Karateka lui Ioan si Elena Vaida premiati in cadru festiv

0
Posted December 18, 2014 by Lucian Popa in Altele sporturi

premiiÎn compania a 100 de sportivi şi peste 300 de parinti, oficiali, sustinatori, sponsori, s-a făcut o mică sinteză a anului 2014, acesta fiind un an deosebit pentru sportivi karate-ka de la Palatul Copiilor – Şhogunul care au obţinut rezultate bune la competiţiile interne şi internaţionale la care au participat.

Gala a fost deschisa de profesorul Vaida Ioan 7 Dan Karate antrenorul echipei de Karate Shotokan de la Palatul Copiilor-Şhogunul Oradea şi Vaida Elena 4 Dan Karate împreună cu Peter Dan Nicolae – Directorul Palatului Copiilor şi Elevilor Oradea, invitaţi de onoare ai galei au fostClaudia Timofte, sefa de cancelarie a prefectul judetului Bihor, Daniela Duma – Inspector scolar pentru educatie permanenta si activitate educativa formala si non formala la Inspectoratul Şcolar Judeţean Bihor, Călin Hoțupan Inspector şcolar de specialitate pentru educaţie fizică şi sport la Inspectoratul Şcolar Judeţean Bihor, Rusanda Daniel, comisar şef, din partea Şcolii de Pregătire a Agenţilor Poliţiei de Frontieră “Avram Iancu” Oradea, Fodor Melinda reprezentant Mall: Oradea Shopping City.

Echipa a încheiat anul 2014 cu rezultate foarte bune, aceasta se află sub tutela Ministerului Educaţiei Nationale în colaborare cu cluburile din Federaţia Română de Arte Martiale si Federaţia Română de Karate.

Karate-ka clubului au participat la multiple acţiuni şi manifestări sportive Naţionale şi Internaţionale pe anul 2014! De menţionat ar fi Londra-Kent / Anglia, Koblenz / Germania, Praga / Cehia, Kosice-Zvolen-Bratislava / Slovacia, Miskolc-Budapesta- Szigetszentmiklós / Ungaria, Arandjelovac -Belgrad /Serbia, Virovitica / Croatia, Bar / Muntenegru, Haskovo / Bulgaria, Bucureşti, Brasov, Timişoara, Reşiţa, Anina, Orastie, Arad, Chişineu Criş, Salonta, Carei, Simleul Silvaniei, Oradea, etc.

Bilanţul echipei este: concursurile naţionale şi internaţionale sau obţinut 556 de medalii din care 272 de aur, 151 de argint si 133 de bronz de menţionat este faptul ca la:

La Campionatele Naţionale Şcolare de Karate ale M.E.N. sau obţinut un cumul total de 186 medalii din care 51 medalii de aur (45 la individual şi 6 la echipe), 51 medalii de argint (44 la individual şi 7 la echipe) şi 84 medalii de bronz (65 la individual şi 19 la echipe).

“TOP-10-2014” a primilor 10 sportivi pe 9 secţiuni de la clubul nostru.

Sportivul anului 2014

la disciplina de “KARATE SHOTOKAN” de la Palatul Copiilor –Şhogunul Oradea este:

-sp. Cherecheş Raul Şerban (3 titluri de Campion Naţional Şcolar: 1 titlu la Cadeţi proba de Kumite &1 titlu la Juniori proba de Kumite & 1 Cadeţi proba de Kumite echipe) multiplu medaliat cu aur, argint la diverse Campionate Internaţionale de Karate.cu un total de 127 puncte!
CLASAMENT (PRINCIPAL) SECTIUNEA, TOP-10/2014
Cadeti-Juniori (14-17 ani)
-I- CHERECHEŞ RAUL ŞERBAN / 127 puncte
-II- GERGHELY LAJOŞ TAMAS / 125 puncte
-III- PAPP CRISTIAN IOAN / 122 puncte
-IV- NEGRĂU PHILIP IULIAN / 95 puncte
-V- BACIU ADRIAN GEORGE / 92 puncte
-VI- DUSCIUC DRAGOŞ COSMIN / 90 puncte
-VII- HALACU BOGDAN GEORGE / 59 puncte
-VIII- HALACU NICOLAE MIREL / 46 puncte
-VI- SPULNYK ERIK KRISTIAN / 15 puncte
-X- STRUGARI MARC NATANIEL / 12 puncte
CLASAMENT (SECUNDAR) SECTIUNEA, TOP-10/2014
Copii -4- ; Minicadeti (10-13 ani)
-I- BONVENTO RICARDO ENZO / 88 puncte
-II- GABERA ALEX MARIAN / 65 puncte
-III- COZMA GHEORGHE ALEXANDRU / 44 puncte
-IV- ȘUTEU ANDREI LUCA / 43 puncte
-V- CSEKE ȘTEFAN ALEXANDRU / 40 puncte
-VI- KOVER DIANA MARIA / 35 puncte
-VII- POPA CARINA NATALIA / 28 puncte
-VIII- GEORGIES VICTOR ANTONIO / 22 puncte
-XI- RAȚ ANTONIO DARIUS / 21 puncte
-X- TENCHE DORIAN VIRGIL / 15 puncte
CLASAMENT (SECUNDAR) SECTIUNEA, TOP-10/2014
Copii -3- ; (9 ani)
-I- TIMOFTE ANDREI IOAN / 43,5 puncte
-II- PĂȘCUŢĂ ALEXIA IOANA / 41,5 puncte
-III- COPIL ALINA RODICA / 30,5 puncte
-IV- COZMA SERGIU CĂLIN / 30 puncte
-V- BACIU DIANA PATRICIA / 29,5 puncte
-VI- POP DARIUS LUCA / 28 puncte
-VII – DANELIUC VLAD SEBASTIAN / 27 puncte
-VIII- FILIP CĂTALIN / 26 puncte
-XI- BLAGA RAUL MARIO / 11 puncte
-X- MANCE MARIO GEORGE / 10 puncte
CLASAMENT (SECUNDAR) SECTIUNEA, TOP-10/2014
Copii -2- ; (8 ani)
-I- LALESCU LUCA MIHAI / 30,5 puncte
-II- CUIBUȘ MIHAI / 29 puncte
-III- SILAGHI BOGDAN MIHAI / 28,5 puncte
-IV- POPA DAVID OCTAVIAN/ 28 puncte
-V- PAUL OCTAVIAN GEORGE / 26 puncte
-VI- MOLDOVAN RĂZVAN / 25 puncte
-VII- IGNA CĂTĂLIN SEBASTIAN / 23 puncte
-VIII- LUKACS DIANA / 12 puncte
-XI- CRISTEA ARIANA / 11 puncte
-X- OVĂNESCU VLAD CRISTIAN/ 10 puncte
CLASAMENT (SECUNDAR) SECTIUNEA, TOP-10/2014
Copii -1- ; (7 ani)
-I- ERDEI IOAN FLORIN / 29,5 puncte
-II- SZABO DAVID ALEXANDRU / 27 puncte
-III- NICULIȚĂ LUCA / 26 puncte
-IV- SUCIU RAOUL / 20 puncte
-V- VESA IANIS / 19 puncte
-VI- HITICAȘ GEORGE / 18 puncte
-VII- ROMAN ȘERBAN / 16 puncte
-VIII- TENCHE MATEI ALIN / 12 puncte
-IX- MIHU DOMINIC / 11 puncte
-X-SUCIU GEORGE / 10 puncte
CLASAMENT (SECUNDAR) SECTIUNEA, TOP-10/2014
Copii : Prichindei ; (6 ani)
-I- HEREDEU VLAD REMUS / 20 puncte
-II- SZABO SARA / 18 puncte
-III- UR AIDEN / 16 puncte
-IV- ROTARIU RADU LUCA / 15 puncte
-V- BUGHIU IOANA ALEXANDRA / 14 puncte
-VI- CUC ALEXANDRU GEORGE / 12,5 puncte
-VII- MANCE RAREȘ IONUȚ / 11,5 puncte
-VIII- PUȘTEA ROBERTA IRIS / 11 puncte
-IX- SANEA MARIUS ȘERBAN / 10,5 puncte
-X- BOTAN VLAD GABRIEL / 10 puncte
CLASAMENT (SECUNDAR) SECTIUNEA, TOP-10/2014
Copii : Sperante
-I- COPIL CRISTIAN ALEXANDRU /25 puncte
-II- BLAGA RĂZVAN ANTONIO /15 puncte
-III- DOMOCOȘ DARIAN / 14,5 puncte
-IV- ROTARIU MEDEEA IOANA / 13,5 puncte
-V- SPULNYK EDUARD PATRICK / 12,5 puncte
-VI- STRUGARI EVELIN DENISA / 12,5 puncte
-VII- LOBON Ț DAVID GABRIEL / 12 puncte
-VIII- CADAR GABRIEL / 11,5 puncte
-XI- ANDREI CRISTIAN IOAN / 11 puncte
-X- NICULIȚĂ SEBASTIAN / 10 puncte
CLASAMENT (SECUNDAR) SECTIUNEA, TOP-10/2014
Arbitri
-I- BABINSZKI ROBERT-125 puncte
-II- KOVACS ANDREA-120 puncte
-III- PLATONA SABIN MIREL-115 puncte
-IV- COOS DENISIA-101 puncte
-V- INDRIE REBECA ALEXANDRA-97 puncte
-VI- GEORGIES HAJNALKA ANNAMARIA -94 puncte
-VII- NEGRU ALEXANDRA-92 puncte
-VII- PISKI LAJOS ARNOLD -92puncte
-VIII- RÉKASI RÉKA ETELKA -64 puncte
-XI- NEAGA RAUL MARIAN-62 puncte
-X- BADEA CRISTIAN-25 puncte
-X- BULC CLAUDIA-25 puncte
PREMII SPECIALE:

Papp Cristian-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Juniori).
Cherecheş Raul Şerban-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Cadeți).
Gerghely Lajós Tamás-Cel mai combativ sportiv la categoria (Cadeți).
Gabera Alex Marian-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Minicadeți-Copii 4).
Bonvento Ricardo Enzo-Cel mai combativ sportiv la categoria (Minicadeți-Copii 4).
Timofte Andrei-Cel mai tehnic-combativ sportiv la categoria (Copii 3,2 și 1).
Pășcuță Alexia-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Copii 3 și 2).
Copil Alina Rodica-Cel mai combativ sportiv la categoria (Copii 3 și 2).
Lalescu Luca-Cel mai tehnic sportiv la categoria (Copii 1).
Silaghi Bogdan-Cel mai combativ sportiv la categoria (Copii 1).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)