Borsul inscrie nu mai putin de 20 de goluri cu CSU Partium

0
Posted August 31, 2015 by Lucian Popa in Fotbal
Ciao restaurant - pizzerie

007În perioada 29-30 august s-au disputat partidele din cadrul etapei a II-a a Ligii a IV-a de fotbal Bihor dar şi din cele două serii a Ligii a V-a.

Ietă rezultatele complete:

Crişul Aleşd – CS Diosig Bihardioszeg 1-4
L. Biber 25 – Hodişan 33, 67, Gado 63, E. Popa 81

CSM Olimpia Salonta – FC Hidişelul de Sus 0-5
Ţuţuianu 13 8autogol), Bundea 19, Agiurgioaiei 23, D. Cuc 75, Iova 84

CSU Partium Oradea – Viitorul Borş 0-20
Kincses 3 (autogol), A. Marinău 9, Varitz 11, 27, 37, Borzescu 15, 35, S. Zadori 16, 58, 77, 87, Balajti 53, 89, Lascu 61, 65, 71, Ienciu 72, 75, Hava 76, 83

Locadin Ţeţchea – CS Mădăras 1-3
A. Cipău 61 – R. Puşcaş 29, 86, Briciu 69

FC Universitatea Oradea – Viitorul Marghita 1-0
B. Popa 80

FC Bihor II Oradea – CSC Crişul Sântandrei 0-1
D. Găvrilaş 29

CF Bihorul Beius – Unirea Valea lui Mihai 2-3
Silaghi 68, D. Toma 90+6 – R. Crişan 13, Iles 38, 63
C. roşu: Letai (Unirea) min. 84 pentru cumul

CSO Ştei – Victoria Avram Iancu 6-0
Cr. Pele 16, 27, 56, 61, 83, Bat A. 76

ETAPA VIITOARE (5-6 eptembrie):
CSO Ştei – Crişul Aleşd
CS Diosig Bihardioszeg – CSM Olimpia Sal.
FC Hidişelul de Sus – CSU Partium Oradea
Viitorul Borş – Locadin Ţeţchea
CS Mădăras – FC Universitatea Oradea
Viitorul Marghita – FC Bihor II Oradea
CSC Crişul Sântandrei – CF Bihorul Beius
Unirea Valea lui Mihai – Victoria A. Iancu

Clasament seniori
1 Viitorul Borş 2 2 0 0 23-2 6
2 FC Hidişelul de Sus 2 2 0 0 11-0 6
3 CS Mădăras 2 2 0 0 12-2 6
4 CS Diosig Bihardioszeg 2 2 0 0 11-2 6
5 CSC Crişul Sântandrei 2 2 0 0 6-0 6
6 CF Bihorul Beius 2 1 0 1 8-3 3
7 Viitorul Marghita 2 1 0 1 4-1 3
8 Unirea Valea lui Mihai 1 1 0 0 3-2 3
9 CSO Ştei 2 1 0 1 7-7 3
10 FC Universitatea Oradea 2 1 0 1 1-5 3
11 FC Bihor II Oradea 1 0 0 1 0-1 0
12 CSM Olimpia Salonta 2 0 0 2 2-8 0
13 Locadin Ţeţchea 2 0 0 2 1-7 0
14 Crişul Aleşd 2 0 0 2 1-10 0
15 Victoria Avram Iancu 2 0 0 2 0-12 0
16 CSU Partium Oradea 2 0 0 2 1-29 0

 

Seria 1
CS Săcueni – Frontiera Oradea 3-2
Madar M. 10, Boros 24, Madarasz 75 – Bota 38, Herle 39

Cetatea Biharia – CSC Sânmartin 5-0
Zadori E. 16, 42, Gergely 19, 49, Antal 89

AC Bihorul Lugas – CSC FC Paleu 1-2
Asociația Sportivă Vadu Crișului – CS 2 Osorhei 1-2
Jolţe 5 – P. Suciu 39, Taloş 78

Unirea Bratca – Sageata Brusturi 2-0
S. Manea 5, N. Bot 71

LPS Bihorul – Inter Aştileu 6-1
R. Birta 10,43, Moza 11, 38, Pătraşcu 35, Vlad S. 55– Olar 22 (11 m)

Foresta Tileagd – Voinţa Suplac 3-3
Gyuro 2, 73, S. Popa 35, – D. Puşcaş 17, 19, A. Chirilă 52
C. roşu: Fazakas (Voinţa) 87
Toldy Sannicolau de Munte – Minerul Şuncuiuş 2-1
Kereszturi A. 8, 90+3 – A. Suciu 70
C. roşu: Kiss B. (Toldy) în min. 90 pentru cumul
Etapa viitoare (5-6 septembrie):
Toldy Sannicolau de Munte – CS Săcueni
Frontiera Oradea – Cetatea Biharia
CSC Sânmartin – AC Bihorul Lugas
CSC FC Paleu – AS Vadu Crișului
CS 2 Osorhei – Unirea Bratca
Săgeata Brusturi – LPS Bihorul
Inter Aştileu – Foresta Tileagd
Voinţa Suplac – Minerul Şuncuiuş

Clasament Seria 1
1 Unirea Bratca 2 2 0 0 7-2 6
2 CS 2 Osorhei 2 2 0 0 4-1 6
3 CSC FC Paleu 2 2 0 0 3-1 6
4 LPS Bihorul 2 1 1 0 7-2 4
5 Foresta Tileagd 2 1 1 0 5-3 4
6 Cetatea Biharia 2 1 0 1 5-1 3
7 Frontiera Oradea 2 1 0 1 6-3 3
8 CS Săcueni 2 1 0 1 4-4 3
9 Sageata Brusturi 2 1 0 1 3-4 3
10 Toldy Sannicolau de Munte 2 1 0 1 2-5 3
11 CSC Sânmartin 2 1 0 1 2-6 3
12 Voinţa Suplac 2 0 2 0 4-4 2
13 Asociația Sportivă Vadu Crișului 2 0 0 2 3-5 0
14 Minerul Şuncuiuş 2 0 0 2 1-4 0
15 AC Bihorul Lugas 2 0 0 2 1-4 0
16 Inter Aştileu 2 0 0 2 3-11 0
Seria 2
Viitorul Tărian – Victoria Tulca 1-4
M. Axinte 23 – Dudaş 33, 49, M. Petran 65, Leuce 72

Asociaţia Sportivă Cefa – Dacia Gepiu 2-2
Pelak 16, Oros 41 – C.marincean 78, S. Vereş 82

Inter Crişul Batăr – Unirea Roşia 0-2
Patronea 13, Bolha 55
Înainte de joc, echipa din Batăr aprimit trofeul fair play pentru editţia 2014-2015 din partea AJF Bihor, cupa şi diploma fiind înmân ate de către observatorul Viorel Vancea căpitanului formaţiei gazdă.

Vulturul Dobreşti – Gloria Căbeşti 1-1
V. Tudor 43 – D. Trip 65

AS Padișul Bihorul Gurani – Biharea Vaşcău 1-0
Raţ A. 10

Voinţa Cheresig – Zorile Buntesti 0-6
D. Diniş 36, 43, 90, D. Degău 81, 87, Dereş 85

CF Liberty Oradea – Unirea Livada 2-5
F. Ştefan 70, I. Şora 90+3 – S. Suciu 30, O. Varodi 34, Creţ 39 (11 m), Sabău 49, Brisc 84,
C. roşu: Pantiş I. (Liberty) în min. 26 pentru cumul
Voinţa Ciumeghiu – Izvorul Cociuba Mare 3-4
Şipoş 20, 57, Lasco 43, – Laslău 37, Ianc 59, 75, Tuderici 67

 

Etapa viitoare (5-6 septembrie):
Voinţa Ciumeghiu – Viitorul Tărian
Victoria Tulca – Asociaţia Sportivă Cef
Dacia Gepiu – Inter Crişul Batăr
Unirea Roşia – Vulturul Dobreşti
Gloria Căbeşti – AS Padișul Bihorul Gurani
Biharea Vaşcău – Voinţa Cheresig
Zorile Buntesti – CF Liberty Oradea
Unirea Livada – Izvorul Cociuba Mare

1 Victoria Tulca 2 2 0 0 15-1 6
2 Unirea Roşia 2 2 0 0 10-1 6
3 Unirea Livada 2 2 0 0 9-4 6
4 Izvorul Cociuba Mare 2 2 0 0 6-4 6
5 Zorile Buntesti 2 1 1 0 7-1 4
6 Gloria Căbeşti 2 1 1 0 5-1 4
7 Dacia Gepiu 2 1 1 0 4-3 4
8 AS Padișul Bihorul Gurani 2 1 1 0 2-1 4
9 Biharea Vaşcău 2 1 0 1 6-2 3
10 Vulturul Dobreşti 2 0 1 1 2-7 1
11 Asociaţia Sportivă Cefa 2 0 1 1 3-10 1
12 CF Liberty Oradea 2 0 0 2 3-7 0
13 Viitorul Tărian 2 0 0 2 2-6 0
14 Inter Crişul Batăr 2 0 0 2 0-6 0
15 Voinţa Cheresig 2 0 0 2 2-10 0
16 Voinţa Ciumeghiu 2 0 0 2 3-15 0

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)