Fotbalul mic continua competitiile pe plan judetean

0
Posted March 30, 2015 by Lucian Popa in Fotbal

002AJF Bihor a făcut publice rezultatele din perioada 28-29 martie, in cadrul întrecerilor pe care le organizează. Unele cu marcatori, altele nu, marca AJF Bihor…

Rezultate Liga 4 etapa 19
Seniori
Crişul Sântandrei – CF Liberty Oradea 6-1

FC Bihor II Oradea – CF Bihorul Beius 4-0
V. Petricău 42, 77, S. Mune 74, 80

FC Universitatea Oradea – CSU Partium Oradea 4-4
Chebeleu 14, T. Cheregi 33, 90+3 (11 m), M. Popa 55 (11 m), Varitz 9, Szeles 66 (11 m), Szeles 80 (11 m), 89 (11 m)

Viitorul Borş – FC Hidişelul de Sus 1-1
B. Popa 80 – F. Neaga 8

Crişul Aleşd – CSO Ştei 2-1
Lawal 25, I. Bot 70 – Deva 85

Luceafărul Oradea – Poiana Budureasa 3-0
C. Roșu: 4, 89, S. Ciuciu 37

Viitorul Marghita – Unirea Valea lui Mihai 1-3
I. Varodi 61 – Lakatos 28, Dumiter 67, 71

Victoria Avram Iancu – CSM Olimpia Salonta 1-2
M. Bene 90+3 – P. Flavian 22, Cr. Țîrlea 45
Clasament:

1 Luceafarul Oradea 19 18 1 0 98 5 55
2 Crisul Santandrei 19 14 2 3 61 14 44
3 FC Hidiselul de Sus 19 13 4 2 56 13 43
4 CSM Olimpia Salonta 19 12 2 5 42 21 38
5 CSO Stei 19 11 3 5 37 25 36
6 CF Bihorul Beius 19 10 5 4 42 22 35
7 CSU Partium Oradea 19 10 3 6 37 31 33
8 FC Bihor II Oradea 19 10 1 8 44 23 31
9 Viitorul Bors 19 8 2 9 30 41 26
10 Viitorul Marghita 19 7 2 10 29 36 23
11 Unirea Valea lui Mihai 19 7 1 11 36 36 22
12 FC Universitatea Oradea 19 3 5 11 27 55 14
13 Poiana Budureasa 19 4 1 14 15 56 13
14 Crisul Alesd 19 4 1 14 22 68 13
15 Victoria Avram Iancu 19 3 3 13 19 45 12
16 CF Liberty Oradea 19 0 0 19 16 120 0

Etapa 20 04-04-2015
CSM Olimpia Salonta – CF Liberty Oradea
CF Bihorul Beius – Crişul Sântandrei
CSU Partium Oradea – FC Bihor II Oradea
FC Hidişelul de Sus – FC Universitatea Oradea
CSO Ştei – Viitorul Borş
Poiana Budureasa – Crişul Aleşd
Unirea Valea lui Mihai – Luceafărul Oradea
Victoria Avram Iancu – Viitorul Marghita

Liga a 5-a
Seria 1 etapa 16
AC Bihorul Lugas – Sporting Lugaş 3-0

CS Diosig Bihardioszeg – Voinţa Suplac 3-0
Hodișan 30 (11 m), 60, Gado 59,
Sageata Brusturi – Asociația Sportivă Vadu Crișului 1-1
Măgui 67 – Seghedi 44
Inter Aştileu – CS Săcueni 2-0
A. Suciu 7, O. Bela 19
Locadin Ţeţchea – Minerul Voivozi-Popesti 2-0
Iaz 12, Seres 29
Electric Star Marghita – Unirea Bratca 2-4
Somoghi 1, 20 – G. Butiri 30, 37, 80, Iancu 86
Toldy Sannicolau de Munte – Minerul Şuncuiuş 3-1
Horvath 31, Kiss 34, Adonyi 88 – Cozma 77

Clasament:

1 Locadin Tetchea 16 14 0 2 71 16 42
2 CS Diosig Bihardioszeg 16 13 1 2 83 13 40
3 Sporting Lugas 15 10 1 4 46 21 31
4 Minerul Voivozi-Popesti 15 8 3 4 45 35 27
5 Minerul Suncuius 15 6 4 5 24 24 22
6 AC Bihorul Lugas 16 7 1 8 32 38 22
7 Vointa Suplac 16 7 1 8 30 42 22
8 Toldy Sannicolau de Munte 15 6 2 7 31 42 20
9 Inter Astileu 15 5 4 6 24 37 19
10 Sageata Brusturi 16 4 6 6 35 40 18
11 Unirea Bratca 15 5 1 9 36 50 16
12 A.S. Vadu Crisului 15 3 3 9 15 41 12
13 CS Sacueni 16 3 3 10 16 44 12
14 Electric Star Marghita 15 1 2 12 18 63 5
Etapa 17 04-04-2015
Sporting Lugaş – CS Diosig Bihardioszeg 0-3
Voinţa Suplac – Sageata Brusturi
Asociația Sportivă Vadu Crișului – Inter Aştileu
CS Săcueni – Locadin Ţeţchea
Minerul Voivozi-Popesti – Electric Star Marghita
Unirea Bratca – Toldy Sannicolau de Munte
Minerul Şuncuiuş – AC Bihorul Lugas

Seria 2 etapa a 13-a
Foresta Tileagd – Asociaţia Sportivă Cefa 3-2
Iancu 55, 72, Orji 82 – Deac 37, Oros 90+1
C. roșu: Nicoruț (Foresta) min. 33
Voinţa Ciumeghiu – CS 2 Osorhei 1-4
lascu 50 (11 m) – Cr. Bot 4, 17, Mihalca 20, Cora 37
Viitorul Tărian – Unirea Livada 0-4
Brisc 24, O. Varodi 34, 78, Leaho 85
Dacia Gepiu – Cetatea Biharia 2-2
Ciorba 25, Faur E. 44 – Selegian C. 31, Zadori E. 45+1
Voinţa Cheresig – Frontiera Oradea – meci întrerupt în min. 86 la scorul de 1-1, din cauza violentelor de pe teren

CSC FC Paleu – CS Mădăras 2-5
Lele 60, Krizsan 85 – Bițiș 43, 57, Pușcaș 78, 90+1, Mughiuruș 82,

Clasament:

Etapa 14 04-04-2015
Asociaţia Sportivă Cefa – CSC FC Paleu
CS Mădăras – Voinţa Cheresig
Frontiera Oradea – Dacia Gepiu
Cetatea Biharia – Viitorul Tărian
Unirea Livada – Voinţa Ciumeghiu
CS 2 Osorhei – Foresta Tileagd

Clasament:

1 CS Madaras 13 12 1 0 58 10 37
2 Frontiera Oradea 12 7 3 2 46 14 24
3 Unirea Livada 13 7 3 3 35 17 24
4 Cetatea Biharia 13 7 3 3 29 17 24
5 Foresta Tileagd 13 6 2 5 30 28 20
6 Viitorul Tarian 13 6 0 7 23 29 18
7 Dacia Gepiu 13 4 5 4 25 22 17
8 CSC FC Paleu 13 5 1 7 32 39 16
9 CS 2 Osorhei 13 4 2 7 20 31 14
10 Vointa Ciumeghiu 13 4 2 7 27 44 14
11 Vointa Cheresig 12 2 2 8 17 55 8
12 Asociatia Sportiva Cefa 13 1 0 12 14 50 3

 

Seria 3 etapa a 13-a
Unirea Roşia – FC Universitatea II 3-2
P. Burescu 28, Ș. Ușvat 85 (11 m), L. Tirla 90+2 – Milian 31, Pantiș 76,
Vulturul Dobreşti – LPS Bihorul 4-1
Coita 46, V. Tudor 54, 81, L. Covaci 79 – R. Șerban 85
Victoria Tulca – Zorile Buntesti 1-1
Dubere 10 – Cornea Cr. 85 (autogol)
CS Cetate Biharia – Izvorul Cociuba Mare 0-3 fara joc

CSC Sânmartin – Inter Crişul Batăr 1-3
Căvășdan 45 – F. Lazăr 22, Haș 27, Pomana 70
Poiana Budureasa II – Gloria Căbeşti 0-4
Cl. Vidican 3, M. Tirla 48, 55, 69

Clasament:

1 Zorile Buntesti 13 7 4 2 30 19 25
2 Gloria Cabesti 13 8 0 5 42 24 24
3 Victoria Tulca 13 7 2 4 28 20 23
4 Izvorul Cociuba Mare 13 7 2 4 26 21 23
5 Unirea Rosia 13 7 1 5 44 33 22
6 Vulturul Dobresti 13 6 2 5 40 27 20
7 Inter Crisul Batar 13 6 2 5 36 29 20
8 FC Universitatea II 13 6 2 5 33 28 20
9 CSC 2 Sanmartin 13 5 1 7 28 38 16
10 Poiana Budureasa II 13 4 3 6 25 31 15
11 LPS Bihorul 13 4 2 7 30 35 14
12 CS Cetate Biharia 13 0 1 12 15 72 1

Etapa 14 04-04-2015
FC Universitatea II – Poiana Budureasa II
Gloria Căbeşti – CSC Sânmartin
Inter Crişul Batăr – CS Cetate Biharia 3-0
Izvorul Cociuba Mare – Victoria Tulca
Zorile Buntesti – Vulturul Dobreşti
LPS Bihorul – Unirea Roşia

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)