Ultima competitie oficiala pentru judoka oradeni, Cupa Liberty

0
Posted December 22, 2015 by Lucian Popa in Altele sporturi
Ciao restaurant - pizzerie

Top 10 copii JC LIBERTY ORADEAIată mai jos rezultatele complete:

Under 8

Cat. 18 kg
1. Asproiu George ( GYM Oradea)
2. Analoro Aleandro ( Liberty-LPS Oradea)
3. Nagy Mozes ( Liberty-Lps Oradea)
3. Tskar Uzon ( GYM Oradea)

Cat. 20 kg
1. Lascau Tudor ( Liberty-LPS Oradea)
2. Gavris David ( Liberty-LPS Oradea)
3. Seica Claudia ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 22 kg
1. Moza Radu ( Liberty-LPS Oradea)
2. Kacsandi Ianis ( Liberty-LPS Oradea)
3. Pelea Dragos ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 24 kg
1. Nagy David ( Liberty-LPS Oradea)
2. Motiu Marc ( Liberty-LPS Oradea)
3. Bude Serena ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 26 kg
1. Pop Rebeca ( Liberty-LPS Oradea)
2. Brasso Akos ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 27 kg
1. Tocutiu David ( Liberty-LPS Oradea)
2. Zdrehus Adrian ( GYM Oradea)
3. Petrus Casian ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 28 kg
1. Turos Bence ( Liberty-LPS Oradea)
2. Sonea Darius ( Liberty-LPS Oradea)
3. Marcu Domenic ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 29 kg
1. Ardelean Luca ( GYM Oradea)
2. Boji Octavian ( GYM Oradea)

Cat. 30 kg
1. Plastin-Coos Sergiu ( Liberty-LPS Oradea)
2. Tomuta George ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 32 kg
1. Flefle Patrick ( Liberty-LPS Oradea)
2. Abrudan Andrei ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 34 kg
1. Antonuci Michelle ( Liberty-LPS Oradea)
2. Seica Horia ( Liberty-LPS Oradea)
Cat. 36 kg
1. Popa Gabriel ( Liberty-LPS Oradea)
2. Constantinescu Andrei ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. +36 kg
1. Vancea And rei ( Liberty-LPS Oradea)
2. Mihut Alex ( Liberty-LPS Oradea)
3. Mandras Andrada ( Liberty-LPS Oradea)
3. Fortis Matei

 

U-10

Cat. 20 kg
1. Lascau Victor ( Liberty-LPS Oradea)
2. Urda Ana ( GYM Oradea)
3. Popovici Andrei ( GYM Oradea)

 

Cat. 22 kg
1. Dan Albert ( Liberty-LPS Oradea)
2. Wallmen Una ( GYM Oradea)
3. Goldis Andrei ( GYM Oradea)
3. Matei David ( GYM Oradea)

Cat. 24 kg
1. Busanu Ciprian ( Liberty-LPS Oradea)
2. Gurau Raul ( Liberty-LPS Oradea)
3. Suciu Ianis ( Liberty-LPS Oradea)
4. Sfarlea Andrei ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 26 kg
1. Andor Cristina ( Liberty-LPS Oradea)
2. Mada Carina ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 28 kg
1. Mada Alexia ( Liberty-LPS Oradea)
2. Curta Raul ( Liberty-LPS Oradea)
3. Farkas Kristoff ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 29 kg
1. Toma Aida ( Liberty-LPS Oradea)
2. Pop Irina ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 30 kg
1. Kovaci Sorin ( Liberty-LPS Oradea)
2. Kovaci Sami ( Liberty-LPS Oradea)
3. Perte Bogdan ( Liberty-LPS Oradea)
3. Mos David ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 32 kg
1. Valea Cristina ( Liberty-LPS Oradea)
2. But Vladut ( Liberty-LPS Oradea)
3. Varga David ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 34 kg
1. Birou Darian ( Liberty-LPS Oradea)
2. Matei Ianis ( Liberty-LPS Oradea)
3. Gug Patrick ( Liberty-LPS Oradea)
3. Corodi Kalvin ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 36 kg
1. Puie Patrick ( Liberty-LPS Oradea)
2. Kecse Akos ( Liberty-LPS Oradea)
3. Racolta Denis ( Liberty-LPS Oradea)
Cat. 38 kg
1. Domocos Rebeca ( Liberty-LPS Oradea)
2. Kasziba Victoria ( Liberty-LPS Oradea)
3. Valea Cristina ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 40 kg
1. Oros Selena ( Liberty-LPS Oradea)
2. Vlad Timea ( Liberty-LPS Oradea)
3. Oros Ioana ( Liberty-LPS Oradea)
3. Birou Alisia ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. 46 kg
1. Covaci Casian ( Liberty-LPS Oradea)

Cat. +46 kg
1. Abrudan Alin ( Liberty-LPS Oradea)
2. Chirila Darius ( Liberty-LPS Oradea)

Organizarea competitiei a fost sprijinita de catre DJST BIHOR in colaborare cu JC LIBERTY ORADEA, LPS CSS ORADEA si CS GYM ORADEA.
Scopul competitiei a fost dezvoltarea judo-ului oradean si descoperirea de talente.Sportivii medaliati au fost rasplatiti cu trofee,medalii,diplome si cadouri.
La concurs au participat 80 de sportivi, de la 2 cluburi din Oradea.
In deschiderea competitiei a luat cuvantul presedintele Federaţiei Române de Judo, Florin Daniel Lascau (foto alături de o parte dintre premiaţi), prezenta dansului a fost si in calitate de parinte.Printre invitati a fost si Chirila Alexandru ( in calitate de bunic)– antrenor coordonator Loturile Olimpice Masculine si Fratica Mircea – medaliat olimpic,european si mondial.
JC LIBERTY ORADEA si-a desemnat cu aceasta ocazie si laureatii la nivel de copii,sportivi ce au obtinut medalii la Campionatele Nationale de copii si la diverse cupe interne si internationale, iar clasamentul a fost urmatorul :

Top 10 COPII – JC LIBERTY ORADEA
1. FALAUS ARIAN
2. DOBOCAN RAUL
3. COSTIN RAUL
4. BODEA RAUL
5. VLAD TIMEA
6. BIROU ALISSIA
7. FAZEKAS DANIEL
8. BORZA DENIS
9. MANDRAS ANDRADA
10. SCHRADE LANA
JC Liberty-LPS CSS Oradea – Antr. Prof. Borza Alina, Lascau Loredana, Goncearenco Alexandru.
CS GYM Oradea – Antr. Prof. Pantea Madalina


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)