Au inceput cu o victorie, asaltul pentru titlul cu numarul noua

0
Posted April 3, 2015 by Lucian Popa in Polo

093CSM Digi Oradea, campioana ultimilor opt ani, a debutat cu dreptul in semifinalele Superligii Nationale de polo, castigand partida din bazinul propriu cu Dinamo Bucuresti, la o diferenta de trei goluri, 10-7.

Oradenii au controlat meciul, castigand primul si ultimul sfert, cu 5-1, respectiv, 2-1. Sfertul al doilea s-a terminat la egalitate, 2-2, iar al treilea a revenit oaspetilor cu 3-1. Poloistii pregatiti de Dorin Costras vor juca si a doua partida in propriul bazin, vineri 3 aprilie. Dupa care disputa se va muta la Bucuresti.

CSM Oradea: Gojko Pjetlovic, Roland Szabo 2, Tiberiu Negrean 2, Bogdan Remes, Catalin Alexa, Alex Popoviciu 4, Adam Freundlich, Vojslav Cupic, Andrei Cretu, Gheorghe Dunca 1, Kalman Kadar, Dorin Cretu, Bogdan Cimpianu 1. Antrenor: Dorin Costras.

Dinamo: Dragos Stoenescu, Tudor Neagu, Adrian Enescu 1, Andrei Prioteasa 1, James Ciaran 2, Ionut Vranceanu suspendat, Alex Matei 3 (2 pen), Demeter Szilard, Alex Sfarle, Marian Constantin, Andrei Georgescu, Ion Necsulescu, Nenciu Berttini, Alex Simion. Antrenor: Andrei Iosep