CS Osorhei va juca cu CS Ineu sau Unirea Jucu in turul IV al Cupei Romaniei

0
Posted August 13, 2015 by Lucian Popa in Fotbal

fotIată rezultatele fazei a III-a a Cupei României, ediţia 2015-2016:

CS INEU (AR) – Naţional Sebiş (AR) 6-4 după loviturile de departajare (1-1 după 90 de minute, 2-2 după 120 de minute, 4-2 la penaltiuri)
Tomuţ (88), Crişan (92) / Cherecheş (77), Velici (101)
Au înscris la loviturile de departajate: Bier, Filimon, Tomuţ, Stănaia / Cherecheş, Avramescu
Au ratat: … / Călin, Stegaru

CETATEA TÂRGU NEAMŢ (NT) – Petrotub Roman (NT) 4-2 după loviturile de departajare (0-0 după 90 de minute, 1-1 după 120 de minute, 3-1 la penaltiuri)
Varea (108) / Sobariu (115 – autogol)
Au înscris la loviturile de departajate: R. Miron, D. Ungureanu, Varea / Sg. Rotariu
Au ratat: … / Petrila, M. Damian, Măghirescu

UNIREA CRISTURU SECUIESC (HR) – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (CV) 3-2 după prelungiri (2-2 după 90 de minute)
Vékás Barna (29, 71, 100) / I. Coman (40, 70)

BUCOVINA RĂDĂUŢI (SV) – CSM Sighetul Marmaţiei (MM) 3-2
Zaremba (16, 48 – pen.), Stoian (80) / Filip (51), Pistol (90)
Rapid Dumeşti (IS) – ŞTIINŢA MIROSLAVA (IS) 0-2
Ghearasim (5), Tăcuţanu (30 – pen.)
ATLETICO VASLUI (VS) – Aerostar Bacău (BC) 3-2
… / Matei (2)
Euromania Dumbrăveni (VN) – DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) 0-3
Popa, D. Husein, Jianu
Victoria Muntenii Buzău (IL) – UNIREA SLOBOZIA (IL) 1-5
… / Stan, Ibrian, Popescu, Şolcănea, M. Drăguţ
CN Dinicu Golescu Câmpulung (AG) – SCM ARGEŞUL PITEŞTI (AG) 0-3
David (12), Cârstea (66), Vlădescu (82)
UNIREA BRÂNCENI (TR) – Sporting Roşiori (TR) 2-0
C. Pate (70), N. Bucă (86)
AS Milcov (OT) – FC OLT SLATINA (OT) 1-2
M. Ion () / Fl. Marin (), C. Marin ()
Şoimul Băiţa (HD) – PANDURII TÂRGU JIU II (GJ) 1-4
Pisoiu (9 – pen.) / Cocină (24 – pen.), Trifu (81 – pen.), Predescu (84), Mărgărit (90)
UNIREA JUCU (CJ) – FC Zalău (SJ) 3-0
Al. Pop (40), G. Luca (51), Rz. Gliga (78)
Sănătatea Cluj (CJ) – METALURGISTUL CUGIR (AB)(foto) 1-4
D. Matei (90+5) / Cîrstean (3 – pen.), Necşulescu (60), I. Radu (90+2), Ghergar (90+3)
RIPENSIA TIMIŞOARA (TM) – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM) 3-0
Todorov (6 – autogol), P. Trifu (13), C. Toma (70 – pen.)
Millenium Giarmata (TM) – CS VULTURII LUGOJ (TM) 1-5
R. Corlăţeanu (40) / Poiană (34), Vînătu (45+1 – pen.), Precupanu (58, 87), Vlădia (90+2)
GLORIA POPEŞTI LEORDENI (IF) – CS Tunari (IF) 5-2
Voinţa Snagov (IF) – CS AFUMAŢI (IF) 2-3
CS ŞTEFĂNEŞTI (IF) – Juventus Bucureşti (B) 2-1
FLACĂRA MORENI (DB) – Concordia Chiajna II (IF) 1-0
M. Plăcintă (83)
FC Dinamo II (B) – METALOGLOBUS BUCUREŞTI (B) 2-3
R. Văduva (68 – pen.), V. Costache (70) / …

CS UNIVERSITATEA II CRAIOVA (DJ) – Minerul Motru (GJ) 4-1 / CRONICĂ + REZUMAT VIDEO
Jurj (11), Mazarache (48 – pen., 62), Căle (53 – pen.) / Nicoloff (77 – pen.)

FC VIITORUL II (CT) – Săgeata Năvodari (CT) / n-a fost programat
CS PĂULEŞTI (PH) – FC Fortuna Poiana Câmpina (PH) / n-a fost programat
ASA TRÂGU MUREŞ II (MS) – Corona Braşov (BV) / n-a fost programat
CSC Sânmartin (BH) – CS OŞORHEI (BH) / n-a fost programat

*echipele trecute cu roşu s-au calificat în turul IV al Cupei.


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)