Luceafarul Oradea aproape sa doboare recordul national de goluri marcate

0
Posted April 20, 2015 by Lucian Popa in Fotbal

luceferi 3

Rezultate Liga a 4-a etapa 22

CSM Olimpia Salonta – CF Bihorul Beius 3-1
Cr. Țârlea 23, 42, Negrău 63 – Iștoc 41
CSU Partium Oradea – CF Liberty Oradea 7-1
Goina I. 24 (autogol), Briciu 34, 56, Pap 54, Borzescu 62, Tokes 82, 90+1 – Șora 42
FC Hidişelul de Sus – Crişul Sântandrei 3-3
Pocean 36, Bundea 42, D. Cuc 66 – Șumălan 5, Morna 41, Dianu 86
CSO Ştei – FC Bihor II Oradea 2-0
Bat 26, 35
Poiana Budureasa – FC Universitatea Oradea 4-3
S. Tuduce 1, 30, Haica 11, Lazea V. 27 – C. Filip 74, T. Cheregi 77, Bocioc 87
Unirea Valea lui Mihai – Viitorul Borş 3-0
Dumiter 44, Crișan R. 75, Borzasi 90+2
Victoria Avram Iancu – Crişul Aleşd 1-1
Perț 34 – D. Varga 43
C. roșu: A. Filip (Victoria) min. 63 pentru cumul
Viitorul Marghita – Luceafărul Oradea 1-7
Bencic I. 74 (11 m) – Tătar 17, M. Popa 31, Balea 58, Balla 81, C. Roșu 85, 86, Sfârlea 89
Etapa 23 25-04-2015
CF Bihorul Beius – CSU Partium Oradea
CF Liberty Oradea – FC Hidişelul de Sus
Crişul Sântandrei – CSO Ştei
FC Bihor II Oradea – Poiana Budureasa
FC Universitatea Oradea – Unirea Valea lui Mihai
Viitorul Borş – Victoria Avram Iancu
Crişul Aleşd – Viitorul Marghita
Luceafărul Oradea – CSM Olimpia Salonta

Clasament:
1. Luceafărul Oradea 22 21 1 0 118-6 64
2. Crişul Sântandrei 22 16 3 3 67-18 51
3. FC Hidişel 22 15 5 2 67-18 50
4. CSM Olimpia Salonta 22 15 2 5 56-22 47
5. CSO Ştei 22 13 3 6 41-26 42
6. CF Bihorul Beius 22 11 5 6 46-28 38
7. CSU Partium Oradea 22 11 4 7 48-37 37
8. FC Bihor II Oradea 22 10 2 10 48-31 32
9.Viitorul Borş 22 9 2 11 31-46 29
10. Unirea Valea lui Mihai 22 9 1 12 42-42 28
11. Viitorul Marghita 22 7 2 13 31-46 23
12. Poiana Budureasa 22 6 1 15 22-60 19
13. FC Universitatea Oradea 22 4 5 13 32-64 17
14. Victoria Avram Iancu 22 4 4 14 22-55 16
15. Crişul Aleşd 22 4 2 16 23-74 14
16. CF Liberty Oradea 22 0 0 22 18-139 0

 

Liga a 5-a
Seria 1 etapa a 19-a
Sporting Lugaş – Inter Aştileu 0-3* fără joc
Voinţa Suplac – Locadin Ţeţchea 2-1
Kovacs J. 6, Punkosd 69 – M. Madar 64
AS Vadu Crișului – Electric Star Marghita 3-2
Gavriluț 44, Rus 51, Gubics 80 – Somoghi 26, Cheregi 30
CS Săcueni – Unirea Bratca 4-0
Ardelean 17, Boros 23, 57, Mare 90+1
AC Bihorul Lugas – CS Diosig Bihardioszeg 0-5
Gado 5, 38, 44, E. Popa 24, 48
C. roșu: Varga I. (Lugaș) în min. 68 pentru injurii la arbitru
Minerul Şuncuiuş – Săgeata Brusturi 0-2
Grozav S. 41, 86
Minerul Voivozi-Popesti – Toldy Sannicolau de Munte 7-1
Șipoș 8, 40, 78, 82, Horvath 39, Covaci 48, Pop 63 – Kiss 75 (11 m)

Etapa 20 25-04-2015
Locadin Ţeţchea – Sporting Lugaş 3-0* fără joc
Electric Star Marghita – Voinţa Suplac
Unirea Bratca – Asociația Sportivă Vadu Crișului
Minerul Voivozi-Popesti – CS Săcueni
Toldy Sannicolau de Munte – CS Diosig Bihardioszeg
Sageata Brusturi – AC Bihorul Lugas
Inter Aştileu – Minerul Şuncuiuş

Clasament
1. Locadin Ţeţchea 19 17 0 2 80-19 51
2. CS Diosig Bihardioszeg 19 16 1 2 102-13 49
3. Minerul Voivozi-Popesti 19 11 3 5 62-42 36
4. Sporting Lugaş 19 10 1 8 46-33 31
5. Inter Aştileu 19 9 4 6 36-38 31
6. Sageata Brusturi 19 7 6 6 42-40 27
7. Toldy Sannicolau de Munte 19 7 4 8 42-56 25
8. Voinţa Suplac 19 8 1 10 31-48 25
9. AC Bihorul Lugas 19 7 3 9 38-49 24
10. Minerul Şuncuiuş 19 6 6 7 28-41 24
11. Unirea Bratca 19 6 2 11 47-67 20
12. CS Săcueni 19 4 3 12 22-49 15
13. AS Vadu Crișului 19 3 4 12 22-53 13
14. Electric Star Marghita 19 2 2 15 25-75 8

Seria 2 etapa 16
Asociaţia Sportivă Cefa – Voinţa Cheresig 3-0, jocul nu a fost programat
CSC FC Paleu – Dacia Gepiu 4-2
Ogaba 4, 26, Lele 47, Berindei 58 – Faur E. 21 (11 m), Faur I. 26
CS Mădăras – Viitorul Tărian 6-1
Lazăr 30, Baran 55, 82, Pușcaș 59, 73, Bițiș 85 – Breja 43
C. roșu: Căcărează (Viitorul) în min. 59 pentru oprirea unei situații iminete de gol
Frontiera Oradea – Voinţa Ciumeghiu 9-0

Cetatea Biharia – Foresta Tileagd 4-0
Zadori I. 5, 77, Keri 45, Gali 49
Unirea Livada – CS 2 Osorhei 1-2
Cearnău 33 – Cora 66, Cr. Bot 85

Clasament
1. CS Mădăras 16 15 1 0 71-12 46
2. Frontiera Oradea 16 10 4 2 62-18 34
3. Cetatea Biharia 16 9 4 3 37-17 31
4. Unirea Livada 16 8 3 5 39-21 27
5. CSC FC Paleu 16 8 1 7 40-42 25
6. Foresta Tileagd 16 7 2 7 34-35 23
7. CS 2 Osorhei 16 7 2 7 30-34 23
8. Dacia Gepiu 16 5 5 6 30-29 20
9. Viitorul Tărian 16 6 0 10 26-40 18
10. Voinţa Ciumeghiu 16 4 2 10 27-59 14
11. Voinţa Cheresig 16 3 2 11 21-65 11
12. AS Cefa 16 1 0 15 14-59 3

Etapa 17 25-04-2015
Unirea Livada – Asociaţia Sportivă Cefa
CS 2 Osorhei – Cetatea Biharia
Foresta Tileagd – Frontiera Oradea
Voinţa Ciumeghiu – CS Mădăras
Viitorul Tărian – CSC FC Paleu
Dacia Gepiu – Voinţa Cheresig

Seria 3 etapa 16
FC Universitatea II – CSC Sânmartin 4-2

Poiana Budureasa II – CS Cetate Biharia 3-0

Gloria Căbeşti – Victoria Tulca 2-1
Țiboc 18, Sârb 71 – Fekete Fl. 70
C. roșii: Cornea min. 90+1, lovirea unui adversar / Mateaș Fl. Min. 75, cumul, Fekete I. 90+1, lovirea unui adversar
Inter Crişul Batăr – Vulturul Dobreşti 0-0

Izvorul Cociuba Mare – Unirea Roşia 2-1
Madear 14, Ștefan 70 – V. Burescu 17
Zorile Buntesti – LPS Bihorul 6-0
D. Diniș 4, 18, R. Ciuciu 60, 77, Sbertea 85, Corbu 89

Clasament
1. Gloria Căbeşti 16 11 0 5 50-26 33
2. Zorile Buntesti 16 9 4 3 39-23 31
3. Izvorul Cociuba Mare 16 9 2 5 30-26 29
4. Inter Crişul Batăr 16 8 3 5 41-30 27
5. FC Universitatea II 15 8 2 5 41-30 26
6. Unirea Roşia 15 8 1 6 49-37 25
7. Vulturul Dobreşti 16 7 3 6 43-28 24
8. Victoria Tulca 16 7 2 7 31-26 23
9. CSC Sânmartin 16 6 1 9 37-46 19
10. Poiana Budureasa II 16 5 3 8 29-41 18
11. LPS Bihorul 14 4 2 8 30-41 14
12. Cetate Biharia 16 0 1 15 15-81 1

Etapa 17 25-04-2015
Zorile Buntesti – FC Universitatea II
LPS Bihorul – Izvorul Cociuba Mare
Unirea Roşia – Inter Crişul Batăr
Vulturul Dobreşti – Gloria Căbeşti
Victoria Tulca – Poiana Budureasa II
CS Cetate Biharia – CSC Sânmartin 0-3


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)