Succes conturat in primele minute ale jocului

0
Posted November 15, 2014 by Lucian Popa in Fotbal

fotoÎn cadrul etapei a XIII-a a Ligii a II-a, Seria a II-a, sâmbătă 15 noiembrie, formaţia de fotbal FC Bihor a suferit o nouă înfrângere de astă dată la Câmpina, pe terenul formației locale AFC Fortuna Poiana. La finele timpului regulamentar de joc scorul a fost 2-0 (2-0) în favoarea localnicilor.

AFC Fortuna Poiana a reuşit să deschidă scorul repede prin Antohi în minutul 4, acesta finalizând o fază cursivă de atac. La un interval de doar zece minute Honciu reuşeşte majorarea scorului după o acţiune a lui Antohi. Până în final scorul nu s-a mao modificat, gazdele au avut încă câteva ocazii în timp ce bihorenii au ratat si ei două bună situaţii.

Fortuna: Popescu – Birău, Marin, Şandru, G. Damian – M. Stancu, Minciună – V. Munteanu, Honciu, Antohi – Chipirliu.
Antrenor: Aurelian Stamate

FC Bihor: Fildan – Letan, Lupu, Lazăr, Lorincz – Străuţ, Stancu – Nichita, Sorian, Florin Pop (46 Bactăr) – Cigan.
Antrenor: Călin Cheregi