Luceferii victorie fara probleme, Osorheiul pierde la Jucu

0
Posted March 12, 2016 by Lucian Popa in Fotbal

luceferi 3În cadrul rundei cu numărul cinsprezece a Ligii a III-a, Seria a V-a, CS Oşorhei care a jucat vineri 11 martie a suferit o înfrîngere scor 0-3 în deplasare la Jucu cu Unirea din localitate. Alexandru Pop a reuşit dubla în minutele 12 şi  76 pentru ca Brumă să puncteze şi el în minutul 29. Liderul la zi al competiţiei, formaţia Luceafărul Oradea a dispus fără probleme cu scorul de 5-1 de Sănătatea Cluj pe propriul teren sâmbătă 12 martie.

Cristian Cigan  a marcat de două ori minutele 3 şi  42, Nogo minutul 37, Arnăutu minutul 40 şi Balla minutul 82 au punctat pentru gazde, pentru ca Ceaca în prelungiri să marcheze golul de onoare al vizitatorilor.