Patru formatii din Campionatul judetean Bihor cu maximum de puncte

0
Posted September 28, 2015 by Lucian Popa in Fotbal

santandrei - apatiÎn perioada 26-27 septembrie s-au disputat partidele din cadrul etapei a VI-a a Ligii a IV-a Bihor.

Rezultatele complete:

FC Universitatea Oradea – CS Diosig Bihardioszeg 6-2
Neaga 16, 57, 75, 79, Milian Bogdan 90, Rad 19 – Szeles 9, Selegian 78
C. roșu: Danciu (Universitatea) min. 8 pentru oprirea unei situații iminente gol
CF Bihorul Beius – Viitorul Borş 2-0
Miklo 11, D. Toma 70
C. roșu: Lascu (Viitorul) în min. 89 pentru cumul
Victoria Avram Iancu – CS Mădăras 1-4
M. Bene 56 – Briciu 11, Pușcaș 13, Moise 21, Groza 89
Unirea Valea lui Mihai – Viitorul Marghita 4-3
Lakatos 28, Gego 43, 60, Dumiter 75 – Forizs 20, Varodi 25, Șipoș 45+1
CSC Crişul Sântandrei – CSO Ştei 2-0
Găvrilaș 4, Matei R. 32 (11 m)
Locadin Ţeţchea – Crişul Aleşd 3-2
Cipău 4, Iaz 61, Cr. Butuc 70 – Secară 42, F. Madar 44
C. roșu: Mureșan (Aleșd) in min. 64 pentru fault grosolan

CSM Olimpia Salonta şi FC Hidişelul de Sus au avut etapa libera.

Clasament:

1 FC Hidiselul de Sus 4 4 0 0 23 3 12
2 CS Diosig Bihardioszeg 5 4 0 1 27 9 12
3 CSC Crisul Santandrei 5 4 0 1 19 7 12
4 CF Bihorul Beius 6 4 0 2 19 7 12
5 CS Madaras 4 4 0 0 13 4 12
6 CSO Stei 6 3 1 2 13 11 10
7 Unirea Valea lui Mihai 5 3 0 2 15 10 9
8 FC Universitatea Oradea 6 2 1 3 8 18 7
9 Viitorul Marghita 5 2 0 3 14 9 6
10 Locadin Tetchea 6 2 0 4 11 24 6
11 Viitorul Bors 4 1 1 2 6 9 4
12 CSM Olimpia Salonta 5 1 1 3 5 15 4
13 Crisul Alesd 5 0 0 5 3 17 0
14 Victoria Avram Iancu 6 0 0 6 5 38 0
Etapa 7 03-10-2015
CS Diosig Bihardioszeg – FC Bihor II Oradea –
FC Hidişelul de Sus – CF Bihorul Beius –
Viitorul Borş – Victoria Avram Iancu –
CS Mădăras – Unirea Valea lui Mihai –
Viitorul Marghita – CSC Crişul Sântandrei –
CSM Olimpia Salonta – Locadin Ţeţchea –
Crişul Aleşd – FC Universitatea Oradea –
CSO Ştei – CSU Partium Oradea –
Liga a 5-a etapa a 6-a
Seria 1
Unirea Bratca – Frontiera Oradea 2-4
Criste 10, S. manea 85 – Fărcuț 26, Coste C.33, Cheregi T. 55, 63
LPS Bihorul – CSC Sânmartin 3-2
Șandra 76, 82, Șerban 90+1 – Galea 23, M. Marian 77
C. roșii: Moza (LPS) min 47 pentru oprirea unei situații iminete de gol – O. Marian (CSC) min. 90+3 – cumul,
Foresta Tileagd – CSC FC Paleu 1-3
S. Popa 73 – Lele 39, Berindei 57, Mureșan 62
Minerul Şuncuiuş – CS 2 Osorhei 0-4
P. Suciu 59, Șvab 66 (autogol), Ilisie 76, Cr. Bot 90+1
Voinţa Suplac – Sageata Brusturi 6-0
Purcar 29, Chirilă 34, 56, 86, 90+2, Vasoc 50
C. roșii: Ușvat (81) pentru cumul de la Săgeata
Inter Aştileu – Toldy Sannicolau de Munte 0-1
Lukacs 90+3
Asociația Sportivă Vadu Crișului – CS Săcueni 2-2
Jolțe 39, Gavriluț 87 – Matyi 17, Koncz 51
AC Bihorul Lugas – Cetatea Biharia 1-7

Clasament:

1 CSC FC Paleu 5 5 0 0 17 4 15
2 CS 2 Osorhei 5 5 0 0 17 4 15
3 Vointa Suplac 6 4 2 0 19 7 14
4 Cetatea Biharia 6 4 1 1 18 5 13
5 Sageata Brusturi 6 3 1 2 14 15 10
6 Toldy Sannicolau de Munte 6 3 0 3 8 12 9
7 LPS Bihorul 6 2 2 2 14 13 8
8 Foresta Tileagd 5 2 1 2 13 12 7
9 CSC Sanmartin 6 2 1 3 12 13 7
10 AC Bihorul Lugas 6 2 1 3 6 13 7
11 Frontiera Oradea 6 2 0 4 13 12 6
12 CS Sacueni 6 1 3 2 9 11 6
13 Unirea Bratca 6 2 0 4 12 25 6
14 AS Vadu Crisului 6 1 2 3 9 13 5
15 CS 2 osorhei 1 1 0 0 4 0 3
16 Inter Astileu 6 1 0 5 9 21 3
17 Minerul Suncuius 6 0 0 6 5 19 0
Etapa 7 03-10-2015
Frontiera Oradea – LPS Bihorul –
CSC Sânmartin – Foresta Tileagd –
CSC FC Paleu – Minerul Şuncuiuş –
CS 2 Osorhei – Voinţa Suplac –
Sageata Brusturi – Inter Aştileu –
Cetatea Biharia – Asociația Sportivă Vadu Crișului –
CS Săcueni – Unirea Bratca –
Toldy Sannicolau de Munte – AC Bihorul Lugas –
Seria 2
Padișul Bihorul Gurani – Victoria Tulca 4-0
L. Junc 16, S. Mune 19, 49, A. Blaga 60
C. roșu: Konevalic (Vitoria) min. 78 pentru cumul
Voinţa Cheresig – Dacia Gepiu 2-2
Bulzan 62, 72 – Marincean 75, 85
CF Liberty Oradea – Unirea Roşia 1-1
Hora 90+4 – Hahău 18
Izvorul Cociuba Mare – Gloria Căbeşti 0-2
Țiboc 4, Manea 90+4
C. roșii: Chiricheu (35) – cumul, Șut (69) – injurii la arbitru, ambii de la Izvorul
Unirea Livada – Biharea Vaşcău 5-1
Cr. Matei 11, Copos 19, Varoi O. 60, 78, S. Suciu 62 – A. Sabău 22
C. roșu: Balș (Biharea) în min. 70 pentru fault ultim apărător
Zorile Buntesti – Voinţa Ciumeghiu 4-1
Dereș 19, Sbertea 39, Haidu 45+1, Degău 57 – Denis 61
Vulturul Dobreşti – Viitorul Tărian 1-0
I. Anca 2
Inter Crişul Batăr – Asociaţia Sportivă Cefa 1-0
S. Haș 24

Clasament:

1 Unirea Livada 6 6 0 0 32 10 18
2 Victoria Tulca 6 5 0 1 26 6 15
3 Unirea Rosia 6 4 1 1 18 6 13
4 AS Padisul Bihorul Gurani 6 4 1 1 15 6 13
5 Zorile Buntesti 6 4 1 1 20 12 13
6 Dacia Gepiu 6 3 2 1 13 8 11
7 Gloria Cabesti 6 3 1 2 11 7 10
8 Biharea Vascau 6 3 0 3 14 10 9
9 CF Liberty Oradea 6 2 1 3 9 11 7
10 Izvorul Cociuba Mare 6 2 0 4 10 15 6
11 Inter Crisul Batar 6 2 0 4 3 12 6
12 Vointa Ciumeghiu 6 2 0 4 14 31 6
13 Vulturul Dobresti 6 1 1 4 3 17 4
14 Vointa Cheresig 6 1 1 4 7 22 4
15 Viitorul Tarian 6 1 0 5 7 15 3
16 Asociatia Sportiva Cefa 6 0 1 5 6 20 1

Etapa 7 03-10-2015
Victoria Tulca – Voinţa Cheresig –
Dacia Gepiu – CF Liberty Oradea –
Unirea Roşia – Izvorul Cociuba Mare –
Gloria Căbeşti – Unirea Livada –
Biharea Vaşcău – Zorile Buntesti –
Asociaţia Sportivă Cefa – Vulturul Dobreşti –
Viitorul Tărian – AS Padișul Bihorul Gurani –

 


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)