Cupa Romaniei la fotbal, editia 2016-2017 a ajuns la faza a doua

0
Posted August 19, 2016 by Lucian Popa in Fotbal

3.FOTBAL:CS UNIVERSITATEA CRAIOVA-UTA ARAD 2-0,LIGA 2 (12.10.2013)Ediţia 2016-2017 a Cupei României va continua miercuri, 24 august, de la ora 17:30, cu partidele turului al doilea al fazei naţionale. Conform programului, în această etapă vor participa cele 40 de câştigătoare ale turului I şi 26 de echipe care au evoluat în ediţia precedentă a Ligii 2 şi a Ligii 3.

Iată programul turului al doilea al competiţiei, care se va disputa într-o singură manşă, eliminatorie:

► Euromania Dumbrăveni (VN) – Aerostar Bacău (BC),
► AS Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – ACS Olimpia 2010 Rm. Sărat (BZ),
► Voinţa Ion Creangă (NT) – AFC Metalosport Galaţi (GL),
► Atletico Vaslui (VS) – CS Sporting Lieşti (GL),
► ACS Șomuzul Preutești (SV) – CS Ştiinţa Miroslava (IS),
► ACS Transdor Tudora (BT) – CSM Paşcani (IS),
► SCM Petrotub Roman (NT) – ACS Bucovina Pojorâta (SV),
► AS Victoria Mihai Viteazu (CT) – ACS Înainte Modelu (CL),
► CSM Olteniţa (CL) – FC Viitorul 2 SA (CT),
► AFC Unirea 04 Slobozia (IL) – ACS FC Delta Dobrogea Tulcea (TL),
► CS Şoimii Lipova (AR) – CS Millenium Giarmata (TM),
► ACS Ghiroda (TM) – CS National Sebiş (AR),
► CS Ineu (AR) – CS Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM),
► ACS Industria Sârmei 1921 (CJ) – CS Performanţa Ighiu (AB),
► CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ) – ACS Industria Galda (AB),
► CS Someşul Oar (SM) – ACS Fotbal Comuna Recea (MM),
► CS FC Zalău (SJ) – Unirea Jucu (CJ),
► FC Avrig (SB) – CSM Avântul Reghin (MS),
► CS Iernut (MS) – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR),
► CS Posada Perişani (VL) – CS Minerul Motru (GJ),
► ACSO Filiaşi (DJ) – CS Podari (DJ) (foto, în alb),
► Unirea Bascov (AG) – SCM Piteşti (AG),
► AFC Hărman (BV) – CN Dinicu Golescu Cîmpulung (AG),
► CSM Flacăra Moreni (DB) – Petrolistul Boldeşti (PH),
► CS Păuleşti (PH) – Urban Titu (DB),
► AS Electroaparataj (B) – FC Dinamo 1948 SA 2 (B),
► Viitorul Domneşti (IF) – Metalul Reşiţa (CS),
► ACS Gloria Popeşti Leordeni (IF) – CS Concordia Chiajna 2 (IF),
► FC Metaloglobus Bucureşti (B) – FC Voluntari II (IF),

► CF Metalurgistul Cugir 1939 (AB) – SC Universitatea Cluj SA (CJ) NU SE DISPUTĂ
► Internaţional Băleşti (GJ) – FC Caransebeş (CS) NU SE DISPUTĂ
► CNS Cetate Deva (HD) – FC Hunedoara (HD) NU SE DISPUTĂ
► ACS Unirea Brânceni (TR) – ACS Sporting Turnu Măgurele (TR) NU SE DISPUTĂ

Conform art.30.9 din ROAF, în caz de egalitate după 90 de minute de joc, se procedează la prelungiri și, dacă egalitatea persistă, la lovituri de departajare de la punctul de pedeapsă.


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)