CSM U Oradea se dueleza in play-off cu BC SCM Timisoara

0
Posted April 6, 2017 by Lucian Popa in Baschet

achimCristian Achim (foto), antrenorul CSM CSU Oradea, a vorbit despre meciul pierdut la Sibiu, scor 66-69, în ultima etapă din sezonul regulat al Ligii Naționala de baschet masculin – ediția 2016/17.

Iată ce a spus tehnicianul roș-albaștrilor:

“Felicit echipa din Sibiu. A făcut un sezon excepțional prin această clasare pe locul al 2-lea. Consider că antrenorul, colegul și prietenul meu, Dan Fleșerius, are merite deosebite la acest rezultat obținut de CSU. Îi doresc mult succes în playoff.

Meciul a avut o miză mult mai mare pentru adversarii noștri. Noi am încercat să fim concentrați pe tot parcursul meciului. Din păcate pentru noi acest lucru nu s-a întâmplat. Consider că începuturile modeste de repriză, adică prestația din primul și al 3-lea sfert, ne-au costat în acest meci.

Vom juca cu Timișoara în primul tur din plyoff. Va fi un duel foarte complicat, pentru că această echipă dispune de jucători foarte valoroși și se pare că vor avea echipa completă în playoff. Însă nu avem alte obiective decât să trecem de acest oponent.”

Se joacă pe sistemul cel mai bun din cinci meciuri. Programul primelor două a fost stabilit. Acesta este următorul:

CSM CSU Oradea vs BC SCM Timisoara
Liga Nationala de baschet masculin – editia 2016/17, Playoff – Turul 1, Meciul 1