Ultima etapa va decide campioana judetului Bihor

0
Posted May 30, 2016 by Lucian Popa in Fotbal
Ciao restaurant - pizzerie

009În perioada 28-30 mai s-au disputat partidele din cadrul etapei a XXVIII-a a Ligii a IV-a de fotbal Bihor. FC Hidişel şi CS Diosig, formaţiile care merg cap la cap până în ultima etapă s-au impus în meciurile din deplasare.

Iată rezultatele:

Viitorul Borş – FC Hidişelul de Sus 0-2

CS Mădăras – CS Diosig Bihardioszeg 3-4
Moise 2, Dobrescu 14, Groza 52 – Onița 5, Hodișan 11, 87, Gado 83

Viitorul Marghita – Crişul Aleşd 2-1
Sabău 23, Miclean 62 – Balogh 69

CSC Crişul Sântandrei – CSM Olimpia Salonta 6-1
Victoria Avram Iancu – Locadin Ţeţchea 4-0
Iancu 26, 83, F. Buzgău 60, Chișe 72

CS CF Bihorul Beius – FC Universitatea Oradea 3-0
V. Silaghi 23, 90+2, D. Toma 70,

FC Bihor II Oradea – CSO Ştei –
Unirea Valea lui Mihai – CSU Partium Oradea –

Clasament:

1 FC Hidişelul de Sus 24 19 4 1 79 18 61
2 CS Diosig Bihardioszeg 24 20 1 3 88 30 61
3 CSC Crişul Sântandrei 25 18 1 6 76 31 55
4 CF Bihorul Beius 25 16 2 7 75 26 50
5 CSO Ştei 24 15 3 6 41 28 48
6 CS Mădăras 24 14 1 9 61 35 43
7 Unirea Valea lui Mihai 24 12 4 8 61 40 40
8 Viitorul Marghita 25 10 2 13 40 47 32
9 FC Universitatea Oradea 24 9 3 12 40 49 30
10 CSM Olimpia Salonta 24 8 5 11 51 58 29
11 Viitorul Borş 24 6 3 15 35 56 21
12 Crişul Aleşd 25 4 2 19 27 63 11
13 Locadin Ţeţchea 24 3 0 21 28 119 9
14 Victoria Avram Iancu 25 1 1 23 26 127 4
15 FC Bihor II Oradea 0 0 0 0 0 0 0
16 CSU Partium Oradea 0 0 0 0 0 0 0

Etapa 29 sâmbătă, 4 iunie
CSO Ştei – FC Hidişelul de Sus –
CS Diosig Bihardioszeg – Viitorul Borş –
Crişul Aleşd – CS Mădăras –
CSM Olimpia Salonta – Viitorul Marghita –
CSU Partium Oradea – CSC Crişul Sântandrei –
Locadin Ţeţchea – Unirea Valea lui Mihai –
FC Universitatea Oradea – Victoria Avram Iancu –
FC Bihor II Oradea – CS CF Bihorul Beius
Liga a 5-a etapa a 27-a
Seria 1
Toldy Sannicolau de Munte – CSC FC Paleu 1-5
Kereszturi A. 36 – Fl. Lazăr 19, 43, Krizsan 52, Laszlo 71, 80

CSC Sânmartin – CS 2 Osorhei 0-0

Frontiera Oradea – Sageata Brusturi 1-4
Scholler 3 – Solomie 42, S. Rus 79, Bozsanyi 89 autogol, Badea 90+2

CS Săcueni – Inter Aştileu 4-1
Szilagyi 34, Koncz 45, Boros 58, Perecsenyi 70 – Sitău 56

Cetatea Biharia – Voinţa Suplac 12-1
Gergely 6, 57, 58, 72, Reștea 21, 82, Zadori E. 36, 43, 45, 88, Antal 47, 78 – Fătura 41

AC Bihorul Lugas – Minerul Şuncuiuş 3-3
I. Varga 29, 87, Bodiu 85 – Brândaș 36, 85, Filip 53,

Asociația Sportivă Vadu Crișului – Foresta Tileagd 1-3
Marghițaș 58 – A. Suciu 45, 73, Bora 90

Unirea Bratca – LPS Bihorul 1-7
Cristea 72 – Cacovean 5, 29, 76, 78, Hodorabă 10, Covaciu 30, Coțea 80

Clasament:

1 CSC FC Paleu 27 24 1 2 128 25 73
2 CS 2 Osorhei 27 21 3 3 83 27 66
3 Cetatea Biharia 27 20 3 4 127 35 63
4 CSC Sânmartin 27 18 4 5 81 44 58
5 CS Săcueni 27 15 6 6 61 46 51
6 Foresta Tileagd 27 12 6 9 80 62 42
7 AC Bihorul Lugas 27 10 4 13 53 73 34
8 LPS Bihorul 27 10 3 14 65 88 33
9 Frontiera Oradea 27 10 2 15 66 79 32
10 Voinţa Suplac 27 9 5 13 58 71 32
11 Asociația Sportivă Vadu Crișului 27 8 5 14 43 65 29
12 Toldy Sannicolau de Munte 27 8 3 16 54 78 27
13 Inter Aştileu 27 8 2 17 54 86 26
14 Minerul Şuncuiuş 27 6 4 17 43 86 22
15 Sageata Brusturi 27 6 2 19 37 90 20
16 Unirea Bratca 27 4 1 22 43 121 13

Etapa 28 – sâmbătă 3 iunie
CSC FC Paleu – CSC Sânmartin –
CS 2 Osorhei – Frontiera Oradea –
Sageata Brusturi – CS Săcueni –
Inter Aştileu – Cetatea Biharia –
Voinţa Suplac – AC Bihorul Lugas –
Minerul Şuncuiuş – Asociația Sportivă Vadu Crișului –
Foresta Tileagd – Unirea Bratca –
LPS Bihorul – Toldy Sannicolau de Munte –

Seria 2
Voinţa Ciumeghiu – Unirea Roşia 2-6
Lasco 7, 13 – Oraș 35, 78, Copăcean 48, 55, Bolha 49, Marcon 89

Dacia Gepiu – Gloria Căbeşti 4-3
Berindei 11, 81, D. Cuc 72 (11 m), 74 – D. Trip 39, Lasc 50, Sârb 77 (m)

Victoria Tulca – Biharea Vaşcău 1-2
G. Cotrău 67 – Sabău 16, Teaha 32
Asociaţia Sportivă Cefa – Unirea Livada 3-8
Mihiș 48, 90, P. Miclăuș 73 – O. Varodi 7, 19, 56, Maxim O. 14, Pele 24, Sabău 28, 32, Cr. Bot 38
Inter Crişul Batăr – Izvorul Cociuba Mare 1-2
Peștean 35 – Laslău 10, Moldovan 72 (11 m)

Vulturul Dobreşti – CF Liberty Oradea 3-0, joc întrerupt în min. 60, după ce arbitrul a fost lovit de un jucător al echipei oaspete

AS Padișul Bihorul Gurani – Voinţa Cheresig 6-1
M. Petran 12, 41, Raț 25, 36, Mune 33, Blaga 50 – B. Banfi 70

Clasament:

1 Unirea Livada 25 20 3 2 99 40 63
2 AS Padișul Bihorul Gurani 25 18 4 3 79 26 58
3 Unirea Roşia 26 17 6 3 95 35 57
4 Biharea Vaşcău 26 15 5 6 65 36 50
5 Zorile Buntesti 25 14 4 7 65 46 46
6 Dacia Gepiu 25 12 6 7 77 48 42
7 Gloria Căbeşti 26 12 4 10 54 38 40
8 CF Liberty Oradea 24 11 4 9 54 44 37
9 Victoria Tulca 25 10 3 12 53 54 27
10 Vulturul Dobreşti 24 8 3 13 26 54 24
11 Izvorul Cociuba Mare 25 7 0 18 39 85 21
12 Asociaţia Sportivă Cefa 25 4 6 15 33 76 18
13 Voinţa Cheresig 25 4 4 17 28 71 16
14 Inter Crişul Batăr 25 3 6 16 19 59 12
15 Voinţa Ciumeghiu 25 3 2 20 29 103 11
16 Viitorul Tărian 0 0 0 0 0 0 0

Etapa 28 – sâmbătă 3 iunie
Unirea Roşia – Dacia Gepiu –
Gloria Căbeşti – Victoria Tulca –
Biharea Vaşcău – Viitorul Tărian –
Zorile Buntesti – Asociaţia Sportivă Cefa –
Unirea Livada – Inter Crişul Batăr –
Izvorul Cociuba Mare – Vulturul Dobreşti –
CF Liberty Oradea – AS Padișul Bihorul Gurani –
Voinţa Cheresig – Voinţa Ciumeghiu


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)