Luceferii castiga fara probleme la Santandrei

0
Posted November 17, 2014 by Lucian Popa in Fotbal

312Rezultate Liga 4
Etapa 13 din 15 noiembrie 2014

Seniori
CSM Olimpia Salonta – CSO Ştei 2-0
Cr. Țârle 46, 54
C. roșu: C. Laza (Olimpia) min. 88 pentru cumul

FC Hidişelul de Sus – Poiana Budureasa 5-0
Chețan 3, Pocean 17, Bundea 20, D. Cuc 59, 86

CSU Partium Oradea – Unirea Valea lui Mihai 2-1
Kereszturi 26 – Gego 30, 68

CF Bihorul Beius – Victoria Avram Iancu 2-0
Briciu 27, D: Toma 64

CF Liberty Oradea – Viitorul Marghita 1-5
Cr. Costin 80 (11 m) – Varodi 37, Hosu 56, 79, 81, 87

Crişul Sântandrei – Luceafărul Oradea 1-2
E. Popa 90+3 – C. Roșu 14, M. Popa 56
C. roșii: R. Ștefan (Crișul) în min. 89, respectiv A. Floruț (Lucefărul) în min. 71, ambii pentru cumul

FC Bihor II Oradea – Crişul Aleşd 5-1
Lukacs Zs. 4, 37, Lengyel 6, Volpe 37, Sârbu 56 – Cătană 27

FC Universitatea Oradea – Viitorul Borş 1-1
Avășanu 61 – Karacsonyi G. 13

Clasament:

1 Luceafarul Oradea 13 12 1 0 72 5 37
2 FC Hidiselul de Sus 13 10 2 1 44 6 32
3 CF Bihorul Beius 13 8 4 1 33 10 28
4 CSO Stei 13 8 3 2 31 14 27
5 Crisul Santandrei 13 8 2 3 36 11 26
6 CSM Olimpia Salonta 13 7 2 4 29 17 23
7 Viitorul Bors 13 7 1 5 26 25 22
8 CSU Partium Oradea 13 6 2 5 27 26 20
9 FC Bihor II Oradea 13 6 1 6 27 17 19
10 Viitorul Marghita 13 5 2 6 21 24 17
11 Unirea Valea lui Mihai 13 5 1 7 28 28 16
12 Victoria Avram Iancu 13 3 2 8 13 30 11
13 FC Universitatea Oradea 13 2 3 8 13 37 9
14 Crisul Alesd 13 2 1 10 12 51 7
15 Poiana Budureasa 13 1 1 11 7 43 4
16 CF Liberty Oradea 13 0 0 13 10 85 0

Liga a 5-a
Seria 1 etapa 12

Asociația Sportivă Vadu Crișului – Sporting Lugaş 0-5

Voinţa Suplac – Toldy Sannicolau de Munte 2-1

Locadin Ţeţchea – Inter Aştileu 6-0

Electric Star Marghita – Sageata Brusturi 2-2

Unirea Bratca – CS Diosig Bihardioszeg 2-6

Minerul Voivozi-Popesti – AC Bihorul Lugas 5-1

CS Săcueni – Minerul Şuncuiuş 0-0

Clasament:

1 Locadin Tetchea 12 10 0 2 54 12 30
2 CS Diosig Bihardioszeg 12 9 1 2 64 12 28
3 Sporting Lugas 12 9 1 2 41 15 28
4 Minerul Voivozi-Popesti 11 8 1 2 42 24 25
5 Minerul Suncuius 12 5 4 3 19 19 19
6 Vointa Suplac 12 5 1 6 25 31 16
7 AC Bihorul Lugas 12 5 1 6 23 31 16
8 Unirea Bratca 12 5 0 7 29 37 15
9 Inter Astileu 11 4 2 5 19 33 14
10 Toldy Sannicolau de Munte 12 4 2 6 24 39 14
11 Sageata Brusturi 12 3 3 6 27 34 12
12 A.S. Vadu Crisului 12 3 2 7 14 37 11
13 CS Sacueni 12 2 2 8 11 31 8
14 Electric Star Marghita 12 0 2 10 14 51 2

Etapa 13 22-11-2014
Sporting Lugaş – Voinţa Suplac
Minerul Şuncuiuş – Asociația Sportivă Vadu Crișului
AC Bihorul Lugas – CS Săcueni
CS Diosig Bihardioszeg – Minerul Voivozi-Popesti
Sageata Brusturi – Unirea Bratca
Inter Aştileu – Electric Star Marghita
Toldy Sannicolau de Munte – Locadin Ţeţchea
Seria 2 etapa 11
Voinţa Ciumeghiu – Asociaţia Sportivă Cefa 10-3

Foresta Tileagd – Viitorul Tărian 1-2

CS 2 Osorhei – Dacia Gepiu 3-3

Unirea Livada – Voinţa Cheresig 7-1

Cetatea Biharia – CSC FC Paleu 3-0

Frontiera Oradea – CS Mădăras 0-3

Clasament:

1 CS Madaras 11 10 1 0 49 8 31
2 Frontiera Oradea 11 6 3 2 42 14 21
3 Unirea Livada 11 6 3 2 31 16 21
4 Cetatea Biharia 10 6 1 3 22 13 19
5 Viitorul Tarian 11 6 0 5 23 21 18
6 CSC FC Paleu 10 5 1 4 30 27 16
7 Foresta Tileagd 11 4 2 5 22 25 14
8 Vointa Ciumeghiu 11 4 2 5 25 35 14
9 Dacia Gepiu 11 3 4 4 22 20 13
10 CS 2 Osorhei 11 2 2 7 12 30 8
11 Vointa Cheresig 11 2 1 8 15 53 7
12 Asociatia Sportiva Cefa 11 1 0 10 12 43 3
Etapa 12 22-03-2015
Asociaţia Sportivă Cefa – CS Mădăras
Frontiera Oradea – CSC FC Paleu
Cetatea Biharia – Voinţa Cheresig
Unirea Livada – Dacia Gepiu
CS 2 Osorhei – Viitorul Tărian
Foresta Tileagd – Voinţa Ciumeghiu

Seria 3 etapa 11
Vulturul Dobreşti – FC Universitatea II – amanat pe 29.11.2014

Unirea Roşia – Victoria Tulca 4-2

LPS Bihorul – CS Cetate Biharia 7-1

Zorile Buntesti – CSC Sânmartin 4-1

Izvorul Cociuba Mare – Poiana Budureasa II 0-0

Inter Crişul Batăr – Gloria Căbeşti 5-0

Clasament:

1 Gloria Cabesti 11 7 0 4 38 23 21
2 Zorile Buntesti 11 6 3 2 26 18 21
3 Victoria Tulca 11 6 1 4 25 18 19
4 FC Universitatea II 10 5 2 3 30 23 17
5 Izvorul Cociuba Mare 11 5 2 4 18 21 17
6 Unirea Rosia 11 5 1 5 38 29 16
7 CSC 2 Sanmartin 10 5 1 4 26 26 16
8 Poiana Budureasa II 11 4 3 4 24 23 15
9 Vulturul Dobresti 10 4 2 4 32 23 14
10 Inter Crisul Batar 11 4 2 5 29 27 14
11 LPS Bihorul 11 4 2 5 28 29 14
12 CS Cetate Biharia 11 0 1 10 15 66 1
13 CSC Sanmartin 1 0 0 1 1 4 0
Etapa 12 22-03-2015
FC Universitatea II – Gloria Căbeşti
Inter Crişul Batăr – Poiana Budureasa II
Izvorul Cociuba Mare – CSC Sânmartin
Zorile Buntesti – CS Cetate Biharia
LPS Bihorul – Victoria Tulca
Unirea Roşia – Vulturul Dobreşti

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)