Succes al hanbalistilor locali in amicalul cu U Cluj-Napoca

0
Posted February 5, 2017 by Lucian Popa in Handbal

handEchipa de handbal masculin CSM Oradea a câștigat meciul amical disputat sâmbătă (04.02), în compania Universității Cluj-Napoca. Rezultatul final a fost de 35-31.

Jocul a fost decis în repriza secundă. La capătul primelor 30 minute de joc efectiv scorul a fost egal, 20-20.

În cadrul acestei partide s-a consemnat debutul lui Iozu Cristopher. Acesta a marcat de două ori în poarte Universității Cluj.

“Le mulţumesc suporterilor pentru că au venit într-un număr atât de mare la un joc amical. Mă bucură această victorie cu echipa clujeană. Este o victorie de moral şi ne dă speranţe pentru returul de campionat că vom debuta cu dreptul”, a declarat, după partidă, tehnicianul formaţiei orădene, Sebastian Tudor.
De precizat faptul că la joc au asistat aproximativ 150 de spectatori, iar în următoarele jocuri amicale, CSM Oradea va evolua marţi şi miercuri la Sighişoara, în compania echipelor locale, HCM (marţi, de la ora 18) şi CNEOT (miercuri, de la ora 12). Aceste partide vor fi şi ultimele de verificare pentru handbaliştii de la CSM în această iarnă.