Incapabili sa faca fata unui asemenea adversar

0
Posted November 19, 2015 by Lucian Popa in Baschet

steauaDesi a jucat in fata propriilor suporteri la Polivalenta bucuresteana, Steaua CSM EximBank a fost intrecuta de Unics Kazan, 71-88 (38-48) in prima etapa a returului grupei D a EuroCup la baschet masculin. Infrangere care o mentine pe ultimul loc.

Echipa antrenata de Hristu Sapera a evoluat bine in primele 10 minute, incheind acest sfert cu 25-21. Formatia rusa a preluat conducerea, castigand urmatorul sfert cu 27-13. Gazdele s-au apropiat la sase puncte, dar pentru putin timp, oaspetii revenind si distantandu-se la 20 de lungimi. Diferenta care s-a redus pana la urma la 17 puncte.

Dialogul principalilor marcatori a fost favorabil celor de la Unics: Langford, 23, Banic, 19, Parakuski, 13 puncte, 12 recuperari, double-double, Kaimakoglu, 12, respectiv Amis, 14, Lee, 12, Markovic, 11, Ikovlev, 10. In celelalte doua meciuri din grupa s-au impus echipele gazda: Aris Salonic-Trabzonspor Medical Park 78-70 (40-36) si Banvit Bandirma-Buducnost Voli Podgorica 76-68 (45-26).

Miercurea viitoare, reprezentanta tarii noastre va intalni in deplasare pe Trabzonspor Medical Park.