Voleibalistele oradence urca pe podium dupa victoria de la Arad

0
Posted December 5, 2016 by Lucian Popa in Volei

voleiProvolei Arad – CSU Oradea 0-3 (13-25, 16-25, 7-25)

CSU Oradea urcă pe podium după victoria din prima etapa a returului diviziei A2 la volei feminin seria Vest.

Victorie facila a universitarelor oradence, dupa un joc care a durat mai putin de o ora si in care antrenoarea Mariana Szabo-Alexi a rulat tot lotul.
Jocul a fost fara istoric, primul time-out fiind cerut de echipa oaspete la scorul de 8-19 pentru oradence, iar setul intai a fost adjudecat la 13, dupa doar 17 minute de joc. Serviciul eficient si jocul combinativ in linia I a determinat castigarea in 20 de minute a setului doi cu scorul de 25-16, iar setul 3 a durat 15 minute, echipa gazda realizand doar 7 puncte.

Consemnam debutul pozitiv, in formatia de start, la senioare, al jucatoarei Chis Flavia legitimata la ACS Viitorul Bors, care a realizat multe puncte si care se anunta o jucatoare de perspectiva.

Universitatea Cluj a stat

Urmatoarea etapa se anunta una foarte disputata si importanta impotriva formatiei CSM Satu-Mare.
Meciul se va disputa Sambata 10.12.2016 la Sala Polivalenta a Universitatii din Oradea.