Partium, revine si castiga in ultimele zece minute la Beius

0
Posted April 27, 2015 by Lucian Popa in Fotbal
Ciao restaurant - pizzerie

tarlea beiusRezultate Liga 4 etapa 23

Seniori
CF Bihorul Beius – CSU Partium Oradea 3-4
Mândru 23, Silaghi 52, 70 – Briciu 10, Varitz 80, Szeles 82, 86
C. roșu: Szeles (Partium) în min. 90+2 pentru cumul
CF Liberty Oradea – FC Hidişelul de Sus 3-9
Cuciula 13, Rada 23, Hora 90 – Peren 9, 58, D. Cuc 25, Pocian 41 (11 m), Fărcuța 62, Bușe 67, Ciocan 74, Abrudan 83, Mureșan 89
Crişul Sântandrei – CSO Ştei 3-0
Găvrilaș 13, Șumălan 60, Chișvași 90+2
C. roșu: Găvrilaș (Crișul) în min. 26 pentru împiedicarea unei situații iminente de a marca.
FC Bihor II Oradea – Poiana Budureasa 5-0
Borșa 34, 82, V. Petricău 57, 61, Negrea 70
C. roșu: Haica (Poiana) în min. 74 pentru cumul
FC Universitatea Oradea – Unirea Valea lui Mihai 0-1
Dumiter 78
Viitorul Borş – Victoria Avram Iancu 3-2
Sabău C. 18, Turbatu 78, 86 – M. Bene 43, 48 (11 m)
Crişul Aleşd – Viitorul Marghita 2-0
Bot 31, 83 (11 m)
C. roșu: Naghi (Viitorul) min. 88 pentru cumul
Luceafărul Oradea – CSM Olimpia Salonta 9-1
Modan 5, 20, 25, C. Roșu 33, Balla 50, Balea 60, Agiurgioaiei 64, 84, Floruț 73 – Cr. Țârlea 78

Etapa 24 02-05-2015
CSU Partium Oradea – CSM Olimpia Salonta
FC Hidişelul de Sus – CF Bihorul Beius
CSO Ştei – CF Liberty Oradea
Poiana Budureasa – Crişul Sântandrei
Unirea Valea lui Mihai – FC Bihor II Oradea
Victoria Avram Iancu – FC Universitatea Oradea
Viitorul Marghita – Viitorul Borş
Luceafărul Oradea – Crişul Aleşd

Clasament:
1 Luceafărul Oradea 23 22 1 0 127-7 67p +34
2 Crişul Sântandrei 23 17 3 3 70-18 54p +18
3 FC Hidişelul de Sus 23 16 5 2 76-21 53p +20
4 CSM Olimpia Salonta 23 15 2 6 57-31 47p +11
5 CSO Ştei 23 13 3 7 41-29 42p +9
6 CSU Partium Oradea 23 12 4 7 52-40 40p +7
7 CF Bihorul Beius 23 11 5 7 49-32 38p +2
8 FC Bihor II Oradea 23 11 2 10 53-31 35p -1
9 Viitorul Borş 23 10 2 11 34-48 32p -4
10 Unirea Valea lui Mihai 23 10 1 12 43-42 31p -2
11 Viitorul Marghita 23 7 2 14 31-48 23p -10
12 Poiana Budureasa 23 6 1 16 22-65 19p -14
13 FC Universitatea Oradea 23 4 5 14 32-65 17p -19
14 Crişul Aleşd 23 5 2 16 25-74 17p -19
15 Victoria Avram Iancu 23 4 4 15 24-58 16p -17
16 CF Liberty Oradea 23 0 0 23 21-148 0p -36

 

Liga a 5-a
Seria 1 etapa 20
Locadin Ţeţchea – Sporting Lugaş 3-0 fără joc

Electric Star Marghita – Voinţa Suplac 1-1
Somoghi 76 (11 m) – Chirilă 2
Unirea Bratca – Asociația Sportivă Vadu Crișului 1-2
Butiri 59 – Găvriluț 37, Gubics 83
Minerul Voivozi-Popesti – CS Săcueni 3-2
Şipoş 51, oros 63, Pop 80 – Matyi 23, 60
C. roșu: Deac (Unirea) lovirea unui adversar
Toldy Sannicolau de Munte – CS Diosig Bihardioszeg 0-8
Hodişan 40, 63, Vaida 60, Gado 72, 74, 78, 86, 89
Sageata Brusturi – AC Bihorul Lugas 1-0
Tătar Gh. 82
Inter Aştileu – Minerul Şuncuiuş 6-3
Măgui 25, L. Popa 42, M. Popa 68. 70, Olar 72, Sitău 82 – Coboc 9, Şvab 45, Faur 61

Clasament
1 Locadin Ţeţchea 20 18 0 2 83-19 54p +24
2 CS Diosig Bihardioszeg 20 17 1 2 110-13 52p +22
3 Minerul Voivozi-Popesti 20 12 3 5 65-44 39p +9
4 Inter Aştileu 20 10 4 6 42-41 34p +4
5 Sporting Lugaş 20 10 1 9 46-36 31p +1
6 Sageata Brusturi 20 8 6 6 43-40 30p 0
7 Voinţa Suplac 20 8 2 10 32-49 26p -4
8 Toldy Sannicolau de Munte 20 7 4 9 42-64 25p -5
9 AC Bihorul Lugas 20 7 3 10 38-50 24p -6
10 Minerul Şuncuiuş 20 6 6 8 31-47 24p -6
11 Unirea Bratca 20 6 2 12 48-69 20p -10
12 Asociația Sportivă Vadu Crișului 20 4 4 12 24-54 16p -14
13 CS Săcueni 20 4 3 13 24-52 15p -15
14 Electric Star Marghita 20 2 3 15 26-76 9p -21
Etapa 21 02-05-2015
Sporting Lugaş – Electric Star Marghita
Voinţa Suplac – Unirea Bratca
Asociația Sportivă Vadu Crișului – Minerul Voivozi-Popesti
Toldy Sannicolau de Munte – CS Săcueni
CS Diosig Bihardioszeg – Sageata Brusturi
AC Bihorul Lugas – Inter Aştileu
Minerul Şuncuiuş – Locadin Ţeţchea

Seria 2 etapa 17

CS 2 Osorhei – Cetatea Biharia 5-0
Cora 26, Cr. Bot 26, Mihalca 41, D. Cuc 46, Groya 73 (11 m)
Foresta Tileagd – Frontiera Oradea 1-7
Flore 33 – Fărcuţ 3, 50, 52, Copos 26, Suciu 63, Bota 69, 87
Voinţa Ciumeghiu – CS Mădăras 2-2
Lascu 68, Raţiu 84 – Bitiş 64, Lupuţ 88
C. roşu: David Gh.(Mădăras) in min. 74 pentru opirea unei situaţii min ente de a marca
Viitorul Tărian – CSC FC Paleu 0-6
Kriszan 7, Ogaba 13, 77, 79, 82, Emebo 41,
Dacia Gepiu – Voinţa Cheresig 5-1
C. Marincean 50, 65, 85, E. Faur 70, Şerb 78 – Horga 43

Clasament
1 CS Mădăras 17 15 2 0 73-14 47p +23
2 Frontiera Oradea 17 11 4 2 69-19 37p +13
3 Cetatea Biharia 17 9 4 4 37-22 31p +7
4 Unirea Livada 17 9 3 5 42-21 30p +3
5 CSC FC Paleu 17 9 1 7 46-42 28p +4
6 CS 2 Osorhei 17 8 2 7 35-34 26p -1
7 Dacia Gepiu 17 6 5 6 35-30 23p -4
8 Foresta Tileagd 17 7 2 8 35-42 23p -4
9 Viitorul Tărian 17 6 0 11 26-46 18p -9
10 Voinţa Ciumeghiu 17 4 3 10 29-61 15p -12

Etapa 18 02-05-2015
Asociaţia Sportivă Cefa – Dacia Gepiu
Voinţa Cheresig – Viitorul Tărian
CSC FC Paleu – Voinţa Ciumeghiu
CS Mădăras – Foresta Tileagd
Frontiera Oradea – CS 2 Osorhei
Cetatea Biharia – Unirea Livada
Seria 3 etapa 17
Zorile Buntesti – FC Universitatea II 1-0
Diniş D. 26
LPS Bihorul – Izvorul Cociuba Mare 3-2
F. David 34, 50, Erdei 90+1 – D. Ştefan 21, Laslău 55
Unirea Roşia – Inter Crişul Batăr 4-2
V. Burescu 2, 55, Uşvat 18, 72 – Ţeudean 6, Boldor 79
C. roşu: Mangrău (Inter) min. 36 pentru injurii la arbitru
Vulturul Dobreşti – Gloria Căbeşti 1-1
Tudor V. 66 – Miklo 34
Victoria Tulca – Poiana Budureasa II 7-0
Petran 2, 9, 37, Cotrău 11, Galea 62, Fekete Fl. 89, Dudaş D. 90
CS Cetate Biharia – CSC Sânmartin 0-3

Clasament
1 Gloria Căbeşti 17 11 1 5 51-27 34p +10
2 Zorile Buntesti 17 10 4 3 40-23 34p +7
3 Izvorul Cociuba Mare 17 9 2 6 32-29 29p +5
4 Unirea Roşia 16 9 1 6 53-39 28p +1
5 FC Universitatea II 17 8 3 6 42-32 27p +3
6 Inter Crişul Batăr 17 8 3 6 43-34 27p +3
7 Victoria Tulca 17 8 2 7 38-26 26p -1
8 Vulturul Dobreşti 17 7 4 6 44-29 25p -2
9 CSC Sânmartin 17 7 1 9 40-46 22p -2
10 LPS Bihorul 16 5 3 8 34-44 18p -6
11 Poiana Budureasa II 17 5 3 9 29-48 18p -6
12 CS Cetate Biharia 17 0 1 16 15-84 1p -26

Etapa 18 02-05-2015
FC Universitatea II – CS Cetate Biharia
CSC Sânmartin – Victoria Tulca
Poiana Budureasa II – Vulturul Dobreşti
Gloria Căbeşti – Unirea Roşia
Inter Crişul Batăr – LPS Bihorul
Izvorul Cociuba Mare – Zorile Buntesti


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)