CSM Digi Oradea pierde la Verona pe final de joc

0
Posted January 18, 2017 by Lucian Popa in Polo

poloCSM Digi Oradea, vicecampiaona României la polo pe apă masculin a suferit o înfrângere scor 10-12 (4-3, 4-3, 1-2, 1-4)  în deplasare cu Sport Management Verona. Jocul a contat pentru manşa tur a semifinalelor Len EuroCup.

Mihnea Gheorghe, Chioveanu, Ramiro Georgescu şi Asanovic au marcat primele goluri pentru orădeni. Creţu, şi din nou Asanovic şi Chioveanu, în cele din urmă şi Tibi Negrean au dus CSM-ul la două golrui distanţă la pauza mare. În sfertul al treilea doar Diaconu a marcat pentru vizitatori pentru ca în ultimul sfert, gazdele să revină puternic. Din nou Ramiro Georgescu fiind singurul marcator.

Jocul revanșă se va desfășura pe data de 18 februarie anul curent, la Oradea. În acel meci va avea drept de joc și Nikola Radjen.

În cealaltă semifinală, Jadran Herceg Novi (Muntenegru) întâlnește pe Ferencvaros (Ungaria).