Cleo a marcat din nou pentru Ludogorets Razgrad

0
Posted October 19, 2015 by Lucian Popa in Fotbal

keseru 1Atacantul român Claudiu Keșeru a marcat golul echipei Ludogoreț Razgrad, care a terminat la egalitate, 1-1, cu Levski Sofia, duminică, în deplasare, într-o partidă din etapa a 12-a a campionatului de fotbal al Bulgariei.

Levski a deschis scorul prin fundașul Jivko Milanov (ex-FC Vaslui), în min. 39, dar campioana a egalat după pauză, prin Keșeru (60), din lovitură liberă.

Toți cei trei români au fost titulari la Ludogoreț, Cosmin Moți și Keșeru (foto cu bratul intins) au bifat toate minutele, iar Andrei Prepeliță a fost schimbat în minutul 58.

De acest egal a profitat Litex Loveci, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, victorioasă cu 2-0 la Montana.

În clasament, Litex este lider, cu 22 puncte, urmată de Levski, tot 22 p, Ludogoreț, 21 p, Cerno More Varna, 18 p, Beroe Stara Zagora, 17 p (11 j), etc.

Claudiu Keșeru este golgheterul la zi al campionatului de la sud de Dunăre, cu 6 reușite, urmat de Martin Kamburov (Lokomotiv Plovdiv) și Danilo Moreno (Litex), câte 5 goluri fiecare, etc.