplac 10 3 1 6 22 30 10
13 CS Sacueni 10 2 1 7 11 28 7
14 Electric Star Marghita 10 0 1 9 12 42 1

Etapa 10 08-11-2014
Asociaţia Sportivă Cefa – Frontiera Oradea
CS Mădăras – Cetatea Biharia
CSC FC Paleu – Unirea Livada
Voinţa Cheresig – CS 2 Osorhei
Dacia Gepiu – Foresta Tileagd –
Viitorul Tărian – Voinţa Ciumeghiu

Clasament:

1 CS Madaras 9 8 1 0 43 8 25
2 Cetatea Biharia 9 6 1 2 22 10 19
3 Frontiera Oradea 9 5 3 1 39 11 18
4 Unirea Livada 9 5 3 1 23 13 18
5 CSC FC Paleu 9 4 1 4 28 26 13
6 Foresta Tileagd 9 4 1 4 21 23 13
7 Viitorul Tarian 9 4 0 5 18 20 12
8 Dacia Gepiu 9 3 2 4 19 17 11
9 Vointa Ciumeghiu 9 3 2 4 15 29 11
10 Vointa Cheresig 9 2 1 6 13 44 7
11 CS 2 Osorhei 9 1 1 7 7 26 4
12 Asociatia Sportiva Cefa 9 1 0 8 9 30 3

Etapa 10 08-11-2014
FC Universitatea II – Inter Crişul Batăr
Gloria Căbeşti – Izvorul Cociuba Mare
Poiana Budureasa II – Zorile Buntesti
CSC Sânmartin – LPS Bihorul
CS Cetate Biharia – Unirea Roşia
Victoria Tulca – Vulturul Dobreşti
Clasament:

1 Gloria Cabesti 9 6 0 3 36 17 18
2 Victoria Tulca 9 5 1 3 21 13 16
3 Izvorul Cociuba Mare 9 5 1 3 17 19 16
4 Zorile Buntesti 9 4 3 2 18 16 15
5 Vulturul Dobresti 9 4 2 3 31 21 14
6 FC Universitatea II 9 4 2 3 26 21 14
7 Poiana Budureasa II 9 4 2 3 23 19 14
8 CSC 2 Sanmartin 9 4 1 4 20 24 13
9 Inter Crisul Batar 9 3 2 4 22 23 11
10 LPS Bihorul 9 3 2 4 19 22 11
11 Unirea Rosia 9 3 1 5 23 27 10
12 CS Cetate Biharia 9 0 1 8 14 48 1

Etapa 10 08-11-2014
FC Universitatea II – Inter Crişul Batăr
Gloria Căbeşti – Izvorul Cociuba Mare
Poiana Budureasa II – Zorile Buntesti
CSC Sânmartin – LPS Bihorul
CS Cetate Biharia – Unirea Roşia
Victoria Tulca – Vulturul Dobreşti

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)