Luceafarul si FC Hidisel disputa interesanta la varful clasamentului

0
Posted November 3, 2014 by Lucian Popa in Fotbal
Ciao restaurant - pizzerie

084La finele saptamanii trecute s-au disputat partidele din cadrul etapei a XI-a a Ligi a IV-a Bihor. Iată rezultatele:

CSM Olimpia Salonta – FC Hidişelul de Sus 0-3
D. Cuc 11, Fărcuța 53, Chețan 66
CSU Partium Oradea – CSO Ştei 0-0
C. roșu: D. Jurcă (CSO) în min. 86 pentru cumul
CF Bihorul Beius – Poiana Budureasa 3-0
Mihoc 19, D. Tom 30, Mikle 85
CF Liberty Oradea – Unirea Valea lui Mihai 1-8
Rada 8 – Dumiter 17, 33, 75, Iles 22, Crișan 38, 56, 73, Kereszturi 80
Crişul Sântandrei – Victoria Avram Iancu 2-0
O. Morna 32, R. Ștefan 35
FC Bihor II Oradea – Viitorul Marghita 0-0

FC Universitatea Oradea – Luceafărul Oradea 0-11
C. roșu 3, 27, 77, Balla 10, 35, Balea 45, Agiurgioaiei 66, 83, 88, 90+2, Lupașcu 78,
Viitorul Borş – Crişul Aleşd 3-1
Moisi 40, Karacsonyi 56, Varitz 84 – Ozovehe 39

Clasament:

1 Luceafarul Oradea 11 10 1 0 67 3 31
2 FC Hidiselul de Sus 11 9 2 0 39 5 29
3 CSO Stei 11 7 3 1 30 12 24
4 Crisul Santandrei 11 7 2 2 32 9 23
5 CF Bihorul Beius 10 6 3 1 27 9 21
6 CSM Olimpia Salonta 11 6 2 3 26 15 20
7 Viitorul Bors 11 6 0 5 23 23 18
8 FC Bihor II Oradea 11 5 1 5 21 13 16
9 Unirea Valea lui Mihai 11 5 0 6 26 25 15
10 CSU Partium Oradea 11 4 2 5 23 25 14
11 Viitorul Marghita 11 4 2 5 16 20 14
12 Victoria Avram Iancu 11 2 2 7 11 27 8
13 FC Universitatea Oradea 11 2 1 8 11 35 7
14 Crisul Alesd 11 2 0 9 10 45 6
15 Poiana Budureasa 11 1 1 9 7 36 4
16 CF Bihoru Beius 1 1 0 0 3 0 3
17 CF Liberty Oradea 11 0 0 11 8 78 0

Etapa 12 08-11-2014
CSO Ştei – FC Hidişelul de Sus
Poiana Budureasa – CSU Partium Oradea
Unirea Valea lui Mihai – CF Bihorul Beius
Victoria Avram Iancu – CF Liberty Oradea
Viitorul Marghita – Crişul Sântandrei
Luceafărul Oradea – FC Bihor II Oradea
Crişul Aleşd – FC Universitatea Oradea
Viitorul Borş – CSM Olimpia Salonta

Seria 1 etapa 10
Minerul Voivozi-Popesti – Sporting Lugaş 3-1
Dumitra 41 (11 m), Biț 5, Sebestyen 70 – Ilisie 90+2
CS Săcueni – Voinţa Suplac 4-1
Letai 38, Papp, 88, 88, Szucs 83 – Chirilă 4
AS Vadu Crișului – Toldy Sannicolau de Munte 1-1

Inter Aştileu – Sageata Brusturi 3-3
Suciu 19, 70, Bela 50 – Grozav 13, 80, 82
Locadin Ţeţchea – CS Diosig Bihardioszeg 3-0
Cr. Butuc 33, 60, Varga T. 47
Electric Star Marghita – AC Bihorul Lugas 0-2
Bulboacă 55, Varga 66
Unirea Bratca – Minerul Şuncuiuş 1-2
Vereș 90+2 – Șvab 12, Găvriluț 18
C. roșu: P. Toderaș (Minerul) în min. 52 pentru oprirea unei situații iminente de gol

Clasament:

1 Locadin Tetchea 10 8 0 2 45 11 24
2 CS Diosig Bihardioszeg 10 7 1 2 51 10 22
3 Sporting Lugas 10 7 1 2 33 15 22
4 Minerul Voivozi-Popesti 9 7 0 2 37 23 21
5 Minerul Suncuius 10 5 2 3 19 19 17
6 Unirea Bratca 10 5 0 5 26 28 15
7 Inter Astileu 9 4 2 3 18 25 14
8 AC Bihorul Lugas 10 4 1 5 19 25 13
9 Sageata Brusturi 10 3 2 5 24 29 11
10 Toldy Sannicolau de Munte 10 3 2 5 21 36 11
11 A.S. Vadu Crisului 10 3 2 5 14 31 11
12 Vointa Suplac 10 3 1 6 22 30 10
13 CS Sacueni 10 2 1 7 11 28 7
14 Electric Star Marghita 10 0 1 9 12 42 1

Etapa 11 08-11-2014
Sporting Lugaş – CS Săcueni
Voinţa Suplac – Asociația Sportivă Vadu Crișului
Toldy Sannicolau de Munte – Inter Aştileu
Sageata Brusturi – Locadin Ţeţchea
CS Diosig Bihardioszeg – Electric Star Marghita
AC Bihorul Lugas – Unirea Bratca
Minerul Şuncuiuş – Minerul Voivozi-Popesti

Seria 2 etapa 9
Viitorul Tărian – Asociaţia Sportivă Cefa 4-1
Selejn 18, Danciu 64, Cr. Pop 73, Pahonțu 81 (11 m) – C. Bradea 51
Voinţa Ciumeghiu – Dacia Gepiu 3-1
Gyurka 16, Șipoș 35, Lasco 80 – Oros 90+2
C. roșu: David S. (Voința) pentru cumul în min. 65
Foresta Tileagd – Voinţa Cheresig 7-2
Turbatu 18, 23, Bora 19, Gyuro 25, 30, 67, 84 (11 m) – Maier 80 (11 m), Curpaș 90 (11 m)
CS 2 Osorhei – CSC FC Paleu 1-1
Zaro 37 – Kracsony 90+3
C. roșu: Lerințiu (CS II) în min. 87 pentru fault ultim apărător
Unirea Livada – CS Mădăras 0-5
R. Pușcaș 19, 21, Pereț 39, 73, Baran 71
C. roșu: Berindei A. (Unirea) în min. 65 pentru comportare violentă
Cetatea Biharia – Frontiera Oradea 1-1
Reștea 16 / F. Buzaș 26

Clasament:

1 CS Madaras 9 8 1 0 43 8 25
2 Cetatea Biharia 9 6 1 2 22 10 19
3 Frontiera Oradea 9 5 3 1 39 11 18
4 Unirea Livada 9 5 3 1 23 13 18
5 CSC FC Paleu 9 4 1 4 28 26 13
6 Foresta Tileagd 9 4 1 4 21 23 13
7 Viitorul Tarian 9 4 0 5 18 20 12
8 Dacia Gepiu 9 3 2 4 19 17 11
9 Vointa Ciumeghiu 9 3 2 4 15 29 11
10 Vointa Cheresig 9 2 1 6 13 44 7
11 CS 2 Osorhei 9 1 1 7 7 26 4
12 Asociatia Sportiva Cefa 9 1 0 8 9 30 3

Etapa 10 08-11-2014
Asociaţia Sportivă Cefa – Frontiera Oradea
CS Mădăras – Cetatea Biharia
CSC FC Paleu – Unirea Livada
Voinţa Cheresig – CS 2 Osorhei
Dacia Gepiu – Foresta Tileagd –
Viitorul Tărian – Voinţa Ciumeghiu

Seria 3 etapa 9
Victoria Tulca – FC Universitatea II 4-1
Fekete F. 8, 81, Petran 31, Paveliuc 69 – Călăcean 86 (11 m)
C. roșii: Cornea (Victoria) și Leș (FCU II) mbii in min. 35 pentru lovire reciprocă
Vulturul Dobreşti – CS Cetate Biharia 9-2
Tudor 5, L. Covaci 10, 18, 58, Pașca 14, 16, 45, Duluș 69 (11 m), Bozsanyi 82 (autogol) – Habakok 70, 83
Unirea Roşia – CSC Sânmartin 2-2
V. Burescu 33, Bolha 78 – Bala 65, Iuhas M. 84
C. roșu: Blideran (CSC II) pentru cumul de cartonașe galbene, la finalul jocului.
LPS Bihorul – Poiana Budureasa II 3-1
Micle 22, Luncan 49, Marioane 62 – Sabău 35
C. roșu: Oancea (Poiana II) în min. 70 pentru injurii aduse unui adversar
Zorile Buntesti – Gloria Căbeşti 5-3
Tomuțiu 30, Haidu 39, 49, Corbu 43 (11 m), M. Toma 72 – Alb 20, 21, Țiboc 78
C. roșu: L. Ștefănică (Gloria) în min. 4 pentru împingerea arbitrului
Izvorul Cociuba Mare – Inter Crişul Batăr 2-1
Madear 75, Țirban 78 – Mangrău 65

Clasament:

1 Gloria Cabesti 9 6 0 3 36 17 18
2 Victoria Tulca 9 5 1 3 21 13 16
3 Izvorul Cociuba Mare 9 5 1 3 17 19 16
4 Zorile Buntesti 9 4 3 2 18 16 15
5 Vulturul Dobresti 9 4 2 3 31 21 14
6 FC Universitatea II 9 4 2 3 26 21 14
7 Poiana Budureasa II 9 4 2 3 23 19 14
8 CSC 2 Sanmartin 9 4 1 4 20 24 13
9 Inter Crisul Batar 9 3 2 4 22 23 11
10 LPS Bihorul 9 3 2 4 19 22 11
11 Unirea Rosia 9 3 1 5 23 27 10
12 CS Cetate Biharia 9 0 1 8 14 48 1

Etapa 10 08-11-2014
FC Universitatea II – Inter Crişul Batăr
Gloria Căbeşti – Izvorul Cociuba Mare
Poiana Budureasa II – Zorile Buntesti
CSC Sânmartin – LPS Bihorul
CS Cetate Biharia – Unirea Roşia
Victoria Tulca – Vulturul Dobreşti


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)