Hai bihorenii, hai ai nostrii cu calificarea in faza superioara!!!

0
Posted June 28, 2017 by Lucian Popa in Fotbal

010Baza Sportivă Tineretului din Oradea va găzdui începând de vineri 30 iunie şi până duminică 2 iulie partidele din cadrul Campionatului Național de Minifotbal, faza regională.

Deși este organizată la Oradea pentru a doua oară consecutiv este pentru prima dată când competiția va reuni echipe din opt județe: Cluj, Satu Mare, Maramureș, Sălaj, Arad, Alba, Mureș și Bihor. În loturile celor 20 de echipe participante se regăsesc peste 40 de jucători care au evoluat în Liga I, în fotbalul mare. Numai la AEK Oradea sunt cinci: Bundea, Fl. Lazăr, Sfârlea, Ianc și Neaga.

Primele șase clasate se vor califica la turneul final programat la Bacău în perioada 12-15 iulie.

De asemenea, câștigătoarea turneului de la Oradea va obține CALIFICAREA în CHAMPIONS LEAGUE, ediția 2017-2018.

Vineri, de la orele 20:00 se va desfășura festivitatea de deschidere dar și cea de premiere a ultimei ediții de Campionat Județean Bihor.

Competiția va fi supervizată de Ioan Onicaș, președintele FR Minifotbal și va fi arbitrată de oficiali din Timiș, Hunedoara și Mehedinți

CAMPIONATUL REGIONAL NORD – VEST, Oradea , 30 iunie – 2 iulie 2017
GRUPA A

A1 Dia Guard Divino Zalau
A2 AEK Oradea
A3 Amicii Turda
A4 VLD Trans Baia Mare
A5 Auxerre Floresti

Data Ora Teren
30.06 12:00 1 Dia Guard Divino Zalau – Amicii Turda
30.06 13:00 1 AEK Oradea – Auxerre Floresti
30.06 16:00 1 Amicii Turda – VLD Trans Baia Mare
30.06 17:00 1 Auxerre Floresti – Dia Guard Divino Zalau
30.06 20:00 1 VLD Trans Baia Mare – AEK Oradea
01.07 08:00 1 Amicii Turda – Auxerre Floresti
01.07 10:00 1 Dia Guard Divino Zalau – AEK Oradea
01.07 11:00 1 Auxerre Floresti – VLD Trans Baia Mare
01.07 14:00 1 AEK Oradea – Amicii Turda
01.07 14:00 2 VLD Trans Baia Mare – Dia Guard Divino Zalau
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament

GRUPA B

B1 Beer Hunters Alba Iulia
B2 ACS Soimii Simand
B3 Sporting Targu Mures
B4 Fan Courier Zalau
B5 AC Luciano Arad

Data Ora Teren
30.06 14:00 1 Beer Hunters Alba Iulia – Sporting Targu Mures
30.06 15:00 1 ACS Soimii Simand – AC Luciano Arad
30.06 18:00 1 Sporting Targu Mures – Fan Courier Zalau
30.06 19:00 1 AC Luciano Arad – Beer Hunters Alba Iulia
30.06 21:00 1 Fan Courier Zalau – ACS Soimii Simand
01.07 09:00 1 Sporting Targu Mures – AC Luciano Arad
01.07 12:00 1 Beer Hunters Alba Iulia – ACS Soimii Simand
01.07 13:00 1 AC Luciano Arad – Fan Courier Zalau
01.07 15:00 1 ACS Soimii Simand – Sporting Targu Mures
01.07 15:00 2 Fan Courier Zalau – Beer Hunters Alba Iulia
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament

Legenda terenuri: Baza Sportiva Tineretului Oradea, str. Matei Basarab nr.4, in spate la Liceul Sportiv. T1 = cel de langa vestiare; T2 = al doilea teren de la vestiare.
CAMPIONATUL REGIONAL NORD – VEST, Oradea , 30 iunie – 2 iulie 2017

GRUPA C

C1 BNT Cluj – Napoca
C2 RMC 24 Alba Iulia
C3 CS Luceafarul Cluj
C4 Young Boys Cugir
C5 Panoramic Oradea

Data Ora Teren
30.06 12:00 2 BNT Cluj-Napoca – CS Luceafarul Cluj
30.06 13:00 2 RMC 24 Alba Iulia – Panoramic Oradea
30.06 16:00 2 CS Luceafarul Cluj – Young Boys Cugir
30.06 17:00 2 Panoramic Oradea – BNT Cluj-Napoca
30.06 20:00 2 Young Boys Cugir – RMC 24 Alba Iulia
01.07 08:00 2 CS Luceafarul Cluj – Panoramic Oradea
01.07 10:00 2 BNT Cluj-Napoca – RMC 24 Alba Iulia
01.07 11:00 2 Panoramic Oradea – Young Boys Cugir
01.07 16:00 2 RMC 24 Alba Iulia – CS Luceafarul Cluj
01.07 16:00 1 Young Boys Cugir – BNT Cluj-Napoca
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament

GRUPA D

D1 Rancan Baia Mare
D2 FC Nedav Arad
D3 Craiova Old Boys Dej
D4 Safety Group Cluj-Napoca
D5 LIN&EMA Alba Iulia

Data Ora Teren
30.06 14:00 2 Rancan Baia Mare – Craiova Old Boys Dej
30.06 15:00 2 FC Nedav Arad – LIN&EMA Alba Iulia
30.06 18:00 2 Craiova Old Boys Dej – Safety Group Cluj-Napoca
30.06 19:00 2 LIN&EMA Alba Iulia – Rancan Baia Mare
30.06 21:00 2 Safety Group Cluj-Napoca – FC Nedav Arad
01.07 09:00 2 Craiova Old Boys Dej – LIN&EMA Alba Iulia
01.07 12:00 2 Rancan Baia Mare – FC Nedav Arad
01.07 13:00 2 LIN&EMA Alba Iulia – Safety Group Cluj-Napoca
01.07 17:00 2 FC Nedav Arad – Craiova Old Boys Dej
01.07 17:00 1 Safety Group Cluj-Napoca – Rancan Baia Mare
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare, iar echipa invingatoare mai primeste un punct in clasament
SFERTURI DE FINALA:
– Tragerea la sorti se va efectua sambata, 01.07, de la ora 19:15, la Baza Sportiva Tineretului.
– Echipele de pe locul 1 vor intra in prima urna valorica, iar cele de pe locul 2, in urna a doua.
– In sferturile de finala, doua echipe care au fost in aceeasi grupa, nu se pot intalni intre ele.
Nota: in caz de egalitate, se vor executa lovituri de departajare

01.07 Ora Teren
1 21:00 1
2 21:00 2
3 22:00 1
4 22:00 2
Duminica, 2 iulie 2017
MECIURI PENTRU LOCURILE 5-8
02.07 Ora Teren
1 09:00 1 Invinsa sfert I – Invinsa sfert II
2 09:00 2 Invinsa sfert III – Invinsa sfert IV

MECIUL PENTRU LOCURILE 5-6
02.07 Ora Teren
1 12:00 1 Castigatoare meci 1 – Castigatoare meci 2

SEMIFINALE
02.07 Ora Teren
1 10:00 1 Castigatoare sfert 1 – Castigatoare sfert 2
2 10:00 2 Castigatoare sfert 3 – Castigatoare sfert 4
FINALA MICA, Locurile 3 – 4
ORA Teren
13:00 1 Invinsa semifinala 1 – Invinsa semifinala 2

FINALA MARE, Locurile 1 – 2
ORA Teren
14:00 1 Castigatoare semifinala 1 – Castigatoare semifinala 2

Dupa finala, de la ora 15:00, va avea loc festivitatea de premiere.
*ocupanta locului 1 se declara campioana regionala Nord-Vest și primeste dreptul de a achizitiona licenta de participare la EMF Champions League (conform deciziei FMR).
*primele 6 clasate in Campionatul Regional Nord-Vest se califica la Campionatul National de la Bacau.


Despre autor

Lucian Popa

Lucian Popa este proprietarul cotidianului online Arena Bihoreana, avand o bogata experienta ca si corespodent sportiv.

0 Comentarii



Fii primul care comenteaza!


Adauga un comentariu


(obligatoriu)