Simona Kadas, locul secund la Strawomen de la Monza

0
Posted September 18, 2016 by Lucian Popa in Atletism

simonaSambata seara a avut loc in orasul Monza din Italia, traditionalul concurs de 5km “STRAWOMEN”, dedicat in totalitate femeilor de toate varstele.

Printre protagonistele acestui concurs s-a aflat si oradeanca Simona Kadas care a reusit sa faca o cursa remarcabila sosind pe locul doi dintre peste 5000 de participante.

Startul s-a dat la orele 20:00 si s-a alergat pe aleile renumitului parc din Monza , unde se tin concursurile de Formula unu in fiecare an. Mentionam ca toata cursa s-a alergat in intuneric , cu beculete si sisteme de iluminat ca in povesti.Buna dispozitie si muzica a fost asigurat de DJ de la Disco radio Italia.

Premierea a fost unul special facut de ” baietii frumosi ” de la clubul femeilor din Milano.

In urma acestui rezultat Simona Kadaş (foto) a fost invitata sa participe ca invitat de onoare la cursa de anul viitor.

“A fost o cursa interesanta, trebuia sa alerg in intuneric, am alergat dupa masina care ne-a aratat traseul ca sa nu gresesc.Sunt bucuroasa ca am reusit sa ma clasez a doua dintre atatea concurente. Afost o organizare ireprosabila.”,a declarat Simona Kadaş.