Scor de hochei la Avram Iancu

0
Posted June 1, 2015 by Lucian Popa in Fotbal
Ciao restaurant - pizzerie

tarlea beiusÎn perioada 30-31 mai s-au disputat partidele din cadrul etapei a XVIII-a a Ligii a IV-a de fotbal Bihor.

Iată rezultatele:

CSO Ştei – CSM Olimpia Salonta 4-1
R. Pirtea 52, 65, Cr. Pele 84, Borza 90+4 -Ţârlea 31
C. roşii: Cr. Pele (CSO) în min. 84 respectiv Chişe C. (Olimpia) în min. 90+3 pentru cumul
Poiana Budureasa – FC Hidişelul de Sus 0-2
D. Cuc 47, L. Junc 79
C. roşu: Haica (Poiana) în min. 80 pentru cumul
Unirea Valea lui Mihai – CSU Partium Oradea 3-2
Sandor Kr. 63, Iles 74, Dumiter 86 – Gego 36, 65
Victoria Avram Iancu – CF Bihorul Beius 5-5

Viitorul Marghita – CF Liberty Oradea 5-0
Chiş C. 19, Bencic 40, Demian 56, Forizs 75, 84
Luceafărul Oradea – Crişul Sântandrei 2-0
Modan 53, 77
Crişul Aleşd – FC Bihor II Oradea 1-2
Ozovehe 18 – V. Petricău 10, 85
C. roşu: Bot I. (Crişul) în min. 86 pentru cumul de cartonaşe, urmat de jigniri aduse arbitrului
Viitorul Borş – FC Universitatea Oradea 1-1
B. Popa 67 – T. Cheregi 15
C. roşii: M. Pop şi T. Cheregi (ambii FCU) după fluierul final pentru lovire reciprocă

Etapa 29 06-06-2015
CSO Ştei – Poiana Budureasa –
FC Hidişelul de Sus – Unirea Valea lui Mihai –
CSU Partium Oradea – Victoria Avram Iancu –
CF Bihorul Beius – Viitorul Marghita –
CF Liberty Oradea – Luceafărul Oradea –
Crişul Sântandrei – Crişul Aleşd –
FC Bihor II Oradea – Viitorul Borş –
CSM Olimpia Salonta – FC Universitatea Oradea –
Rezultate Liga a 5-a
Seria 1 etapa a 25-a
Sporting Lugaş – Asocia?ia Sportivă Vadu Cri?ului 0-3
Toldy Sannicolau de Munte – Voinţa Suplac 1-5
Inter Aştileu – Locadin Ţeţchea 1-2
Săgeata Brusturi – Electric Star Marghita 2-1
CS Diosig Bihardioszeg – Unirea Bratca 12-0
AC Bihorul Lugas – Minerul Voivozi-Popesti 4-3
Minerul Şuncuiuş – CS Săcueni 0-3

Etapa 26 06-06-2015
Voinţa Suplac – Sporting Lugaş 3-0 fără joc
Asocia?ia Sportivă Vadu Cri?ului – Minerul Şuncuiuş –
CS Săcueni – AC Bihorul Lugas –
Minerul Voivozi-Popesti – CS Diosig Bihardioszeg –
Unirea Bratca – Sageata Brusturi –
Electric Star Marghita – Inter Aştileu –
Locadin Ţeţchea – Toldy Sannicolau de Munte

Seria 2 etapa 22 ultima
AS Cefa – Voinţa Ciumeghiu 0-3
Viitorul Tărian – Foresta Tileagd 3-3
Dacia Gepiu – CS 2 Osorhei 0-5
Voinţa Cheresig – Unirea Livada 3-4
CSC FC Paleu – Cetatea Biharia –
CS Mădăras – Frontiera Oradea 2-1

Seria 3 etapa 22 ultima
FC Universitatea II – Vulturul Dobreşti 2-2

Victoria Tulca – Unirea Roşia 5-3

CS Cetate Biharia – LPS Bihorul 0-3

CSC Sânmartin – Zorile Buntesti 5-7

Poiana Budureasa II – Izvorul Cociuba Mare 0-5
Moldovan 62, Ştefan D. 66, 72, Irimie A. 82, 86
Gloria Căbeşti – Inter Crişul Batăr 3-3

Clasament Liga 4 seniori
1. Luceafărul Oradea 28 27 1 0 159-7 82
2. Crişul Sântandrei 28 21 3 4 79-21 66
3. FC Hidişelul de Sus 28 20 5 3 90-32 65
4. CSM Olimpia Salonta 28 19 2 7 73-40 59
5. CSO Ştei 28 16 3 9 51-35 51
6. CF Bihorul Beius 28 13 7 8 65-42 46
7. FC Bihor II Oradea 28 14 2 12 59-36 44
8. CSU Partium Oradea 28 13 4 11 63-52 43
9. Unirea Valea lui Mihai 28 13 1 14 56-53 40
10. Viitorul Borş 28 11 3 14 38-61 36
11. Viitorul Marghita 28 9 2 17 38-54 29
12. FC Universitatea Oradea 28 6 6 16 37-80 24
13. Victoria Avram Iancu 28 6 5 17 35-67 23
14. Poiana Budureasa 28 7 2 19 27-76 23
15. Crişul Aleşd 28 5 2 21 29-95 17
16. CF Liberty Oradea 28 0 0 28 22-170 0

 

Clasament Liga 5 Seria 1
1. CS Diosig Bihardioszeg 25 22 1 2 147-14 67
2. Locadin Ţeţchea 25 22 0 3 101-31 66
3. Minerul Voivozi-Popesti 25 15 3 7 79-51 48
4. Sageata Brusturi 25 11 6 8 53-51 39
5. Voinţa Suplac 25 12 2 11 51-55 38
6. Inter Aştileu 25 11 4 10 46-55 37
7. AC Bihorul Lugas 25 10 3 12 56-67 33
8. Sporting Lugaş 25 10 1 14 46-51 31
9. Minerul Şuncuiuş 25 7 7 11 37-58 28
10. Toldy Sannicolau de Munte 25 7 5 13 51-83 26
11. CS Săcueni 25 7 4 14 39-58 25
12. AS Vadu Cri?ului 25 7 4 14 35-64 25
13. Unirea Bratca 25 7 3 15 53-96 24
14. Electric Star Marghita 25 4 3 18 37-97 15

Clasament Liga 5 Seria 2
1. CS Mădăras 22 18 4 0 94-24 58
2. Frontiera Oradea 22 12 5 5 78-31 41
3. Unirea Livada 22 12 4 6 61-38 40
4. Cetatea Biharia 21 10 7 4 45-27 37
5. CSC FC Paleu 21 12 1 8 61-51 37
6. CS 2 Osorhei 22 11 3 8 53-42 36
7. Dacia Gepiu 22 9 5 8 48-42 32
8. Foresta Tileagd 22 9 3 10 48-56 30
9. Viitorul Tărian 22 8 1 13 36-57 25
10. Voinţa Ciumeghiu 22 7 3 12 42-76 24
11. Voinţa Cheresig 22 3 2 17 29-88 11
12. AS Cefa 22 1 0 21 14-77 3

Clasament Liga 5 Seria 2
1. Zorile Buntesti 22 14 5 3 58-32 47
2. Izvorul Cociuba Mare 22 13 3 6 44-32 42
3. Unirea Roşia 22 13 2 7 77-46 41
4. Gloria Căbeşti 22 11 2 9 55-46 35
5. Victoria Tulca 22 11 2 9 53-44 35
6. LPS Bihorul 22 10 4 8 58-49 34
7. FC Universitatea II 22 10 3 9 58-46 33
8. Inter Crişul Batăr 22 9 5 8 51-41 32
9. Vulturul Dobreşti 22 8 5 9 52-45 29
10. CSC Sânmartin 22 9 1 12 58-64 28
11. Poiana Budureasa II 22 6 3 13 36-71 21
12. Cetate Biharia 22 0 1 21 15-99 1


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)