Favoritele, victorii concludente in etapa inaugurala

0
Posted August 24, 2015 by Lucian Popa in Fotbal

fotLa finele săptămânii trecute s-au disputat partidele din cadrul etapei inaugurale a unei noi ediţii a fotbalului judeţean bihorean. în cadrul Ligii a IV-a s-au înregistrat rezultatele:

Viitorul Bors 3-2 CSM Olimpia Salonta

Unirea Valea lui Mihai FC Bihor II Oradea amânat

CS Diosig Bihardioszeg 7-1 CSO Stei

FC Hidiselul de Sus 6-0 Crisul Alesd

CS Madaras 9-1 CSU Partium Oradea

Viitorul Marghita 4-0 Locadin Tetchea

CSC Crisul Santandrei 5-0 FC Universitatea Oradea

Victoria Avram Iancu 0-6 CF Bihorul Beius
Etapa viitoare (29-30 august):
1) Crişul Aleşd – CS Diosig Bihardioszeg –
2) CSM Olimpia Salonta – FC Hidişelul de Sus –
3) CSU Partium Oradea – Viitorul Borş –
4) Locadin Ţeţchea – CS Mădăras –
5) FC Universitatea Oradea – Viitorul Marghita –
6) FC Bihor II Oradea – CSC Crişul Sântandrei –
7) CF Bihorul Beius – Unirea Valea lui Mihai –
8) CSO Ştei – Victoria Avram Iancu –

Liga a V-a, Seria a I-a:

Frontiera Oradea 4-0 Toldy Sannicolau de Munte

CSC FC Paleu 1-0 Cetatea Biharia

CSC Sanmartin 2-1 CS Sacueni

CS 2 Osorhei 2-0 AC Bihorul Lugas

Inter Astileu 2-5 Unirea Bratca

Vointa Suplac 1-1 LPS Bihorul

Săgeata Brusturi 3-2 AS Vadu Crisului

Etapa viitoare (29-30 august):
1) CS Săcueni – Frontiera Oradea –
2) Cetatea Biharia – CSC Sânmartin –
3) AC Bihorul Lugas – CSC FC Paleu –
4) Asocia?ia Sportivă Vadu Cri?ului – CS 2 Osorhei –
5) Unirea Bratca – Sageata Brusturi –
6) LPS Bihorul – Inter Aştileu –
7) Foresta Tileagd – Voinţa Suplac –
8) Toldy Sannicolau de Munte – Minerul Şuncuiuş

Sei a a II-a:

Victoria Tulca 11-0 Vointa Ciumeghiu

Dacia Gepiu 2-1 Viitorul Tarian

Unirea Rosia Asociatia Sportiva Cefa

Gloria Cabesti 4-0 Inter Crisul Batar

Biharea Vascau 6-1 Vulturul Dobresti

Zorile Buntesti 1-1 AS Padisul Bihorul Gurani

Unirea Livada 4-2 Vointa Cheresig

Izvorul Cociuba Mare 2-1 CF Liberty Oradea

Etapa viitoare (29-30 august):
1) Viitorul Tărian – Victoria Tulca –
2) Asociaţia Sportivă Cefa – Dacia Gepiu –
3) Inter Crişul Batăr – Unirea Roşia –
4) Vulturul Dobreşti – Gloria Căbeşti –
5) AS Padi?ul Bihorul Gurani – Biharea Vaşcău –
6) Voinţa Cheresig – Zorile Buntesti –
7) CF Liberty Oradea – Unirea Livada –
8) Voinţa Ciumeghiu – Izvorul Cociuba Mare –


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)